drzwi cal Klamki do drzwi zewnętrznych - poznaj możliwości i opcje!
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Nowoczesne klamki do drzwi zewnętrznych.

26 maja 2021
Udostępnij wpis

Drzwi zewnętrzne obecnie to nie tylko wejście do domu, ale przede wszystkim jego ozdoba. Muszą pasować do elewacji, okien, bramy garażowej, a przede wszystkim stylistyki i designu całego budynku. Bardzo ważnym elementem wystroju drzwi jak i całego wnętrza, mającym wpływ na ich odbiór wizualny, jest klamka zewnętrzna. Jak dobrać klamkę do drzwi , aby tworzyła spójną wizualnie całość z wyglądem domu?

Sprawdź ofertę! Klamki i Drzwi wewnętrzne

Klamka do drzwi – designerska czy zwykła?

Klamki i pochwyty to detale, które potrafią kompletnie odmienić wygląd nawet zwykłych, prostych drzwi. Wybór jest wręcz ogromny. Możemy wybrać klamkę standardową, klamko-gałkę, klamkę w modnym stylu amerykańskim, klamkę z szyldem długim lub dzielonym… A jak już wybierzemy konstrukcję naszej klamki to przed nami nadal stoi wybór koloru – popularny inox, klasyczna czerń, a może stylizowana na retro klamka patynowana lub w kolorze miedzi lub złota? Dobrze dobrana klamka nada sznytu i odmieni nawet zwykłe, płaskie drzwi zewnętrzne oraz pięknie dopełni drzwi stylizowane. Zakup klamki do drzwi warto przemyśleć, ponieważ dobrze dobrana klamka  będzie ozdobą drzwi i domu, jednak źle dobrana może wyglądać wręcz karykaturalnie i kłuć w oczy swym stylistycznym niezgraniem. Wyobraźcie sobie nowoczesny dom z prostymi w formie, szklonymi drzwiami w których umieszczamy mosiężną, zdobioną klamkę. Nie wyglądało by to dobrze, prawda? Lub z kolei nowoczesna designerska klamka w drzwiach w stylu retro. Klamka nie musi być „nudna” może bardzo podkreślić pożądany wygląd drzwi a wykończenia zapewnią „wisienkę na torcie”

Sprawdź ofertę! Na Klamki i Drzwi zewnętrzne

Klamka do drzwi, system antywłamaniowy.

Klamki pełnią także inną, ważną funkcję o której warto pamiętać – mianowicie mają wpływ na poziom antywłamaniowości drzwi. Zgodnie z normą zabezpieczenie i odporność klamek przed włamaniem określa pięć klas. Aby zapewnić antywłamaniowość klamka do drzwi musi mieć minimum klasę trzecią (dawniej oznaczaną symbolem literowym C). Klamki zewnętrzne stosowane w drzwiach CAL produkowane są przez światowego lidera w dziedzinie okuć i klamek budowlanychfirmę AXA, są to zdecydowanie najlepsze produkty w klasie antywłamaniowej. Wszystkie posiadają trzecią klasę zabezpieczenia przed włamaniem (oprócz zestawu okuć Ekono), a większość z nich można zamówić z dodatkowym zabezpieczeniem wkładki FLEX. Zamek i wkładka są doskonale zabezpieczone. Klamki do drzwi CAL charakteryzują się m.in. masywnym szyldem, stalową tarczą antyrozwierceniową, tulejami uniemożliwiającymi przecięcie śrub, a dodatkowo eleganckim designem z niewidocznymi od zewnątrz śrubami montażowymi. Spokojnie można powiedzieć, że posiadają solidny system antywłamaniowy a zamki do drzwi są zabezpieczone. Stosowanie okuć renomowanych producentów, w tym bezpiecznych klamek, przyczyniło się do uzyskania przez nasze drzwi potwierdzonej badaniami w akredytowanym laboratorium klasy antywłamaniowej RC2, którą oferujemy w standardzie. Tego typu klamki zapewnią Państwu bezpieczeństwo, a dobra klamka chroni Państwa przed nie autoryzowanym dostępem.

klamka do drzwi zewnętrznych

Jak dopasować klamkę do drzwi wejściowych?

Każdy dom budowany jest w jakimś stylu – minimalistycznym, angielskim, modern czy vintage. Drzwi wejściowe z klamką są istotnym elementem wpływającym na ogólny wygląd i odbiór domu, dlatego np. dom w stylu vintage powinien mieć pasujące stylistyką drzwi zewnętrzne a klamka musi odpowiadać temu stylowi. Jak dopasować klamkę do stylu domu? Rozeta, okrągły, kwadratowy, nikiel, stal nierdzewna, mosiądz, aluminium, mnogość komponentów i wzorów zdecydowanie utrudnia decyzję w sprawie rodzaju klamek. Do nowoczesnych domów z dużymi szkleniami idealnie sprawdzą się drzwi wejściowe z naświetlami i standardową klamką w kolorze inox lub czarnym, z szyldem długim. Do domów w stylu angielskim, vintage, a także retro idealnie pasują klamki w specyficznym stylu amerykańskim z eleganckim, wyprofilowanym uchwytem, które w ostatnich latach cieszą się niesłabnącą popularnością. Dobrym wyborem będzie również klamko – pochwyt lub obustronna gałka do drzwi. Jeśli jednak chcielibyśmy postawić na standardową klamkę, to charakteru drzwiom w stylu vintage czy retro dodadzą okucia w kolorze złota lub starego złota – pierwsze w stylowej wersji polerowanej, drugie klasycznie matowe. Oferta klamek jest duża, a wzornictwo bardzo szerokie, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie zdecydujemy się na klamkę, to do wyboru mamy jeszcze antaby lub ultramodne pochwyty kieszeniowe – wszystko to dostępne w standardowej ofercie Drzwi CAL. W ofercie posiadamy również okucia i podchwyty do drzwi przesuwnych a szeroki wybór klamek do drzwi i zewnętrznych na pewno zadowoli każdego z Państwa.

