Czy znasz najmodniejsze kolory roku 2021? Wybierz drzwi w kolorze roku!
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Wybierz drzwi w najmodniejszych kolorach roku 2021!

18 stycznia 2021
Udostępnij wpis

Jak co roku Instytut Pantone wybiera najmodniejszy kolor roku. W tym roku specjaliści z Instytutu wybrali nie jeden, a aż dwa wyjątkowe kolory, które z pewnością każdemu przypadną do gustu. Szary Ultimate Grey dla lubiących barwy stonowane i intensywnie żółty Illuminating Yellow dla bardziej odważnych. O czym mówią te barwy i dlaczego warto rozważyć zakup drzwi zewnętrznych w jednym z najmodniejszych kolorów roku 2021?

Kolor roku Pantone – jak jest wybierany?

Instytut Pantone to jednostka badawcza, która zajmuje się badaniem wpływu barw na społeczeństwo już od ponad 20 lat. Co roku interdyscyplinarny zespół specjalistów podróżuje po całym świecie i bada światowe trendy kolorystyczne oraz wpływ konkretnych barw na społeczeństwo.  Wybór koloru roku nie jest więc przypadkowy. Odzwierciedla on zachowania i potrzeby szerokiej grupy ludzi z całego świata. Co wpłynęło na wybór tegorocznych kolorów i jakie jest ich znaczenie?

Zgrany duet – Ultimate Grey i Illuminating Yellow

 

 

Poprzedni rok 2020 był odmienny i przyniósł bardzo dużo zmian, przede wszystkim społecznych – zmieniły się kanały komunikacji międzyludzkiej, sposoby podróżowania, a także nasz sposób myślenia. Nasza codzienność zwolniła, dzięki czemu zaczęliśmy większą uwagę przykładać nie do ilości, a do jakości, kierując przy tym swoją uwagę na otoczenie lokalne. Większość z nas w tych trudnych czasach pogłębiała więzi z rodziną i znajomymi, potrzebując wsparcia, dodania odwagi i otuchy. Dlaczego Instytut Pantone wybrał dwa kolory roku 2021, a nie jeden jak zazwyczaj? Ponieważ jeden kolor nie jest w stanie wyrazić wszystkich zmian i nastrojów, które obecnie panują w społeczeństwie. Dwa kolory natomiast niosą przesłanie, że potrzebujemy siebie nawzajem. Duet kolorów Ultimate Grey i Illuminating Yellow ma wyrażać sobą siłę i trwałość, a jednocześnie podnosić nas na duchu. Te dwa niezależne kolory czerpią z natury i łączą w sobie optymizm i pozytywność z hartem ducha.

Drzwi wejściowe w najmodniejszym kolorze roku 2021

Kolory roku Pantone będą królowały nie tylko na wybiegach mody, ale także w wystroju wnętrz, architekturze i budownictwie. Dlatego warto rozważyć zakup drzwi zewnętrznych w najmodniejszym kolorze roku 2021 lub w obu tych kolorach. Szary jest kolorem ponadczasowym i już od kilku lat jego różne odcienie rządzą na rynku stolarki budowlanej. Jednak drzwi zewnętrzne w bardziej odważnych kolorach nie są w ostatnich latach niczym nowym. Coraz częściej sięgamy po nieszablonowe rozwiązania kolorystyczne, chcąc by nasz dom odzwierciedlał nasze wizje i upodobania.

W stolarce budowlanej korzystamy z palet kolorów RAL i NCS. Dlatego konieczne jest dopasowanie koloru z palety Pantone do wyżej wymienionych kolekcji. W CAL produkujemy drzwi we wszystkich kolorach palety RAL i NCS, co łącznie dalej ponad 2100 różnych barw, wśród których na pewno znajdzie się odpowiednik Ultimate Grey i Illuminating Yellow. A dla niezdecydowanych możemy wyprodukować drzwi w obu tych kolorach, po jednym z każdej strony drzwi lub w topowym rozwiązaniu – dwukolorze skrzydła i ościeżnicy. Koniecznie zapoznaj się również z naszą dedykowaną kolekcją Kolora, w której wybrany kolor z palety RAL jest bez dopłaty.

 

Drzwi drewniane – drzwi trwałe

Kolory roku 2021 zostały wybrane między innymi na podstawie postawy społeczeństwa zwracającego się ku produktom wysokiej jakości, z lokalnych rynków i kojarzą się z optymizmem i trwałością. Wszystkie te cechy można przypisać marce CAL prawdziwe drzwi i produkowanym przez nas drewnianym drzwiom zewnętrznym. Produkujemy drzwi zewnętrzne klasy premium nieprzerwanie od 35 lat, a nasze produkty często łączą pokolenia – przechodzą przez nie dziadkowie, rodzice i wnuczęta. Ich trwałość potwierdzają nie tylko zadowoleni klienci, ale także badania i certyfikaty z niezależnych laboratoriów (sprawdź). Dlatego nie zastanawiaj się – wybierz drzwi wejściowe w najmodniejszym kolorze roku od polskiego, doświadczonego producenta z rodzimej krainy mrozu i śniegu – Suwałk.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE