drzwi cal Najlepsze wejście, czyli wybieramy drzwi wejściowe - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Najlepsze wejście, czyli wybieramy drzwi wejściowe

19 września 2018
Udostępnij wpis

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Dzięki temu unikniemy wpadek, konieczności wymiany drzwi na inny model, a nawet… włamywaczy. O tym musisz pamiętać.

Szukając idealnych drzwi należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, kolor czy styl, ale także funkcjonalność i konstrukcję. Niezależnie od tego, czy lubisz okazałe, tradycyjne drzwi zewnętrzne z witrażem czy wolisz nowoczesne, minimalistyczne drzwi o monochromatycznym designie – muszą pasować do stylu całego domu, jego koloru, typu elewacji oraz ogólnego porządku architektonicznego działki. Kupując drzwi zewnętrzne do domu zwróć uwagę także na pozostałe warunki udanej transakcji. Co jest istotne?

 

Najlepsze wejście

 

Czy szerokie skrzydła drzwiowe są lepsze? Jaki materiał wybrać?

Drzwi zewnętrzne muszą być oczywiście dopasowane do otworów wykonanych przez budowlańców. Standardowa i najczęściej spotykana szerokość skrzydła to 90 cm – pozwala na wygodne poruszanie się i wnoszenie mebli. Coraz więcej osób decyduje się na zakup dużych, masywnych drzwi wejściowych, które wydają się solidniejsze i bardziej pasujące do projektu. Produkcja takich drzwi nietypowych jest domeną firmy CAL. Jeżeli otwór w murze jest szerszy niż standardowe 90 cm – warto pokusić się o zamówienie drzwi z naświetlem bocznym czy tzw. ślepym skrzydłem.

Kolejną istotną kwestią jest konstrukcja drzwi wejściowych. Do wyboru masz drzwi drewniane, aluminiowe, drzwi plastikowe z PVC, a także drzwi metalowe. Nowością na rynku są drzwi aludrewniane – drewniane w okładzinie aluminiowej, łączące najlepsze cechu obu tych materiałów. Najlepszym wyborem są drzwi drewniane – w tej grupie są modele, które pasują do większości projektów i typów elewacji. Drzwi wejściowe z drewna wyglądają przytulniej, tworząc bardziej domową atmosferę niż np. drzwi z metalu czy PVC, wybierane raczej do wyposażenia obiektów przemysłowych. Są też przyjemniejsze w dotyku. Oczywiście to kwestia gustu i można wybrać coś nietuzinkowego, zwłaszcza jeśli dom wybudowany został w nowoczesnym stylu. Tak nietuzinkowego jak drzwi drewniano-aluminiowe – dwa w jednym w zakresie nowoczesnego dizajnu i zabezpieczenia zewnętrznej powłoki drzwi, z jednoczesnym przyjemnym drewnem od środka. Do tego zdrowie – gratis! Zobacz co jeszcze otrzymasz wybierając połączenie drewna i aluminium: https://www.drzwi-cal.pl/blog/drzwi-zewnetrzne-hybrydowe/.

 

Najlepsze wejście wejście do domu

 

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe – czy warto w nie zainwestować?

Wybierając drzwi wejściowe do domu należy wziąć po uwagę także kwestię bezpieczeństwa. Jeśli budujemy dom jednorodzinny, powinniśmy zwiększyć wydatki na ochronę domu, między innymi inwestując w porządne drzwi wyposażone w antywłamaniowe mechanizmy. Domy częściej kuszą złodziei niż mieszkania z wiadomych przyczyn – trudniej zauważyć ewentualne włamanie. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko włamania do swojego domu wybierz drzwi zewnętrzne w klasie odporności antywłamaniowej co najmniej RC2, które będą skuteczną barierą i zapewnią twojej rodzinie bezpieczeństwo. W CAL dbamy o bezpieczeństwo Twojego domu i rodziny dlatego oferujemy klasę antywłamaniową RC2 dla drzwi pojedynczych bez dopłaty, a dla wymagających mamy pakiet Safe z klasą RC3.

 

drewniane drzwi - Najlepsze wejście

 

Drzwi zewnętrzne – izolacja cieplna i akustyczna

Ostatnią absolutnie zasadniczą kwestią przy wybieraniu drzwi wejściowych jest kwestia izolacji akustycznej oraz cieplnej. Należy szukać drzwi z dobrymi parametrami cieplnymi i przypilnować, aby zostały szczelnie osadzone w ościeżnicy. Dzięki drzwiom o niskim współczynniku przenikania ciepła U można zaoszczędzić sporo pieniędzy na opłatach za ogrzewanie, ponieważ unikniemy dużych strat ciepła. Zwróćmy też uwagę na współczynnik dotyczący izolacyjności akustycznej drzwi zewnętrznych. Im jest wyższy, tym mniej dźwięków dochodzi z zewnątrz domu, czyli szczekanie psa sąsiada nie będzie nas rano budzić do pracy. Oczywiście myśląc zarówno o antywłamaniowości, jak i akustyce warto pytać o stosowne certyfikaty i parametry. Jakie dokładnie sprawdzisz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/dzwiekoszczelne-drzwi-zewnetrzne/.

Drzwi wejściowe – naturalne, zdrowe, bezpieczne, tworzą właśnie taki dom. Warto zainwestować w dobre wejście! W końcu będziesz go używać wielokrotnie każdego dnia.

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE