Drzwi dopasowane do okien i bram - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi dopasowane do okien i bram

13 sierpnia 2020
Udostępnij wpis

Na ostateczny wygląd domu wpływa bardzo wiele czynników, takich jak chociażby kolor elewacji i dachu czy styl drzwi zewnętrznych, okien, a nawet bramy garażowej. Warto zatem zadbać, by wszystkie te elementy były spójne. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Uważa się, że fundamentalnym elementem każdego domu są drzwi zewnętrzne. Stanowią wejście oraz wyjście, z którego korzystamy każdego dnia, a więc są przez nas mocno eksploatowane. Ważne jest więc, by były przede wszystkim solidne i trwałe. Dlatego też tworzenie spójnej zewnętrznej stylistyki domu warto rozpocząć właśnie od drzwi wejściowych.

Jak dopasować drzwi do stylu domu? (drzwi dopasowane do okien i bram)

Budując dom chcemy dopracować go w każdym detalu. Tak, żeby żyło się w nim nie tylko wygodnie, ale i bezpiecznie. Aby zapewnić sobie oraz swojej rodzinie najlepszą ochronę, niezbędny jest wybór wytrzymałych drzwi zewnętrznych, które zagwarantują spokój i sprawią, że w domu nie będzie brakowało ciepła.

Naszym domom najczęściej towarzyszy biała, beżowa, a coraz częściej również szara elewacja. To klasyczne rozwiązania, które zawsze prezentują się dobrze. Jak dopasować do niej okna, bramy i drzwi wejściowe? Spieszymy z odpowiedzią. Od kilku lat możemy zauważyć coraz śmielszy zwrot ku naturalności. To piękny trend, który – miejmy nadzieję – zostanie z nami jak najdłużej. Odchodzimy od masowych rozwiązań wątpliwej jakości na rzecz prawdziwych i ponadczasowych klasyków. Jednym z nich są bez wątpienia drewniane drzwi. Oprócz tego, że pięknie prezentują się na tle jasnego tynku, wyróżniają się również znakomitymi parametrami, takimi jak trwałość czy wysoka izolacyjność cieplna.

Drzwi dopasowane do okien i bramDrzwi zewnętrzne warto także dopasować do pozostałych elementów będących częścią domu, czyli do okien oraz bram garażowych. Istotne jest, by miały tożsamy styl oraz kolor. Na tle elewacji bardzo ładnie prezentują się drzwi i okna w korespondujących ze sobą odcieniach. Sprawdzonym rozwiązaniem są zdecydowanie naturalne barwy drewna, np. w odcieniach dębu. Jeśli zaś chodzi o bramy, najlepiej będą wyglądały te w kolorystyce zbliżonej do odcienia tynku, by zbyt mocno nie wyróżniała się na tle elewacji. Takie zestawienie zawsze gwarantuje elegancki i stylowy efekt końcowy.

Drzwi zewnętrzne wielozadaniowe, czyli jakie?

A gdyby tak połączyć naturalne drewno, z czymś, co sprawi, że drzwi będą jeszcze trwalsze? Mowa oczywiście o aluminium, czyli materiale, który wyróżnia się znakomitą odpornością na wpływ warunków atmosferycznych. Synergia drewna i aluminium sprawdzi się świetnie w przypadku drzwi zewnętrznych! Co więcej, pokrycie skrzydeł dowolną okładziną nie jest dziś żadnym problemem. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie ich do stylu swojego domu. Może to być na przykład okładzina drewnopodobna.

Drzwi zewnętrzne z kolekcji AluTherm określane są mianem wielozadaniowych właśnie ze względu na to, że łączą w sobie najlepsze cechy tych dwóch materiałów. Warto wspomnieć, że aluminium wykorzystywane jest na przykład w lotnictwie, ponieważ wykazuje się doskonałą wytrzymałość w połączeniu z niewielką masą. Jest także odporne na odkształcenia i zniszczenia oraz stanowi skuteczną barierę antywłamaniową. Chcesz, by Twoje drzwi potrafiły więcej? Koniecznie zapoznaj się z projektami, które znajdziesz w kolekcji AluTherm.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Kolejność wyboru stolarki może być też odwrotna. Drzwi z drewna, jeśli chcesz, możesz dobrać do innych materiałów, z których wykonane są np. okna i bramy. W różnorodności odnajdź metodę. Okna i brama mogą wtapiać się w budynek, a drzwi pięknie wyróżniać kolorem z palety RAL albo okleiną „dąb sękaty”.

Natomiast, jeśli mają być takie same, dopasuj kolor i zastosuj nawet antracyt quarz dla drzwi alu-drewnianych. Możesz też wybrać kolor winchester albo orzech – najpopularniejsze okleiny drewnopodobne – na bramie i oknach, a drzwi wykonać z prawdziwego drewna. To też jest świetna ewentualność, którą rekomendujemy.

Podsumowując, wybierając poszczególne elementy wykończenia domu z całą pewnością należy zacząć od drzwi zewnętrznych. Stanowią one bowiem główny filar tworzący nasze cztery kąty. Odpowiadają za ciepło, ciszę, a przede wszystkim bezpieczeństwo. To do nich warto dopasowywać kolejne części, tworząc swój wymarzony dom. Będzie to nie tylko łatwiejsze, ale również skuteczniejsze.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE