drzwi cal Przedłużona gwarancja na drzwi – dlaczego warto z niej skorzystać?
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Przedłużona gwarancja na drzwi – dlaczego warto z niej skorzystać?

11 marca 2021
Udostępnij wpis

Podsumowanie: Dowiedz się o mitach dotyczących uszkodzeń produktów i warunkach przedłużenia gwarancji na drzwi.

Coraz częściej finalizując zakup sprzedawcy proponują nam przedłużenie gwarancji na kupowany produkt. Zazwyczaj stwierdzamy, że dbamy o sprzęty, więc na pewno nic się nie stanie przez ten czas i odmawiamy. W końcu dokonujemy przemyślanego zakupu, a produkt jest dobrej jakości. Dlaczego mimo wszystko warto skorzystać z opcji przedłużonej gwarancji i czy zawsze wiąże się to z dodatkowymi kosztami?

Większość z nas była w sytuacji, w której zakupiony produkt się zepsuł i chcieliśmy skorzystać z przysługującej nam gwarancji. Jesteśmy spokojni, takie rzeczy się zdarzają. Mamy schowany dowód zakupu i kartę gwarancyjną, więc oddamy sprzęt do naprawy gwarancyjnej i będziemy dalej cieszyli się naszym ulubionym produktem. Ale zaraz… Kiedy to my go kupiliśmy? Chyba jakoś jeszcze niedawno. Sprawdzamy datę na dowodzie zakupu i wcześniejszy spokój mija, zastąpiony zdziwieniem i irytacją. Kiedy minęły te dwa lata? Jesteśmy źli, bo sprzęt jednak się zepsuł, gwarancja się skończyła, a my nie skorzystaliśmy z opcji jej przedłużenia.

Dłuższa gwarancja na drzwi – świadectwo wysokiej jakości

 

gwarancja na drzwi

Kiedyś winę za usterki sprzętu występujące zaraz po upływie gwarancji przypisywaliśmy celowemu postarzaniu produktów przez producentów. Któż z nas nie słyszał o drukarkach z czipem, który po wydrukowaniu określonej liczby stron „psuł” drukarkę, mimo że fizycznie nic jej nie dolegało? Albo pralkach w których po dwóch latach w magiczny sposób psuje się najdroższa część, czyli programator? Te czasu bezpowrotnie minęły. Konsumenci nie chcą już kupować produktów, które zaraz po gwarancji psują się i są kolejnym rupieciem zanieczyszczającym środowisko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów producenci odwrócili trend i ulepszają swoje produkty, aby dłużej działały bezawaryjnie, a świadectwem ich niezawodności jest między innymi właśnie przedłużona gwarancja. Jej wykupienie to nie tylko spokój ducha na kolejne kilka lat, ale również wyraz troski o środowisko naturalne. Jeśli produkt ulegnie awarii po czasie standardowej gwarancji, to nie musisz kupować nowego – wystarczy skorzystać z dłuższej gwarancji i cieszyć się nim przez kolejne lata, bez własnego wkładu finansowego.

Przedłużona gwarancja w praktyce

Jak to w życiu bywa nic nie jest tylko czarne lub białe. Podobnie jest z przedłużoną gwarancją. Część firm, zwłaszcza sprzedających RTV i AGD każe sobie słono za nią płacić, często jako procent od kwoty zakupu. Wtedy zazwyczaj nie korzystamy z oferty wychodząc z założenia, że na pewno nic się nie zepsuje lub po przeliczeniu kosztów stwierdzamy, że za taką kwotę będziemy w stanie sami dokonać naprawy pogwarancyjnej większości standardowych usterek. Są również przedłużone gwarancje, za które nie musimy płacić. Materac z gwarancją na 10 lat za darmo? Rower z 5 letnią gwarancją bez żadnych wymagań? Brak odpłatności i obwarowań od razu powinien zapalić nam czerwoną lampkę w głowie – gdzie jest haczyk? Takie przedłużone gwarancje zazwyczaj nie obejmują całego produktu, a tylko jakiś jego element, np. sprężyny w materacu czy ramę roweru. Więc jeśli zepsuje ci się wierzchnia warstwa piankowa materaca lub przerzutki w rowerze, będziesz musiał dokonać naprawy mimo posiadania przedłużonej gwarancji na własny koszt. Czy w takim razie są firmy, które oferują prawdziwą przedłużoną gwarancję na drzwi bez haczyków i kosztów dodatkowych?

Alutherm drzwi cena

5 lat gwarancji na prawdziwe drzwi CAL – bez haczyków

Już od 35 lat produkujemy prawdziwe, drewniane drzwi na lata. Od 35 lat nieustannie ulepszamy nasze produkty, wprowadzamy nowe technologie, dbamy o każdy detal wykończenia. Jesteśmy odpowiedzialni za nasz produkt i pewni jego wysokiej jakości. Mając prawie cztery dekady doświadczenia w produkcji drzwi, możemy ze spokojem zaoferować naszym klientom gwarancję przedłużoną do 5 lat – bez haczyków i niedopowiedzeń. Kup wybrane drzwi zewnętrzne CAL dębowe lub sosnowe w okleinie dębowej, powierz ich montaż fachowcom z Autoryzowanej Grupy Montażowej, wypełnij dwa kwestionariusze na stronie internetowej, dokonaj płatnego przeglądu po 3 latach i ciesz się gwarancją przedłużoną do 5 lat. Proste, klarowne i darmowe. Więcej szczegółów przedłużonej gwarancji na drzwi zewnętrzne CAL znajdziesz na naszej stronie.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE