drzwi cal drewniane drzwi zewnetrzne w stylu angielskim
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drewniane drzwi zewnętrzne w stylu angielskim

12 lutego 2020
Udostępnij wpis

Czy wiesz co łączy Jamesa Bonda, Sherlocka Holmesa i Bridget Jones? Wszystkie te filmy zostały przynajmniej częściowo nagrane w Wielkiej Brytanii i możemy znaleźć w nich inspirację dla pięknych, drewnianych drzwi zewnętrznych w angielskim stylu. Czym wyróżnia się ten styl i dlaczego jest tak popularny nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Polsce?

Drzwi w stylu angielskim wyróżniają się klasyczną elegancją i prostą formą. Ich cechą charakterystyczną są zdobione, profilowe ramki i ozdobne kasetony. Prym wiodą proste, geometryczne wzory: prostokąty i kwadraty, ewentualnie zwieńczone łagodnym łukiem. Drzwi w stylu angielskim to zarówno pojedyncze skrzydła, jak i większe konstrukcje z naświetlami. Skrzydła mogą być pełne, bądź z niewielkim, subtelnym, zazwyczaj prostokątnym szkleniem. Często mają klasyczną ramowo – płycinową formę. Naświetla za to charakteryzują się idealną symetrią. Są szklone w pełni, ale uwielbiają także podziały klasycznymi, drewnianymi szprosami wiedeńskimi, które dodają im elegancji i lekkości.

Drewniane drzwi w stylu angielskim kochają odważne kolory

Jeśli popularne w ciągu ostatnich kilku lat biel i antracyt nie należą do Twoich ulubionych kolorów, to drzwi w angielskim stylu są zdecydowanie dla Ciebie. Tutaj królują odważne kolory tj. soczysta czerwień, odcienie niebieskiego – od pastelowego turkusu po ciemny granat, zieleń – od jasnych odcieni seledynowego i szmaragdowego, przez głęboką morską, po ciemną butelkową. Z kolei zestawy z naświetlami uwielbiają kontrasty w postaci dwukoloru skrzydło – naświetla. Klasyczne jasne, dębowe skrzydło z widoczną strukturą drewna i czarne naświetla, a może granatowe skrzydło i kontrastowe białe naświetla? Obie te konfiguracje wyglądają obłędnie, a drzwi angielskie to prawdziwa gratka dla fanów niebanalnych połączeń.

 

Stylowe drzwi wymagają stylowych dodatków

Ze względu na prostą formę skrzydła, w drzwiach w stylu angielskim można poszaleć również z akcesoriami dodatkowymi. Świetnie pasują do nich okucia zarówno w kolorze inox, jak również w klasycznym złocie. Bardzo popularnymi dodatkami jest kojarzona właśnie z angielskimi filmami kołatka w kształcie lwa oraz skromna, prosta skrzynka na listy. Dobrze wyglądają również okrągłe antaby, zazwyczaj krótsze (do 1 m), umieszczone standardowo w pionie lub w poziomie.

Drewniane drzwi angielskie od CAL

Styl angielskich drzwi zewnętrznych doskonale oddaje dedykowana kolekcja Drzwi CAL – Vintage. To połączenie estetycznych, delikatnych ramek z prawdziwego drewna i dopasowanych kasetonów. Prostota formy i nienaganna elegancja dostępne w czterech standardach: przylgowe Termo i Arctic, Presenta z ukrytymi zawiasami oraz NOWOŚĆ w standardzie CPH Component, który oferujemy jako jedyny producent na polskim rynku. W ofercie poza paletą kryjących kolorów RAL, posiadamy również wyjątkowe na rynku cztery dopasowane kolory, dzięki którym będziecie mogli cieszyć się jednocześnie pięknym pastelowym kolorem i widocznym rysunkiem drewna.

Nie czekaj. Usiądź wygodnie na kanapie, z ciepłą herbatą – idealną na zimowe wieczory – i znajdź inspirację dla swoich drewnianych drzwi zewnętrznych w stylu angielskim podczas seansu kultowego filmu.

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL

 

Dodaj komentarz

UE