drzwi cal Bezpieczny kredyt 2 procent - także na Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Bezpieczny kredyt 2 procent

3 lipca 2023
Udostępnij wpis

Stopy procentowe i warunki udzielania kredytów stawiane przez banki skutecznie ostatnio utrudniały finansowanie zakupu czy budowy domu kredytem hipotecznym. Od 1 lipca 2023 dostępny jest jednak "bezpieczny kredyt 2 procent", który może przyczynić się do zwiększenia dostępności tego instrumentu finansowego, a tym samym dać szansę wielu osobom na posiadanie własnego lokum. Sprawdź dlaczego o tym piszemy!

Marzenie o własnym miejscu na ziemi towarzyszy wielu Polakom, niezależnie czy są z pokolenia boomersów czy Gen Z. Ponad połowa z nas jednak korzysta z możliwości sfinansowania inwestycji w mieszkanie czy dom z kredyty hipotecznego. Zależy to nie tylko od sytuacji finansowej inwestorów, ale też przyjętej strategii zarządzania finansami – kredyt hipoteczny długo był jednym z najtańszych źródeł pozyskania pieniądza. Wprowadzony od 1 lipca 2023 r. program „bezpieczny kredyt 2 procent” powoduje, że ponownie wzrasta dostępność tego instrumentu finansowego.

Bezpieczny kredyt 2 procent – dla kogo?

Drzwi drewniane zewnętrzne ciepłe

Drzwi CAL wg projektu inwestora, ciepłe i bezpieczne

Kredyt może uzyskać osoba, która nie ma i nie miała mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić musi przynajmniej jedno z nich.

W programie dostępne jest maksymalnie 500 tys. zł dla singla albo 600 tys. zł dla małżeństwa, pary z dzieckiem lub singla z dzieckiem. Pamiętaj, że nie możesz wnieść wkładu własnego wyższego niż 200 tys. zł. Chyba że wkładem własnym jest wyłącznie niezabudowana działka albo działka z rozpoczętą budową przed 1 lipca 2023 r., wtedy:
– wartość tego wkładu i wysokość Twojego kredytu nie mogą przekroczyć łącznie 1 mln zł
– kredyt na dokończenie budowy możesz otrzymać do 31 grudnia 2025 r. – do 100 tys. zł dla singla albo 150 tys. zł dla małżeństwa, pary z dzieckiem lub singla z dzieckiem.

Dodatkowo bezpieczny kredyt 2 procent jest dla Ciebie jeśli:

 • w dniu złożenia wniosku nie masz ukończonych 45 lat – ten warunek musi spełniać przynajmniej 1 osoba, która składa wniosek,
 • do dnia udzielenia kredytu żadne z Was:
  – nie ma na własność mieszkania ani domu jednorodzinnego
  – nie ma spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego
 • nie jesteś stroną ani byłą stroną umowy kredytu hipotecznego zawartej w ciągu 36 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku

Ustawa przewiduje szczegółowe wyjątki od powyższych zasad – dowiesz się o nich w swoim banku. (informacje z PKO BP)

Na co weźmiesz bezpieczny kredyt 2 procent?

Co możesz sfinansować poprzez kredyt 2%? Dopłata będzie Ci przysługiwała na:

 • zakup mieszkania albo domu z ewentualnym wykończeniem,
 • budowę i wykończenie domu oraz zakup działki budowalnej pod budowę domu,
 • wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej,
 • dokończenie budowy domu, w tym jego wykończenie.

Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%.
Będzie przysługiwała przez 10 lat. (informacje ze strony rządowej)

Dlatego pamiętaj, że w większości przypadków oprocentowanie kredytu nie wyniesie dokładnie 2%.

Ujęte w programie wykończenie domu lub mieszkania daje możliwość sfinansowania także termomodernizacji czy po prostu remontu wewnątrz. Dlatego decydując się na zakup nieruchomości warto uwzględnić we wniosku kredytowym sfinansowanie stolarki drzwiowej. Tym bardziej, że wiąże się to z dwoma dodatkowymi benefitami! Na wymianę drzwi do domu zakupionego na rynku wtórnym możesz dodatkowo otrzymać środki z programu Czyste Powietrze oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Sprawdź dlaczego warto wymienić drzwi na drzwi CAL.

wymiana drzwi zewnętrznych

Drzwi CAL drewniano-aluminiowe Megakiur, ciepłe i bezpieczne, odporne na pogodę

Remont i termomodernizacja na kredyt – harmonogram

dębowe drzwi wewnętrzne drewniane CAL

Drzwi CAL Volterra, dębowe drzwi wewnętrzne

Planując budowę lub remont kupowanej nieruchomości zwróć uwagę na kosztorys budowlany. Niestety w wielu przypadkach gotowe czy sugerowane kosztorysy budowlane banków lub blogów budowlano-remontowych przewidują całą stolarkę otworową (okna i drzwi zewnętrzne) na etapie stanu surowego zamkniętego.

Dlatego decydując się na kredyt hipoteczny – zarówno bezpieczny kredyt 2 procent jak i udzielany na warunkach rynkowych – pamiętaj, że to Ty jesteś wnioskodawcą. Ty będziesz odpowiadał za wykonanie budowy przed bankiem. Zatem to Ty powinieneś dostarczyć wypełniony kosztorys budowy domu, a ten powinien być wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i… zabezpieczać inwestora przez zniszczeniem drzwi. Stolarkę drzwiową, czyli zarówno drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne, uwzględnij na etapie prac wykończeniowych.

Każdy dom zaczyna się od… drzwi :) Zatem szykując się do pozyskania kredytu hipotecznego możesz jednocześnie myśleć o tym, jakie piękne drzwi CAL przywitają Cię na progu Twojego domu. Prawdziwe drzwi zewnętrzne drewniane i hybrydowe znajdziesz w zakładce z kolekcjami drzwi <klik>. Kupno i montaż drzwi wewnętrznych CAL <klik> będą już tylko pięknym i końcowym dopełnieniem Twojego wymarzonego mieszkania lub domu. Niech cała inwestycja przebiega płynnie! Powodzeniatest

Dodaj komentarz

UE