PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Najlepsze wejście, czyli wybieramy drzwi wejściowe

19 września 2018
Udostępnij wpis

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Dzięki temu unikniemy wpadek, konieczności wymiany drzwi na inny model, a nawet… włamywaczy. O tym musisz pamiętać.

Szukając idealnych drzwi należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, kolor czy styl, ale także funkcjonalność i konstrukcję. Niezależnie od tego, czy lubisz okazałe tradycyjne drzwi zewnętrzne z witrażem czy wolisz nowoczesne, minimalistyczne drzwi o monochromatycznym designie – muszą pasować do stylu całego domu, jego koloru, typu elewacji oraz ogólnego porządku architektonicznego działki. Kupując drzwi zewnętrzne do domu zwróć uwagę także na pozostałe warunki udanej transakcji. Co jest istotne?

Czy szerokie skrzydła drzwiowe są lepsze? Jakie materiał wybrać?

Drzwi zewnętrzne muszą być oczywiście dopasowane do otworów wykonanych przez budowlańców. Standardowa i najczęściej spotykana szerokość skrzydła to 90 cm – pozwala na wygodne poruszanie się i wnoszenie mebli. Coraz więcej osób decyduje się na zakup dużych, masywnych drzwi wejściowych, które wydają się solidniejsze i bardziej pasujące do projektu. Produkcja takich drzwi nietypowych jest domeną firmy CAL. Jeżeli otwór w murze jest szerszy niż standardowe 90 cm – warto pokusić się o zamówienie drzwi z naświetlem bocznym czy tzw. ślepym skrzydłem.

Kolejną istotną kwestią jest konstrukcja drzwi wejściowych. Do wyboru masz drzwi drewniane, aluminiowe, drzwi plastikowe z PVC, a także drzwi metalowe i z włókna szklanego. Nowością na rynku są drzwi aludrewniane – drewniane w okładzinie aluminiowej, łączące najlepsze cechu obu tych materiałów. Najczęściej wybierane są drzwi drewniane – w tej grupie są modele, które pasują do większości projektów i typów elewacji. Drzwi wejściowe z drewna wyglądają przytulniej, tworząc bardziej domową atmosferę niż np. drzwi z metalu czy PVC, wybierane raczej do wyposażenia obiektów przemysłowych. Są też przyjemniejsze w dotyku. Oczywiście to kwestia gustu i można wybrać coś nietuzinkowego, zwłaszcza jeśli dom wybudowany został w nowoczesnym stylu. Tak nietuzinkowego jak drzwi drewniano-aluminiowe – dwa w jednym w zakresie nowoczesnego dizajnu i zabezpieczenia zewnętrznej powłoki drzwi, z jednoczesnym przyjemnym drewnem od środka. Do tego zdrowie – gratis!

Bezpieczne drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe – czy warto w nie zainwestować?

Wybierając drzwi wejściowe do domu należy wziąć po uwagę także kwestię bezpieczeństwa. Jeśli budujemy dom jednorodzinny, powinniśmy zwiększyć wydatki na ochronę domu, między innymi inwestując w porządne drzwi wyposażone w antywłamaniowe mechanizmy. Domy częściej kuszą złodziei niż mieszkania z wiadomych przyczyn – trudniej zauważyć ewentualne włamanie. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko włamania do swojego domu wybierz drzwi zewnętrzne w klasie odporności włamaniowej co najmniej RC2, które będą skuteczną barierą i zapewnią twojej rodzinie bezpieczeństwo.

Drzwi zewnętrzne – izolacja cieplna i akustyczna

Ostatnią absolutnie zasadniczą kwestią przy wybieraniu drzwi wejściowych jest kwestia izolacji akustycznej oraz cieplnej. Należy szukać drzwi z dobrymi parametrami cieplnymi i przypilnować, aby zostały szczelnie osadzone w ościeżnicy. Dzięki drzwiom o niskim współczynniku przenikania ciepła U można zaoszczędzić sporo pieniędzy na opłatach za ogrzewanie, ponieważ unikniemy dużych strat ciepła. Zwróćmy też uwagę na współczynnik dotyczący izolacyjności akustycznej drzwi zewnętrznych. Im jest wyższy, tym mniej dźwięków dochodzi z zewnątrz domu, czyli szczekanie psa sąsiada nie będzie nas rano budzić do pracy.

Drzwi wejściowe – naturalne, zdrowe, bezpieczne, tworzą właśnie taki dom. Warto zainwestować w dobre wejście! W końcu będziesz go używać wielokrotnie każdego dnia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję