drzwi cal Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by nie żałować? Odpowiemy i doradzimy!
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by nie żałować?

4 marca 2021
Udostępnij wpis

Podsumowanie: W artykule opisujemy jakie drzwi służą przez lata i jakie oprą się włamywaczowi. Mówimy o tym, które drzwi są prawdziwie energooszczędne, a jakie oporne na hałas. W tym wpisie zaskoczą nas również drzwi z odrobiną geniuszu, bo inteligentne.

Drzwi wejściowe mogą być Twoim najlepszym przyjacielem na lata. Zapewniać Ci poczucie bezpieczeństwa, ciszę, przyjemne ciepło w wiatrołapie, a także cieszyć Twe oczy swym wyjątkowym pięknem. Jednak, aby drzwi cieszyły nas długie lata, trzeba je odpowiednio wybrać. Jakie drzwi wejściowe kupić, by po latach nie żałować?

Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

Dobrej jakości drzwi wejściowe będą otwierały i zamykały nie tylko Twoje dzieci, ale również wnuki i prawnuki. Poszukując drzwi na lata postaw na drewno – to jedyny na rynku w pełni naturalny, odnawialny i biodegradowalny materiał. O jego wytrzymałości i stabilności nie będziemy się rozpisywali, bo drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych na świecie i jego długowieczności nie trzeba udowadniać. Drzwi drewniane zaprojektowane przez doświadczonych stolarzy są tak solidne, że z powodzeniem mogą uzyskać certyfikat antywłamaniowości klasy RC3, co oznacza, że oprą się włamywaczowi uzbrojonemu w łom, śrubokręt oraz szczypce – i to nawet po ostrzelaniu z broni różnego gatunku – przetrwają (ale nie stawaj za drzwiami podczas ostrzału), co doświadczalnie potwierdziła firma CAL (link do filmu).

 

 

Energooszczędne drzwi zewnętrzne do domu

Nowoczesne i dobre drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego to drzwi energooszczędne, które nie tylko zapewniają przytulne ciepło w naszym wiatrołapie, ale również realnie obniżają rachunki za ogrzewanie. Izolacyjność termiczna drzwi to jeden z najważniejszych parametrów na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, rozglądając się za nowymi drzwiami wejściowymi. W zależności od tego w jakiej technice mamy wybudowany dom do wyboru mamy drzwi energooszczędne lub pasywne. Kupując  drzwi zewnętrzne do domu pasywnego, warto wybrać te posiadające certyfikat Passive House Institute z Darmstadt. Potwierdza on, że drzwi mogą być stosowane w domach pasywnych i pozwalają na jego całościową certyfikację. W Polsce jedyną firmą na rynku, która przebadała swoje produkty w Passive House Institute jest CAL Prawdziwe drzwi. Więcej o korzyściach płynących z zamontowania drzwi energooszczędnych lub pasywnych przeczytacie na naszym blogu.

 

 

prawdziwe drzwi marki CAL

 

Jakie drzwi wejściowe do mieszania w bloku?

Ci z nas, którzy mieszkają w bloku wiedzą, jak uciążliwe potrafią być odgłosy dochodzące z klatki schodowej. Kroki, otrzepywanie obuwia, siatki z zakupami obijające się o barierki, szczekający pies sąsiada, głośne rozmowy czy biegające w górę i dół po schodach dzieci. Znają to zwłaszcza osoby mieszkające w starszych blokach z lat 70. i 80., budowanych w technologii wielkiej płyty. Nikt wtedy nie zastanawiał się nad akustyką klatki i mieszkań, a już tym bardziej ich wyciszaniem. Jakie drzwi do mieszkania zamontować, jeśli po ciężkim dniu w pracy chcemy cieszyć się błogą ciszą, bez ciągłych odgłosów dobiegających z klatki schodowej? Odpowiedzią są drzwi akustyczne, czy też dźwiękoszczelne. Określa je współczynnik izolacji akustycznej  i im wyższy jest, tym lepszą izolację akustyczną zapewniają drzwi. Drzwi wejściowe do bloku powinny charakteryzować się współczynnikiem  na poziomie minimum 30 dB, co pozwoli wyciszyć odgłosy rozmów i kroków. Warto jednak zainwestować w drzwi wejściowe o jeszcze wyższej izolacji akustycznej z myślą o szczekających psach czy remontach. Kiedy jeszcze warto pomyśleć o drzwiach wejściowych dźwiękochłonnych? Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym przy ruchliwej ulicy, koniecznie łącząc je z oknami o takich samych właściwościach.

 

drzwi nocą

Drzwi inteligentne, czyli krok w przyszłość

Myśląc o tym jakie drzwi wejściowe wybrać nie można obecnie pominąć coraz bardziej popularnych funkcji smart. Co prawda nadal nie są to rozwiązania tanie, jednak jest to zdecydowanie przyszłość drzwi zewnętrznych. Czytniki linii papilarnych upowszechniły się do tego stopnia, że nie kojarzą się już z filmami science-fiction. W CAL możesz zamówić drzwi nie tylko  z czytnikiem linii papilarnych, ale także ze skanerem siatkówki oka lub z dedykowaną aplikacją mobilną CALconnect – bo kto powiedział, że nie możemy sterować naszymi drzwiami zewnętrznymi z każdego miejsca na świecie? A biorąc pod uwagę, że żyjemy coraz szybciej i mamy coraz więcej obowiązków, smart drzwi które zakomunikują nam, że zapomnieliśmy je zamknąć lub że nasza pociecha wróciła bezpiecznie do domu, zdecydowanie będą naszym przyjacielem. Dodatkowo wybierając te drewniane mamy pewność ciepłej i bezpiecznej przyjaźni na lata.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE