drzwi cal Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych? | Drzwi-CAL
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

5 września 2018
Udostępnij wpis

Drzwi zewnętrzne i ich wybór to decyzja na wiele lat, dlatego zanim je kupimy, powinniśmy przemyśleć kilka kwestii. Kluczowe cechy drzwi wejściowych to wygląd, trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Chcesz poznać najcenniejsze porady dotyczące wyboru drzwi wejściowych? Koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne to istotny element frontu budynku. Nie dość, że to właśnie je widzą najpierw nasi goście, to jeszcze muszą one stanowić barierę dla uciekającego ciepła czy nieproszonych osób. Nie ulega więc wątpliwości, że istotna jest izolacja drzwi zewnętrznych, ich wygląd, ale też bezpieczeństwo, które zapewniają. Aby było Ci łatwiej wybrać idealne drzwi zewnętrzne, przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek. Na pewno okażą się przydatne!

Przede wszystkim – bezpieczne drzwi zewnętrzne

Jak wybrać drzwi zewnętrzne? Pamiętaj, że to nie tylko ozdoba, ale również strażnik twojego domu. To one zadbają o bezpieczeństwo czterech ścian, a Ty w tym czasie będziesz mógł spać spokojnie lub wyjechać na zasłużony urlop.

Jakie cechy powinny spełniać bezpieczne drzwi zewnętrzne? Przede wszystkim drzwi powinny posiadać systemy antywłamaniowe, takie jak bolce i wręgi antywyważeniowe, które zabezpieczą je od strony zawiasowej. Oprócz tego nie można zapomnieć o niezawodnych zamkach, które zostały stworzone z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Ważne są również wkładki antywłamaniowe i szyldy zabezpieczające je przed złamaniem. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi z kontrolą dostępu, którymi możesz sterować przez aplikację. Dzięki temu już nigdy nie będziesz musiał martwić się zgubieniem kluczy i w kilka chwil wpuścisz kuriera czy fachowca, nawet przebywając daleko od domu. O tym innowacyjnym rozwiązaniu piszemy więcej w tym artykule: Drzwi z kontrolą dostępu.

Wiemy, jak istotne jest bezpieczeństwo we własnym mieszkaniu. Jeśli więc szukasz niezawodnych drzwi do swojego wymarzonego domu, sięgnij przynajmniej po klasę RC2. Tak się składa, że w CAL wszystkie kolekcje (poza Klasyczną) mają klasę RC2 w standardzie. Dzięki temu masz pewność, że niezależnie jakie drzwi do domu wybierzesz, nasza firma zapewni Ci komfort i spokój. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o bezpiecznych drzwiach? Zajrzyj do tego artykułu: Bezpieczeństwo i cisza w domu oraz mieszkaniu.

Koniecznie sprawdź wymiary drzwi zewnętrznych

Prawidłowy pomiar to absolutna podstawa podczas wybierania drzwi zewnętrznych.

Najczęściej wykorzystywany rozmiar drzwi to klasyczna 90-tka, która tak naprawdę razem z ościeżnicą ma szerokość ok. 100 cm. Taki rozmiar pozwala na swobodne przemieszczanie się oraz przenoszenie wszelkich, również większych, przedmiotów. Jest to również wymiar zgodny z aktualnymi normami budowlanymi.

Oczywiście w Drzwi CAL możemy przygotować dla Ciebie również drzwi na wymiar. Musisz jednak pamiętać, że niestandardowe, szersze drzwi zewnętrzne to kwestia wyższej ceny, a także większego ciężaru. Ich okucia oraz zawiasy będą zużywały się szybciej. Chociaż często nie mamy wyboru, ponieważ musimy dopasować drzwi do powstałych wcześniej otworów, to dzisiaj producenci są w stanie stworzyć bardzo solidne skrzydła o nietypowych rozmiarach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i odpowiednich okuć. W CAL możesz zamówić pojedyncze drzwi 100-ki wysokie na nawet 2,5 metra. A z dostawkami i naświetlami bocznymi znacznie więcej.

drzwi CAL - Inveco

Izolacja drzwi zewnętrznych: cieplna i akustyczna

Okna i drzwi wejściowe to miejsca, przez które najczęściej ucieka ciepło z wnętrza Twoich czterech kątów. Dlatego ważny jest wybór odpowiednich, ciepłych drzwi oraz ich prawidłowy montaż.

W kwestii izolacyjności cieplnej drzwi, warto pamiętać o tym, że im niższy współczynnik całkowitej przenikalności cieplnej, tym lepiej. Na ten parametr wpływa wiele rzeczy – nie tylko materiał wykonania drzwi, ale także na przykład rodzaj zamków i ilość uszczelek. Przykładowo zamki wielopunktowe zwiększają przyleganie skrzydła do ościeżnicy, przez co zmniejszają straty ciepła.