Czy klamki do drzwi zewnętrznych są uniwersalne?

Klamki do drzwi zewnętrznych mogą być uniwersalne w sensie, że pasują do większości standardowych drzwi zewnętrznych. Jednakże, istnieje wiele różnych rodzajów klamek, które mogą różnić się rozmiarem, kształtem, kolorem i stylem. Dlatego, dobór klamek do drzwi zależy od specyfikacji i wymiarów danego modelu drzwi oraz preferencji estetycznych. W przypadku niepewności, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dobrać odpowiednie klamki do drzwi zewnętrznych.

Czy każda klamka pasuje do każdych drzwi?

Nie, nie każda klamka pasuje do każdych drzwi. Klamki różnią się między sobą rozmiarem, stylem, kształtem i sposobem mocowania, więc należy dobrać klamkę odpowiednią do konkretnych drzwi. Dodatkowo, nie wszystkie klamki nadają się do zewnętrznych drzwi, ponieważ nie wszystkie są odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego dobrze jest wybierać klamki zgodnie z wymaganiami i specyfikacją drzwi, na które mają być zamontowane.

Czy można wymienić samą klamkę w drzwiach?

Tak, można wymienić samą klamkę w drzwiach. Klamka jest jednym z elementów zamka drzwiowego i może być wymieniona samodzielnie lub przez profesjonalistę. Wymiana klamki może być konieczna, jeśli jest uszkodzona, zużyta lub nie pasuje do nowego wystroju wnętrza.

Jak zmierzyć rozmiar klamki?

Aby zmierzyć rozmiar klamki, należy użyć taśmy mierniczej lub linijki. Główne elementy, które należy zmierzyć, to długość klamki (od jednego końca do drugiego) oraz szerokość klamki. Można także zmierzyć odległość między śrubami mocującymi klamkę (jeśli jest to klamka do montażu). Po dokładnym wymierzeniu wszystkich wymiarów można dobrać odpowiednią klamkę o właściwych rozmiarach.

Klamka z zamkiem do drzwi

Klamka z zamkiem do drzwi to element wyposażenia, który umożliwia otwarcie i zamknięcie drzwi. Składa się z uchwytu do manipulacji oraz zamka, który zapewnia bezpieczeństwo poprzez blokowanie lub odblokowywanie drzwi. Klamki z zamkiem są szeroko stosowane wewnętrznie i zewnętrznie w budynkach mieszkalnych, biurowych, handlowych i innych. W zależności od rodzaju zamka, klamki mogą być obsługiwane za pomocą klucza, systemu elektronicznego, czy też innego mechanizmu zabezpieczającego.

Nowoczesne klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Do drzwi wewnętrznych mogą być minimalistyczne, o prostych kształtach i wykonane z nowoczesnych materiałów, takich jak aluminium lub stali nierdzewnej. Mogą mieć również płaski, prostokątny kształt, który doskonale pasuje do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu.
Klasyczne klamki do drzwi będą natomiast miały bardziej tradycyjne kształty, mogą być ozdobione wzorami i detalem. Wybierając klamkę do drzwi , należy również zwrócić uwagę na kolor klamki i dopasować ją do pozostałych elementów wystroju wnętrza, takich jak meble, oświetlenie czy dodatki.

klamka do drzwi zewnętrznych

Podsumowanie – Klamki do drzwi zewnętrznych

Podsumowując, dopasowanie klamki do drzwi wejściowych czy wewnętrznych zależy głównie od stylu domu i wnętrz. Ważne jest również, aby klamka była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu, oraz aby dobrze prezentowała się wraz z całością wystroju pomieszczenia, należy również pamiętać o  uchwytach do drzwi zewnętrznych

Każdy producent drzwi posiada w swej ofercie określoną gamę klamek. Musimy się niestety liczyć z tym, że może odmówić nam zastosowania klamki spoza oferty i nie będzie to wynikało z braku chęci do współpracy, a technologii – klamka musi współpracować ze stosowanym w drzwiach zamkiem. Jest to problematyczne zwłaszcza przy popularnych pochwytach w stylu amerykańskim – oferuje je bardzo niewielu producentów, ponieważ najczęściej nie są kompatybilne z europejskimi zamkami, każda klamka może mieć inne wymogi tak producenta jak montażowe. Piękna klamka powinna zdobić solidne drzwi premium oferowane przez Drzwi CAL.  A trwałe klamki będą służyć przez długie lata są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów.

 

Planujesz zakup drzwi wewnętrznych? Tam wybór klamek jest jeszcze większy. Sprawdź jak dobrać klamkę do drzwi wewnętrznych na naszym blogu.

Dodaj komentarz

UE