Czarne drzwi wewnętrzne – moda prosto z Mediolanu - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Czarne drzwi wewnętrzne – moda prosto z Mediolanu

14 marca 2019
Udostępnij wpis

Mediolan to niewątpliwie stolica mody i designu. To włoskie miasto zdecydowanie wyznacza trendy i nie chodzi tu tylko o to, co nosimy na sobie. Projektanci ze swoimi innowacyjnymi pomysłami wkraczają do niemal każdej dziedziny naszego życia. A my z chęcią za nimi podążamy. Lubimy modne ubrania, samochody, gadżety, a także modne wyposażenie wnętrz.

Chociaż tak wiele mówi się o kolorze roku 2019, który silnie zainspirował twórców, nie można nie wspomnieć o innym trendzie, który przybył do nas prosto z Mediolanu, a są to czarne drzwi wewnętrzne. Idealnie wpisują się w nowoczesną stylistykę i wprowadzają wiele świeżości w projekty architektoniczne wnętrz.

Do czego pasują czarne drzwi wewnętrzne?

Choć czarne drzwi wewnętrzne to niezwykle ciekawy trend, do wnętrz należy wprowadzać go bardzo ostrożnie, by nie uzyskać efektu przesytu. Najlepiej zacząć dopasowywać je dopiero w momencie, kiedy projekt mieszkania czy domu będzie kompletny, ponieważ bardzo istotne jest, by drzwi korespondowały z kolorem ścian oraz podłóg. Jeśli już wizja wnętrza będzie spójna, dobranie do niego mebli okaże się naprawdę prostym zadaniem.

Niezwykle istotną kwestią jest również dopasowanie drzwi do wielkości pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na tym, aby w całym domu funkcjonowały czarne drzwi, ale obawiasz się, że w mniejszych pomieszczeniach okażą się niezbyt praktyczne, możesz operować jedną kolekcją, ale zdecydować się na różne modele. Najczęściej drzwi w danej kolorystyce dostępne są nie tylko konstrukcje pełne, które świetnie wpiszą się w aranżację większych przestrzeni, np. sypialni, ale również takie z różnymi rodzajami przeszkleń, które możesz zastosować np. w małej łazience. Ten sprytny sposób pozwoli Ci na stworzenie oryginalnej aranżacji wnętrza przy zachowaniu spójności w stylistyce całego mieszkania.

Wyrazisty kontrast czy stonowane połączenie?

Drzwi mogą grać pierwsze skrzypce w mieszkaniu lub być jego spójnym uzupełnieniem. Jeśli zdecydujesz się na zakup czarnych drzwi wewnętrznych, staną się one interesującym elementem, który podkreśli niepowtarzalny charakter aranżacji wnętrz. Będą komponowały się pięknie zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi barwami. Podłogi pokryte panelami lub drewnem w jasnych odcieniach albo gresem w szarym kolorze stworzą elegancką kompozycję z czarnymi drzwiami.

Jeśli zastanawiasz się, co ze ścianami, możesz również odważyć się na kontrastowe zestawienie, np. bieli i czerni. Jeśli natomiast chcesz, by drzwi tworzyły jednolitą taflę ze ścianami, zdecyduj się na jednokolorowe połączenie. Chociaż w pierwszym odczuciu może się to wydać dosyć odważnym pomysłem, świetnie sprawdzi się w dobrze nasłonecznionych wnętrzach. Czerń zdecydowanie nie jest kolorem, który należy definitywnie wykluczyć z aranżacji mieszkania.

Ciemne wnętrza – alternatywa dla bieli

Przez to, że tak wiele mówi się o jasnych, białych pomieszczeniach i to na nie panuje moda już od wielu lat, spychamy na drugi plan ciemne wnętrza i traktujemy je nieco po macoszemu. Nie ma jednak powodu, by obawiać się czerni. Dobrze wkomponowana w aranżację pomieszczenia potrafi wyglądać naprawdę stylowo i elegancko. Zacznij od wyboru czarnych drzwi wewnętrznych, które dodadzą wnętrzom Twojego domu oryginalności. Postaw na solidne rozwiązania, które nie zawiodą Cię przez wiele lat. Sprawdź ofertę drzwi wewnętrznych CAL i wybierz swoje wymarzone modele.

Dodaj komentarz

UE