Jak dopasować drzwi do aranżacji mieszkania? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jak dopasować drzwi do aranżacji mieszkania?

12 września 2018
Udostępnij wpis

Styl drzwi wewnętrznych w mieszkaniu jako pierwszy zdradza nam to, co może kryć się za nimi. Jak dobrać drzwi, aby pasowały do stylu całego mieszkania?

Aranżując wnętrza coraz częściej zwracamy uwagę na ogólny styl mieszkania, nasze upodobania, modę oraz designerskie dodatki. Pośród tej aranżacyjnej zawieruchy pamiętajmy o stylu drzwi wewnętrznych. One również muszą harmonizować z całą estetyką wnętrz, w końcu są największymi elementami w mieszkaniu i od razu rzucają się w oczy. To właśnie one sugerują na wstępie styl całego mieszkania, a źle dobrane mogą popsuć efekt. Warto zadbać o to, aby patrzyło się na nie z przyjemnością. Do tego wszystkiego warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych aspektów.

 

drzwi do aranżacji mieszkania

 

Jakie drzwi do stylu skandynawskiego, a jakie do rustykalnego?

Jedną z zasadniczych kwestii jest kolor drzwi w mieszkaniu i styl, w jakim są wykonane. Barwa drzwi wewnętrznych powinna pasować do koloru podłóg oraz mebli, choć niekoniecznie musi być to identyczny kolor. Wystarczy, że ma podobny odcień i temperaturę (barwa ciepła, zimna, pośrednia). O dopasowaniu koloru drzwi do wnętrza i wariacjach na ten temat przeczytasz więcej tutaj: drzwi-cal.pl/blog/jak-dobrac-kolor-drzwi-wewnetrznych-do-pokoju/.

Również styl drzwi powinien korespondować z charakterem wnętrz. Jeśli mieszkanie urządzone jest nowocześnie – zamontujmy drzwi o lekkiej formie, gładkie lub z przeszkleniami. Do mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym pasować będą klasyczne, ramowe skrzydła drzwiowe. Z kolei do mieszkania w stylu skandynawskim sprawdzą się drzwi o prostych wzorach wykonane z surowego drewna lub białe. Dopasowując stylistykę drzwi do wnętrza mieszkania pamiętajmy także do detalach, takich jak styl klamek, okucia i odcień szklenia.

 

drzwi do aranżacji mieszkania

 

Jakie drzwi do małego mieszkania? Jakie do sypialni i łazienki?

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na prawidłowy dobór drzwi jest metraż mieszkania oraz funkcje pomieszczeń. Zasadą jest to, iż w małych mieszkaniach warto montować drzwi o dużych przeszkleniach, zajmujących nawet 3/4 ich powierzchni, co optycznie powiększy pokoje i pomoże uzyskać efekt przestrzeni. Oczywiście do sypialni najlepiej wstawić drzwi pełne, które pozwolą zachować intymność i prywatność, a do łazienki dobre będą te z małą szybką na górze w wersji szyby tzw. mlecznej. Warto także znać starą dobrą zasadę, że w małych wnętrzach lepiej sprawdzą się drzwi w jasnych odcieniach, które nie powodują wrażenia przytłoczenia.

W przypadku małych metraży warto też przemyśleć inne rozwiązania niż klasyczne drzwi rozwierane, np. drzwi przesuwne w kasecie, rewersyjne lub innowacyjny system Ergon, który pozwala zaoszczędzić miejsce w obu dzielonych pomieszczeniach (posłuchaj co mówi o nim niezastąpiony Krzysztof Szubzda w podcaście Budujemy CAL po CALu: https://www.drzwi-cal.pl/podcast/wewnetrzne-drzwi-przesuwne/).

 

drzwi do aranżacji mieszkania

 

Niezależnie od dizajnu warto zadbać, aby wybrane drzwi były przede wszystkim trwałe i zdrowe – unikać materiałów drewnopochodnych (MDF, folii) oraz lakierów poliuretanowych. Przebywając wiele godzin każdego dnia w swojej sypialni czy salonie powinniśmy mieć pewność, że stworzyliśmy dom, który pozwala nam nie tylko na chwilowy relaks, ale zapewnia nam wiele lat w zdrowiu. Warto zwrócić uwagę na drzwi wewnętrzne sosnowe, które regulują mikroklimat w pomieszczeniach poprzez regulację wilgotności powietrza i naturalne właściwości antystatyczne. Drzwi z wypełnieniem z sosnowej płyty stolarskiej drewnianej w okładzinie dębowej znajdziesz w Drzwi CAL. Sprawdź tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/nova-3-1/.

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE