drzwi cal Termomodernizacja czyli dopłata do wymiany drzwi - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Termomodernizacja czyli dopłata do wymiany drzwi

11 stycznia 2019
Udostępnij wpis

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które planują wymianę drzwi zewnętrznych lub wciąż się wahają. Dzięki programowi „Czyste powietrze” można uzyskać dopłatę do zakupu drzwi i zmniejszyć ilość ciepła potrzebnego do ogrzania pomieszczeń. Taka termomodernizacja to mniej smogu każdego dnia.

termomodernizacja czyste powietrze dofinansowanie

Smog truje nas i nasze dzieci. Walczyć z nim możesz montując ciepłe, energooszczędne drzwi zewnętrzne CAL. Termomodernizacja jest teraz możliwa także dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Czyste powietrze”.

Nawet 60% zwrotu kosztów drzwi zewnętrznych – termomodernizacja

„Czyste powietrze” to program, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie nie tylko na wymianę starego pieca na nowoczesny kocioł, ale także na zakup ciepłych drzwi wejściowych do domu czy okien. To termomodernizacja! Jako konsumenci możemy cieszyć się nowymi drzwiami i mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. I jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia smogu w naszym otoczeniu.

Dobrą wiadomością jest to, że nabór wniosków o dofinansowanie odbywa się w trybie ciągłym, a zwrot, który możemy otrzymać, to nawet 60% kosztu poniesionego na zakup nowych drzwi wejściowych. Wnioski w formie elektronicznej możemy składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej bezterminowo już od września 2018 roku. Najważniejsze informacje:

  • Nabór wniosków o dopłaty w programie „Czyste powietrze” ruszył 19 września i potrwa do 31 grudnia 2027 roku.
  • Aby ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć wniosek w formie elektronicznej lub papierowej.
  • W ramach pojedynczej inwestycji można uzyskać zwrot części kosztów, jeśli nie przekraczają kwoty 53 tys. złotych. Jeśli kosz prac jest wyższy – można ubiegać się o pożyczkę.
  • zwrot kosztów mogą ubiegać się właściciele i współwłaściciele już istniejących domów jednorodzinnych oraz osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy nowego budynku jednorodzinnego.
  • Minimalny koszt inwestycji umożliwiający wnioskowanie o dopłaty to 7 tysięcy złotych, a konkretna wysokość będzie uzależniona od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.
  • Terminy rozpatrywania wniosków w poszczególnych województwach, a także sposób wypełnienia wniosku można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych WFOŚiGW.

Szczegółowe zasady przyznawania dofinansowanie znajdziecie TUTAJ.

Zyskaj dopłatę na energooszczędne drzwi zewnętrzne CAL

Troska o jakość powietrza, którym oddychamy to bardzo gorący temat w polskiej debacie publicznej. Polacy inwestują w docieplanie budynków m.in. poprzez montaż nowych pasywnych drzwi wejściowych do domu. Za takie uznawane są drzwi posiadające odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła Ud, np. drzwi zewnętrzne CAL z Kolekcji Arktycznej o Ud równym nawet 0,58 W/M2K. To jedne z najcieplejszych drzwi dostępnych na rynku. Pozwalają zmniejszyć ilość energii potrzebnego do ogrzania domu z jednej strony, oraz utrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń z drugiej. Termomodernizacja to nie tylko chwilowy zysk w postaci dopłaty w programie „Czyste powietrze”. Instalując takie drzwi wewnętrzne zyskujesz ciepły i przytulny dom, a do tego oszczędzasz.

Czy wiedziałeś, że drzwi zewnętrzne CAL z Kolekcji Arktycznej to jedne z najcieplejszych drzwi na rynku? CAL to jedyny polski producent drzwi drewnianych będący Ambasadorem Budownictwa Pasywnego.

Ciepłe drzwi zewnętrzne wpływają na poprawę powietrza – termomodernizacja dla klimatu!

Dlaczego warto postawić na ciepłe drzwi zewnętrzne? Analizując to, jak funkcjonuje cały system energetyczny odpowiedzialny za dostarczania ciepła do domów, szybko zorientujesz się, jak ważne są działania podejmowane przez właścicieli domu w zakresie rozwiązań termoizolacyjnych, w tym stolarki drzwiowej. Im cieplejsze i bardziej szczelne drzwi chronią wejścia do Twojego domu, tym mniej energii cieplnej potrzebujesz do jego ogrzania. Ma to znaczenie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy pojawia się problem smogu. Smog to dym i spaliny, które przenikają do powietrza podczas spalania np. węgla.

Smog jest poważnym problemem w Polsce, gdzie wciąż wiele osób stosuje stare piece, tzw. kopciuchy, o bardzo wysokiej emisji spalin. Smog sieje spustoszenia w naszych organizmach powodując lub przyczyniając się do wielu chorób, np. zapalenia płuc, oskrzeli, astmy, miażdżycy, schorzeń wątroby oraz rozwoju nowotworów. Termoizolacja domu poprzez docieplenie ścian oraz zamontowanie ciepłych okien i drzwi wejściowych znacząco przyczynia się do ograniczenia smogu w naszym otoczeniu.

Walcząc ze smogiem zyskujesz pieniądze i ciepły dom

Montując drzwi zewnętrzne CAL szybko odczujesz korzyści na własnej skórze i w portfelu. Certyfikowane zgodne z normą NF40 energooszczędne drzwi zewnętrzne CAL to ciepłe pomieszczenia, doskonała szczelność dzięki obwiedniowemu systemowi uszczelek oraz realna oszczędność na ogrzewaniu (np. drzwi z Kolekcji AluTherm). Firma CAL skrupulatnie przestrzega reżimów technologicznych i konstrukcyjnych na każdym etapie produkcji, równie mocno dbając o najwyższą jakość drewna, z którego wykonuje swoje produkty.

Drzwi CAL powstają zgodnie z filozofią społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyrazem tego jest coroczna akcja „Drzewo za drzwi”, w ramach której pracownicy sadzą setki drzew i odpłacają naturze tym samym dobrem, które od niej dostają. Do tej pory w ramach akcji odsadzono już ponad 30 tys. drzew przyczyniając się do rekonstrukcji zasobów leśnych. To jeszcze czystsze powietrze!

 

Dodaj komentarz

UE