O zmniejszenie utraty ciepła możesz zadbać samodzielnie. Jest na to kilka tricków, które przydadzą Ci się także wtedy, gdy posiadasz już całkiem skuteczny i nowoczesny model drzwi. Chcesz je poznać? Zajrzyj do tego artykułu: Jak ocieplić drzwi.

W przypadku izolacyjności akustycznej, jej parametr powinien być jak najwyższy. Im grubsze i cięższe drzwi, tym lepiej tłumią hałas z zewnątrz. Tu ważny jest także sposób ich montowania i uszczelnienia między ościeżnicą a skrzydłem. CAL oferuje drzwi akustyczne (standard Silent) o Rw nawet 43 dB. Taka wartość spokojnie wystarczy, by wyciszyć średnio ruchliwą ulicę czy codzienne odgłosy z klatki schodowej.

To dla Ciebie za mało? Rozumiemy to i dla osób szczególnie wrażliwych na hałas przygotowaliśmy specjalne drzwi w standardzie Silent. Dzięki nim będziesz spać spokojnie bez względu na to, co będzie się działo na zewnątrz. Więcej informacji o takim rozwiązaniu znajdziesz w tym artykule: Dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne.

Niezawodna konstrukcja i solidne wykończenie

Jaki drzwi do domu wybrać? Przede wszystkim solidne i trwałe! Drzwi powinny być wykonane z odpowiednio wyselekcjonowanego i wysuszonego drewna, a ich zewnętrzne elementy i powłoki muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Każde drzwi zewnętrzne powinny być wykończone przyjaznymi dla środowiska i użytkowników farbami wodnymi. Mają one spełniać dwa podstawowe zadania: chronić przed wpływem wilgoci oraz umożliwić odparowanie wody, która gromadzi się w drewnie. Aby uniknąć łuszczenia się drzwi w wyniku pracy drewna, nałożone powłoki powinny być elastyczne.

Jest jednak jeszcze coś, co możesz zrobić, by Twoje nowe drzwi służyły Ci jeszcze dłużej. Należy umieścić drzwi we wnęce lub pod zadaszeniem. Jeśli nie masz takiej możliwości, to koniecznie powinieneś wykonać zadaszenie drzwi. Niby nic, ale w czasie intensywnych opadów, wiatru czy mocnego słońca taka ochrona jest bezcenna. Drzwi nie tylko będą Ci dobrze służyć, ale też będą doskonale się prezentować znacznie dłużej.

drzwi wejściowe z szybą z obu stron

Jagienka z naświetlem bocznym

Wygląd również ma znaczenie

Chociaż tak wiele mówi się o funkcjonalności, nie da się ukryć, że to właśnie na wygląd zwracamy uwagę na samym początku. W końcu każdy z nas chce, by drzwi wejściowe pasowały do ogólnego wyglądu domu. Ważny jest ich kolor, który musi być dobrany zarówno do elewacji, okien, dachu, jak i bramy garażowej.

Uwagę należy zwrócić też na kierunek geograficzny. Ciemne barwy łatwo poddają się promieniom słonecznym i tracą oryginalny kolor, dlatego lepiej zamontować je w zacienionym miejscu. Na południowo-zachodnich elewacjach zdecydowanie lepszym wyborem będą drzwi w jasnych kolorach. Warto uważnie dobierać elementy ozdobne, takie jak witraże czy naświetla, które pomogą ci doświetlić przedsionek domu. Jeśli liczy się dla Ciebie natura, a jednocześnie ultranowoczesny dizajn i trwałość – wybierz drzwi aludrewniane, czyli drewniane w okładzinie aluminiowej z zewnątrz.

Opcje dodatkowe

Jak wybrać drzwi zewnętrzne, aby był to w pełni satysfakcjonujący zakup? Firma CAL od ponad 35 lat oferuje rozwiązania wysoce wyspecjalizowane i odmienne od tradycyjnych. To na przykład drzwi przystosowane do inteligentnego budownictwa. Co to znaczy? Otóż zastosowano w nich zamki i elementy sterujące, które umożliwiają włączenie je w układ sterujący inteligentnego domu, dzięki czemu twój dom będzie współpracował z Tobą już od progu. Zaciekawiony/a? Sprawdź nasze możliwości: Inteligentny dom, inteligentne drzwi.

Jak widzisz, wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych nie jest łatwy, ale możliwy. Najlepiej zwrócić się do profesjonalistów. W Drzwi CAL czekamy na Twoje pytania. Ale zanim się do nas zwrócisz, zajrzyj na naszego bloga i zapoznaj się z materiałami które przygotowaliśmy. Napisaliśmy niejeden artykuł o drzwiach zewnętrznych: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać by nie żałować, Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe: jak wybrać najlepsze i wiele innych. Zapoznaj się z nimi, a będziesz wiedział, co oferujemy. Chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednią opcję.

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE