Drzwi Zewnętrzne - Kolekcja Arbo
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drewniane drzwi zewnętrze blisko natury – wyjątkowa kolekcja Arbo od CAL

28 lutego 2020
Udostępnij wpis

W zabieganym XXI wieku coraz więcej osób marzy o wdrożeniu do swojego życia idei slow life - powrotu do natury, spokoju i harmonii dnia codziennego. Trend ten rozwija się i jest widoczny również w architekturze, w której panują naturalne surowce tj. drewno i kamień oraz klasyczne wzory z nutą rustykalną, kojarzące się z wiejską sielanką i spokojem. Specjalnie dla Was stworzyliśmy więc rustykalną kolekcję drzwi – Arbo. Sprawdź czym wyróżnia się na tle konkurencji.

Kolekcja drzwi zewnętrznych Arbo od CAL to 7 niepowtarzalnych modeli skrzydeł, charakteryzujących się okładziną zewnętrzną z prawdziwych desek. Ich linearne ułożenie i symetria powodują, że drzwi z kolekcji Arbo pasują zarówno do budownictwa tradycyjnego, jak i nowoczesnego.

Nazwy modeli pochodzą z języka esperanto i odpowiadają nazwom drzew, np. Kverko to szlachetny dąb, natomiast Pino odpowiada najliczniej występującemu gatunkowi w Polsce – sośnie. Modele Piceo oraz Acero przyozdobione są wstawkami ze stali w kolorze czarnym, natomiast Fago upiększyliśmy pionowym, subtelnym szkleniem.

Każdy model wykonany jest ze szczególną dbałością o szczegóły. Deski wykonane są z prawdziwego drewna dębowego i mają aż 12 mm grubości, a mikroszczeliny między nimi jako jedyni na rynku zabezpieczamy przed wnikaniem wody opadowej silikonem. Kupując Drzwi CAL masz gwarancję jakości w każdym calu.

Estetyka i doskonale parametry techniczne – duet doskonały

Kolekcja drzwi zewnętrznych z deskami Arbo dostępna jest w 4 standardach. Standard podstawowy Termo to 90 mm grubości i współczynnik przenikania ciepła od 0,9 W/m²K (idealne do domów energooszczędnych).

Standardy Arctic i CPH Component to 102 mm grubości i współczynnik przenikania ciepła od 0,58 W/m²K, a więc są to drzwi przystosowane do budownictwa pasywnego. Dodatkowo posiadanie certyfikatu CPH Component gwarantuje, że właściwości techniczne drzwi zostały potwierdzone przez niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. CAL to jedyny producent drzwi drewnianych na polskim rynku, który posiada certyfikat CPH Component, potwierdzający możliwość zastosowania produktu w certyfikowanym domu pasywnym.

Ostatni standard Presenta to prawdziwa gratka dla fanów minimalizmu. Obustronnie zlicowane drzwi grubości 90 mm o współczynniku Ud od 0,81 W/m²K.

Do tego każdy z tych standardów posiada klasę antywłamaniowości RC2 w standardzie, a za dopłatą możesz otrzymać nawet cały szklony zestaw w klasie RC2. Bezpieczeństwo domowników to dla nas podstawa.

Spersonalizuj swoje drewniane drzwi zewnętrzne z kolekcji Arbo

W CAL jesteśmy otwarci na sugestie i pomysły naszych klientów, dlatego dajemy im szerokie możliwości, jeśli chodzi o personalizację ich wymarzonych drzwi wejściowych. W drzwiach z kolekcji Arbo możemy zaproponować m.in. deskowanie z dwóch stron, zmianę koloru blach czy duży wybór rodzajów szklenia. A do tego różnorodność kolorów – zarówno lazurowych i olejowanych, jak i kryjących z palety RAL i NCS.

Warto podkreślić, że w tej kolekcji istnieje możliwości aplikacji okładziny aluminiowej tylko na ościeżnicy.

Kolekcja Arbo – wyjątkowy, naturalny design

Drewniane drzwi z kolekcji Arbo to solidne drzwi wyróżniające się doskonałymi parametrami, wysoką jakością wykonania oraz urokiem prawdziwego drewna. Skradły serca zarówno klientów, jak i projektantów. Ich wyjątkowy design został również doceniony przez Polski Klaster Budowlany, od którego kolekcja drzwi Arbo otrzymała wyróżnienie w kategorii „Dobry Design”.

Zajrzyj na naszą stronę internetową i znajdź inspirację dla swoich naturalnych, drewnianych drzwi zewnętrznych.

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL

 

 

 

Dodaj komentarz

UE