Antracytowe drzwi wejściowe w służbie spójnego dizajnu - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

A może antracyt? Szare drzwi wejściowe w służbie spójnego designu

9 lipca 2019
Udostępnij wpis

Szary to uniwersalny kolor, dzięki czemu polubiło go wiele osób, w tym architekci. Jest idealnym, stonowanym tłem dla kolorowych dodatków i dekoracji, z którymi tworzy efektowne kompozycje. Antracytowy odcień szarości od wielu lat jest chętnie stosowany w budownictwie i wykończeniu wnętrz, stąd drzwi antracytowe. Ale czy jest nadal modny, a może już powoli odchodzi w zapomnienie?

Antracyt – jaki to kolor? Zewnętrze drzwi antracytowe

Antracyt – nazwę tego koloru z pewnością słyszał każdy, kto w ostatnich latach budował dom lub przeprowadzał remont. Jednak nie każdy kojarzy co to dokładnie za kolor. Spieszymy z wyjaśnieniem. Geneza koloru antracyt wywodzi się od nazwy szlachetnej odmiany węgla. Wspomniana skała jest koloru czarnego ze szklistym, metalicznym połyskiem, dzięki czemu jej barwa wydaje się czarna, a jednocześnie wpada w szarość. Czyli mówiąc po prostu – jest to popularny odcień szarego, który przyjmują drzwi antracytowe.

W najpopularniejszej palecie kolorów, czyli palecie RAL, antracyt ma oznaczenie numeryczne 7016. Powinien znać je każdy, kto planuje budowę domu lub remont. Ze względu na swoje walory barwa ta na stałe zakorzeniła się na rynku budowlanym i wykończenia wnętrz. Z łatwością znajdziemy antracytowe rynny, dachówki, bramy garażowe, ogrodzenia, farby czy antracytowe drzwi i okna.

Antracytowe drzwi zewnętrzne, a nawet dwukolorowe

Antracyt doskonale łączy się zarówno z betonem, jak też stalą i drewnem, dzięki czemu pasuje do domów w stylu klasycznym, minimalistycznym, rustykalnym, loftowym oraz industrialnym. Świetnie odnajduje się wśród kontrastów. Tworzy harmonijne połączenie z bielą, ale jest też bardzo dobrym podkładem dla wyrazistych kolorów – warto eksperymentować i łączyć go z malinowym różem, turkusem lub limonką. W CAL również lubimy odważne połączenia, dlatego chętnie pomalujemy Twoje wymarzone drzwi zewnętrzne według Twojego pomysłu. Skrzydło i ościeżnica w antracycie od zewnątrz, białe od wewnątrz? A może ościeżnica w antracycie, a skrzydło w soczystym oranżu? Dwukolorowe drzwi wejściowe dają naprawdę dużo możliwości dla osób poszukujących indywidualnych rozwiązań, które mogą uzupełnić Twoje drzwi antracytowe.

Stal inox i antracyt – połączenie idealne dla drzwi wejściowych

Dla miłośników nowoczesnego designu proponujemy Drzwi CAL z kolekcji Rycerskiej ze wstawkami ze stali inox. Stal i antracyt to połączenie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Kolekcja Rycerska dostępna w wersji przylgowej (standard Termo i Arctic) oraz zlicowanej („bezprzylgowej”) z ukrytymi zawiasami (standard Presenta), czyli najmodniejszej obecnie konstrukcji drzwi. Wersja przylgowa pasuje do stylu klasycznego i loftowego, natomiast zlicowana będzie idealna dla miłośników minimalizmu – standard Presenta chowa zawiasy i zapewnia bezpieczeństwo (więcej tu).

Drzwi aludrewniane też antracytowe!

Natomiast dla wszystkich, którzy poszukują drzwi do zadań specjalnych, a więc wytrzymałych i odpornych, polecamy kolekcję Alutherm – drzwi zewnętrzne aludrewniane. Drzwi z okładziną aluminiową w kolorze antracytu, także w połączeniu ze stalą inox, a jednocześnie zapewniające naturalne parametry termiczne i piękno drewna – to mariaż doskonały, dostępny również w wersji zlicowanej!

Antracyt to kolor ponadczasowy, którego obecność na rynku budownictwa i wykończenia wnętrz zdecydowanie nie dobiega końca. Dzięki jego popularności łatwo zachować spójność aranżacji – kolor ten ma w swojej podstawowej palecie każdy producent materiałów budowlanych czy wykończeniowych. Warto mieć też na uwadze, że drzwi antracytowe zewnętrzne CAL pasują do najpopularniejszych okien plastykowych, a także popularnych bram garażowych.  Miłośnikom stolarki aluminiowej polecamy ograniczenie tego materiału do okien oraz bram i uzupełnienie ich drzwiami zewnętrznymi aludrewnianymi – w tym samym kolorze! Okładziny aludrewniane CAL są komplementarne z wykończeniem antracyt czy antracyt qwarc. Spójny dizajn będzie szedł w parze z pewnością, że kupiliśmy najwyższej jakości zabezpieczenie rodziny i domu.

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL

Dodaj komentarz

UE