drzwi cal Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do domu? Trendy na rok 2020 - Drzwi CAL
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do domu? Poznaj trendy na rok 2020

16 lipca 2020
Udostępnij wpis

Rok 2020 obfituje w wiele różnorodnych trendów wnętrzarskich. Zatem z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Ciekawe rozwiązania pojawiły się także wśród drzwi wewnętrznych. Obecnie niezwykle modne są zarówno drzwi bazujące na geometrycznym porządku, jak i skrzydła przeszklone czy klasyczne drewniane. Dowiedz się więcej o aktualnych trendach – zapraszamy do lektury!

Geometryczne drzwi wewnętrzne – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Geometryczne drzwi wewnętrzne to trend będący odpowiedzią na powszechne w ostatnich latach zamiłowanie do stylu minimalistycznego, w którym królują proste formy – mniej znaczy więcej. Geometryczne wykończenia skrzydeł to m.in. linearne wstawki, symetryczne zdobienia i pionowe oraz poziome wzory. W harmonijnych i prostych wnętrzach doskonale sprawdzą się drzwi wewnętrzne z Kolekcji Geometria. Co ciekawe, bazują one na kontrastowych zestawieniach oraz w standardzie mają gładkie, satynowe wykończenia bez widocznej struktury drewna. Dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL, w lazurowej naturalnej okleinie, a także z aplikacjami szklanymi.

Drzwi wewnętrzne przeszklone – lekkie, subtelne i funkcjonalne

Drzwi wewnetrzne przeszklone

Jeśli o szkle mowa, warto wspomnieć o kolejnym trendzie, który niewątpliwie zostanie z nami na dłużej, a są to drzwi wewnętrzne z przeszkleniami. Choć oczywiście skrzydła ze szkleniami nie są niczym nowym, to w ostatnich latach powoli odchodziliśmy od tej mody na rzecz skrzydeł pełnych. Jak to jednak bywa – trendy szybko się zmieniają, a 2020 rok przyniósł świetne rozwiązanie, które łączy te dwa podejścia, czyli modę na drzwi pełne i przeszklone. Jeśli więc chcesz wpuścić więcej światła dziennego do wnętrza jednocześnie zachowując w nim pełną prywatność, postaw na wąskie poziome przeszklenia, które dodają drzwiom wewnętrznym subtelności, lekkości i są naprawdę funkcjonalne.

Ponadczasowe drewniane drzwi wewnętrzne – klasyka w najlepszym wydaniu

Drzwi drewniane to gwarancja trwałości, wytrzymałości i znakomitej izolacyjności akustycznej. Są ponadczasowe, niezawodne, a przy tym naprawdę piękne! Dębowe drzwi wewnętrzne nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ naturalna jakość broni się sama. Dziś jednak mamy do czynienia z bardzo interesującym trendem, który łączy prostotę i piękno drewna oraz kolor. Oznacza to, że coraz większą popularnością cieszą się nie tylko klasyczne skrzydła w odcieniach naturalnego drewna czy też bieli, ale również nieco odważniejsze propozycje. Modny staje się na przykład kolor żółty, czerwony, czarny, a także antracytowy.

Najmodniejsze drzwi wewnętrzne w 2020 roku

Podsumowując, trendy na 2020 rok w stolarce drzwiowej skupiają się przede wszystkim wokół geometrycznych form, przeszkleń oraz klasyki w nieco odmienionym wydaniu. To bez wątpienia oryginalne pomysły, które wprowadzają świeżość i nowe tchnienie w świat drzwi wewnętrznych. Jeśli więc szukasz odmiany i marzą Ci się niebanalne drzwi – zapoznaj się bliżej z obecnymi trendami.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE