drzwi cal Drzwi do pokoju dziecka – jakie wybrać? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi do pokoju dziecka – jakie wybrać?

27 grudnia 2018
Udostępnij wpis

Chwile oczekiwania na maluszka rodzice umilają sobie urządzaniem pokoiku najmłodszego członka rodziny. Jeśli jesteś właśnie na etapie wyboru poszczególnych elementów do przytulnego kącika swojego dziecka, pamiętaj, by skupić się także na wyborze drzwi. Wbrew pozorom są one naprawdę ważną częścią tego pomieszczenia.

Myśląc przyszłościowo, warto wyposażyć pokój swojego maluszka w drzwi, które będą mu służyły przez wiele kolejnych lat. Kiedy zaczyna chodzić, rodzice muszą mieć oczy szeroko otwarte i zadbać o jego bezpieczeństwo. W tym celu oprócz niezbędnych zabezpieczeń, dobrze jest pamiętać również o solidnych drzwiach, będących przyjaznym wejściem do krainy.

Drzwi w drzwiach do pokoju dziecka

Zdrowe drzwi, czyli jakie?

W dzisiejszych czasach alergie są wszechobecne. Badania wskazują, że winny często jest mikroklimat w domu, czy mieszkaniu, a w szczególności obecne w nim związki chemiczne. Nie tylko ze środków czystości, ale też z… materiałów wykończenia wnętrz, jak podłogi, meble, czy drzwi. Szczególnie dużo szkodliwego formaldehydu jest w produktach z płyty MDF, powszechnie stosowanej nie tylko w produktach niższej jakości. Udowodniono, że formaldehyd jest jednym z czynników wywołujących astmę oskrzelową, szczególnie u dzieci zamieszkujących pomieszczenia wyposażone w meble z płyt wiórowych[1]. Zamiast zatem kupować drzwi z płyt „drewnopochodnych”, zainwestuj w zdrowe drzwi drewniane, jednocześnie odpowiadające wymogom współczesnego dizajnu.

Świat pełen kolorów

Kiedy stajemy przed wyborem drzwi do pokoju dziecka, często podążamy za trendami i wybieramy takie same drzwi do całego domu, np. beżowe lub białe. Tymczasem możemy wybierać z całej palety barw. W ofercie drzwi wewnętrznych CAL zamówisz dowolny model w absolutnie każdym kolorze dostępnym w palecie RAL. Oznacza to, że możesz mieć absolutnie spersonalizowane drzwi w bardzo ciekawym odcieniu, który rozświetli pokój malucha. Świetnie wyglądają np. niebieskie, zielone, żółte, a nawet różowe drzwi. Będą pasowały zarówno do pokoju maluszka, jak również nastolatka.

Kolorowe drzwi z przeszkleniami

Drzwi z przeszkleniem – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy dobrym wyborem będzie zastosowanie w drzwiach do pokoju dziecka przeszkleń, podpowiemy Ci, na jakie się zdecydować, by zapewnić swojemu maluszkowi bezpieczeństwo. Jest to kluczowy aspekt przy wyborze jakichkolwiek elementów do kącika dziecięcego.

Oczywiście, możesz wybrać drzwi bez przeszkleń, jednak to właśnie one sprawią, że Twoje dziecko będzie się czuło dużo pewniej i spokojniej, widząc że rodzice ciągle są w pobliżu. Jeśli obawiasz się, że szkło w drzwiach może zrobić krzywdę maluchowi, wybierz te z hartowanym lub bezpiecznym szkłem, które jest kilka razy mocniejsze i solidniejsze niż jego tradycyjny odpowiednik.

W ramach kompromisu rodzice często decydują się na częściowe przeszklenie w drzwiach. Może być to podłużne pionowe przeszklenie albo naprzemienne poziome segmenty przedzielone drewnem lub też szklany element w górnej części drzwi, do którego dziecko nie będzie miało dostępu.

Trwałe drewno odporne na zabrudzenia

Każdy rodzic chodzącego już dziecka wie, że nieustannie trzeba po nim sprzątać. Maluchy bowiem uwielbiają brudzić, a drzwi dotykają niezwykle często – dziesiątki, jeśli nie setki razy dziennie. Warto więc zainwestować w drzwi, które łatwo będzie utrzymać w czystości i których czyszczenie nie będzie zajmowało wiele czasu. Zapewnią Ci to drzwi z prawdziwego, dębowego drewna. Jeśli szukasz naprawdę niezawodnego rozwiązania, sprawdź kolekcję Nova 3.2. Drzwi idealnie komponują się z wnętrzem każdego domu – są eleganckie, nowoczesne i trwałe.

Drzwi do pokoju dziecka

Bezpieczny pokój Twojego dziecka

Każde dziecko najbezpieczniej czuje się we własnym domu. Dbając o jego spokój i ochronę, wybierz najlepsze drzwi do jego pokoju. Kiedy Twój maluszek wyruszy wreszcie na eksplorację mieszkania, nic nie będzie mu zagrażało. Pamiętaj również, że pokój dziecka to jego azyl, miejsce odpoczynku, zabawy i nauki – niech będzie przestrzenią, w której Twoja pociecha spędzi radosne chwile swojego .

[1] https://kobieta.onet.pl/dom/formaldehyd-trujaca-substancja-obecna-w-mieszkaniach/p903txn

Dodaj komentarz

UE