drzwi cal Jak stylowo zaaranżować wejście do domu? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jak stylowo zaaranżować wejście do domu?

18 grudnia 2018
Udostępnij wpis

Wejście do domu, czyli otoczenie drzwi wejściowych to istotny element aranżacji fasady. W zależności od wyglądu całego budynku i ilości miejsca przed wejściem, możemy zaaranżować go w ciekawy i oryginalny sposób.

Wejście do domu i jego otoczenie pełni ważną funkcję – to właśnie ono często decyduje o ogólnym wrażeniu, jakie sprawia cały budynek. Ładnie urządzona przestrzeń będzie zachęcać do wejścia do środka i cieszyć oko po naszym powrocie z pracy.

jak zaaranżować wejście do domu

Drzwi zewnętrzne CAL model Farurej z naświetlem zlicowanym i luster weneckim; kolor: dąb bielony

Zwyczaj dekoracji drzwi wejściowych w USA – warto się zainspirować

W Polsce aranżacja wejścia do domu przez lata była często pomijana lub traktowana po macoszemu. W USA na przykład to właśnie drzwi wejściowe i ich otoczenia stanowią płótno dla sezonowych ozdób. W okolicach Halloween Amerykanie przygotowują staranne dekoracje z dyni i wystawiają je przed dom, Czas przed Świętem Dziękczynienia (przedostatni czwartek w listopadzie) to z kolei okres, kiedy wejście do domu upiększa się ozdobami z liści i gałązek, a także lampionami. Ta celebracja różnego rodzaju okazji za pomocą przystrajania wejścia do domu jest pięknym zwyczajem, który coraz chętniej adaptuje się także w naszych, polskich warunkach.

W okresie Bożonarodzeniowym większość amerykańskich domów wita gości świątecznym stroikiem powieszonym na drzwiach wejściowych. Także w Polsce coraz popularniejsze staje się wieszanie stroików oraz wystawianie lampionów na schodach domów – nastrój świąt przenosi się do ogrodu i wita nas jeszcze przed drzwiami CAL.

Ciekawe efekty zapewni nietuzinkowe oświetlenie oraz roślinność

Niezależnie od okazji, otoczenie drzwi zewnętrznych powinno być możliwie przestronne oraz dobrze oświetlone. Warto zainstalować oświetlenie nad drzwiami lub kinkiety po bokach, a w okresie letnim można postawić na lampy solarne zamocowane na trawniku przed domem, które będą pobierać energię ze słońca. To bardzo sprytne, a zarazem ekologiczne rozwiązanie.

W przypadku nowoczesnych domów oświetlenie może zapewnić nam niesamowite efekty. Ledowe listwy, ściana z oryginalnym pokryciem (np. betonem konstrukcyjnym, kamieniem) oraz nowoczesne drzwi zewnętrzne zapewnią prawdziwy efekt WOW.

jak zaaranżować wejście do domu

Wejście do domu oraz drzwi zewnętrzne CAL z kolekcji Alutherm w roli głównej.

Kolejnym ważnym elementem jest roślinność. Stare domy lub budynki na takie stylizowane będą pięknie wyglądać, jeśli obok drzwi wejściowych posadzimy pnącza. Możemy także umieścić całoroczne rośliny w dużych donicach i ustawić je tuż przy wejściu. Jeśli mamy zabudowane wejście do domu, na przykład podest lub ganek, warto ustawić jakąś uroczą ławkę, która podkreśli rustykalny klimat całości.

Wejście do domu – pamiętaj o funkcjonalnej przestrzeni

Pisząc o aranżacji wejścia do domu nie możemy zapominać o funkcjonalności. Piękno musi być perfekcyjnie użyteczne. Ważne jest to, aby zapewnić dostateczną ilość miejsca, pozwalającą na swobodne otwieranie i zamykanie drzwi, a także na chwilowe odstawienie np. toreb z zakupami. Elementy takie jak dzwonek do drzwi powinny znajdować się w widocznym miejscu i pod ręką.

Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, to istnieją dwie szkoły: część projektantów zaleca ścisłe dopasowanie ich do stylu domu, a część zachęca do eksperymentów np. z drzwiami w mocnych kolorach, kontrastujących z fasadą itd. Niezależnie od koloru ciekawym rozwiązaniem może być zamontowanie drzwi zewnętrznych w rozmiarze większym niż standardowe. Aby urozmaicić otoczenie wejścia możemy zdecydować się na drzwi z ciekawymi wstawkami dekoracyjnymi np. ze spieku kamiennego lub przeszkleniami. Ponadto możemy także zdecydować się na drzwi z naświetlami bocznymi i górnymi, co stworzy nam ciekawy efekt, a dodatkowo zapewni dużo dziennego światła.

Warto także zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami stonowanymi w domach inteligentnych. Firma CAL oferuje tzw. biometryczną kontrolę dostępu, czyli zamki do drzwi wyposażone w inteligentne systemy zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rozwiązanie o nazwie CALConnect, stosowane w drzwiach zewnętrznych, może być wyposażone w udogodnienia takie jak czytnik linii papilarnych, klawiatura pozwalająca otwierać drzwi kodem, a także łączność Bluetooth czy RFID pozwalające zdalnie identyfikować osoby próbujące dostać się do domu. To wyjątkowa funkcjonalność – system bez kluczy, zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo domowników.

 

Dodaj komentarz

UE