drzwi cal Drzwi wewnętrzne drewniane, przeszklone czy z płyty MDF - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi wewnętrzne drewniane, przeszklone czy z płyty MDF? Które wybrać

6 lipca 2020
Udostępnij wpis

Drzwi wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. Pozwalają podzielić przestrzeń, zapewniają izolację akustyczną oraz zagwarantują intymność. By zapewnić sobie maksymalny komfort, wybierz dobrej jakości drzwi, które posłużą Ci przez lata. Na jakie rozwiązanie się zdecydować? Drzwi wewnętrzne drewniane, przeszklone, a może z płyty MDF? Podpowiadamy!

Drzwi drewniane wewnętrzne pełne

Drzwi wewnętrzne drewniane pełne można określić jako ponadczasowe, trwałe i bezpieczne. Cenione są zarówno przez miłośników stylu klasycznego, jak i nowoczesnego. Choć z całą pewnością nie jest to tanie rozwiązanie, wyróżnia się niebywałą jakością. Takie drzwi wewnętrzne będą służyły Ci przez dziesiątki lat i w żaden sposób nie jest to wyolbrzymienie. Dzięki temu, że konstrukcja wykonywana jest w całości z wysokiej jakości drewna, które następnie pokrywane jest odpowiednimi impregnatami, ekologicznymi lakierami lub trwałą farbą.

Warto w tym miejscu bliżej przyjrzeć się konkretnym projektom, by zobaczyć, jak pięknie szlachetność drewna prezentuje się na drzwiach. Widać to na przykładzie Kolekcji La Linea, do której zostały wyselekcjonowane eleganckie, a zarazem minimalistyczne drzwi wewnętrzne. Z jednej strony znalazły się tu propozycje pełnych skrzydeł drewnianych do wnętrz w stylu klasycznym, jak również nowoczesne projekty ze stylowymi frezami. Dużym plusem jest możliwość wybrania drzwi zarówno w naturalnych odcieniach, jak również w dowolnym kolorze z palety RAL. Jeśli interesuje Cię modne gładkie wykończenie, a jednocześnie chcesz mieć drzwi drewniane poprawiające mikroklimat Twojego domu – ta kolekcja jest także dla Ciebie.

Drzwi wewnętrzne przeszklone cena

Drzwi wewnętrzne przeszklone

Drzwi wewnętrzne drewniane przeszklone to ciekawa alternatywa dla pełnych skrzydeł. To rozwiązanie znakomicie sprawdzi się na przykład w pomieszczeniach, gdzie światło ma ograniczony dostęp. Pozwoli wpuścić promienie słoneczne do pokoju i tym samym je doświetlić. Wielkość przeszkleń możesz dopasować do swoich potrzeb. Na przykład większe zastosować w drzwiach kuchennych czy w pokoju dziecięcym, a te bardziej subtelne wybrać do sypialni lub gabinetu. Szkło wykorzystywane przy produkcji drzwi wewnętrznych jest w pełni bezpieczne, a cała konstrukcja solidna.

Jeśli szukasz nowoczesnych drzwi wewnętrznych z przeszkleniami, koniecznie sprawdź naszą Kolekcję Nova 3.1, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji – zarówno z dużymi, jak i delikatnymi przeszkleniami. By zapewnić pełną intymność w pomieszczeniu, postaw na nieprzezierne szkło, np. piaskowane lub mleczne. Będzie dobrze komponowało się z nowoczesną stylistyką drzwi. A może wolisz klasykę i tradycyjne rozwiązania? Poznaj projekty z Kolekcji Klasycznej. Z całą pewnością spodoba Ci się połączenie przeszkleń z eleganckimi żłobieniami, które są regularnie ułożone, tworząc efekt wyjątkowej symetrii.

Drzwi wewnętrzne z płyty MDF cena

Drzwi wewnętrzne z płyty MDF

Na koniec kilka słów o drzwiach wewnętrznych z płyty MDF. To stosunkowo tanie i ogólnodostępne rozwiązanie. Takie skrzydła znajdziesz w każdym markecie remontowo-budowlanym. Wykonywane są z materiałów drewnopochodnych i często pokrywane lakierami poliuretanowymi oraz folią – nie są więc zdrowe dla organizmu. Z powodu oszczędności na poszczególnych komponentach gotowy produkt nie zachwyca jakością, a przez to szybko się niszczy. Dotyczy to szczególnie ościeżnic, które bardziej narażone są na uszkodzenia mechaniczne czy kontakt z wodą podczas zmywania podłogi. Czy warto zatem inwestować w drzwi, które za kilka lat będą nadawały się do wymiany? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Wybór drzwi wewnętrznych jest przede wszystkim podyktowany potrzebami domowników. Chcesz zapewnić sobie maksymalną prywatność? Wybierz pełne drzwi, które świetnie sprawdzą się w sypialni czy gabinecie. Jeśli zaś szukasz rozwiązania odpowiedniego do słabo doświetlonego wnętrza, postaw na przeszklone skrzydła, które wpuszczą trochę naturalnego światła, dzięki czemu w pokoju będzie jaśniej i pogodniej. Jeśli każde z Twoich pomieszczeń potrzebuje innego doświetlenia w drzwiach – szukaj kolekcji łączących modele pełne i szklone w tym samym dizajnie, np. Kolekcja Szlachecka. W CAL każde drzwi możesz także uzupełnić o naświetla boczne czy górne. Znajdź rozwiązanie pasujące do Ciebie!

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE