PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi w kolorze roku Pantone? Teraz to możliwe!

29 stycznia 2019
Udostępnij wpis

Każdy z nas słyszał już chyba o kolorze roku Pantone. Wybierany jest co roku już od dwudziestu lat, ponieważ to właśnie w 1999 roku firma zapoczątkowała tę ideę. Stała się ona na tyle popularna, że wybierane kolory są dziś inspiracją dla projektantów mody, wykorzystuje się je w architekturze, designie, a nawet w mediach społecznościowych.

Idąc tym tropem dochodzimy do sfery wnętrzarskiej. Czy tu także dotarł kolor roku Pantone? Ależ oczywiście! Ma swój udział w stylistyce drobnych dodatków, akcesoriów i sprzętów kuchennych, a także mebli i co najciekawsze – drzwi. Podoba Ci się tegoroczny kolor wybrany przez firmę Pantone? Możesz go mieć na swoich drzwiach.

Czym charakteryzuje się kolor roku 2019 Pantone?

Kolor roku 2019 przedstawiony przez firmę Pantone to Living Coral, czyli żywy, nasycony odcień pomarańczowego. Mówi się o nim, że jest energetyzujący i ożywiający, o towarzyskim charakterze. Skąd ten wybór? Otóż jest on reakcją na dzisiejszy wpływ na nas mediów społecznościowych, który jest tak duży, że brak nam prawdziwych, autentycznych kontaktów międzyludzkich, poza ekranami komputerów i smartfonów. I ma je właśnie symbolizować ten kolor. Afirmacja życia, ocieplenie relacji, optymizm – te cechy najlepiej odzwierciedlają charakter tego odcienia, który jest zupełnym przeciwieństwem ubiegłorocznego wyboru, czyli Ultra Violet.

Drzwi w wymarzonym kolorze – paleta RAL

Czy wiesz, że kolor roku Pantone może zagościć także na Twoich drzwiach? Skoro tak wiele mówi się o otwartości, bliskości i prawdziwych relacjach międzyludzkich w kontekście koloru roku 2019, może będzie to strzał w dziesiątkę? To możliwe dzięki uniwersalnym systemom kolorów RAL i NCS. Są to popularne wśród producentów farb palety pozwalające na dopasowywanie kolorów do różnych produktów, zarówno samochodów, mebli, jak również okien, a także drzwi.

Chcąc zamówić drzwi w kolorze Living Coral, ale również w każdym innym, interesującym Cię odcieniu, możesz skorzystać z oferty firmy CAL, produkującej drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wybór jest niemal nieograniczony, możesz decydować się na jedną z kilkuset barw dostępnych w palecie RAL albo NCS. Według porównywarki kolorów perbang.dk w palecie RAL najdokładniej, bo w 92% odwzorowują kolory „Łosoś pomarańczowy” RAL 2012 i „Łosoś różowy” RAL 3022. Jeszcze dokładniej, bo w 98% nasz ideał przedstawiają dwa różowe kolory NCS S 0550 Y80R i NCS D 0550 Y90R.

Kolor roku Pantone a społeczna odpowiedzialność biznesu

Działalność firmy CAL bardzo łączy się z tym, co stoi za ideologią wyboru Living Coral na kolor roku 2019. Specjaliści z Pantone tegoroczną barwą zwracają uwagę na ochronę środowiska, która w ostatnich latach jest bardzo ważnym tematem społeczno-politycznym. Celem jest większa czujność i uwaga podczas każdego z podejmowanych działań, mających wpływ na naszą planetę, a także działanie na jej korzyść. Dokładnie to stara się robić firma CAL, która promuje społeczną odpowiedzialność biznesu. Polityka produkcji drzwi opiera się tu na modelu „Drzewo za drzwi”, co oznacza, że w miejsce jednego ściętego drzewa firma zasadza nawet dwie nowe sadzonki.

Odważ się na zmiany

Nowy rok to doskonały czas na podejmowanie decyzji o zmianach w swoim życiu, ale również w… mieszkaniu. Jeśli chcesz, by zagościło w nim trochę kolorów, skorzystaj z możliwości, jakie oferuje firma CAL. Użyj do tego koloru roku 2019 Pantone lub sięgnij do palety kolorów RAL i wybierz takie drzwi, które rozjaśnią Twoje cztery kąty i wprowadzą do wnętrza nieco świeżości.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję