drzwi cal Drzwi do kuchni – trwałe i solidne, modele na lata - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi do kuchni – trwałe i solidne, modele na lata

5 lutego 2019
Udostępnij wpis

Drzwi kuchenne powinny być przede wszystkim praktyczne, czyli dopasowane do możliwości, jakie daje nam mieszkanie, a także do naszych własnych potrzeb oraz upodobań. Kuchnia jest miejscem, gdzie gotujemy i pieczemy, dlatego drzwi powinny stanowić barierę przed rozprzestrzeniającymi się zapachami, jak również być odporne na wszelkie zabrudzenia.

Chociaż dzisiaj kuchnie są bardzo często łączone z salonem, to część z nas rezygnuje z tego rozwiązania na rzecz dwóch osobnych pomieszczeń. Jak wtedy przystosować drzwi do kuchni, by były funkcjonalne i stabilne? Więcej dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Drzwi przesuwne – do małych pomieszczeń

Bardzo wielu z nas boryka się z problemem małej kuchni. Nie dość, że trudno jest nam się w niej swobodnie poruszać podczas gotowania, to jeszcze skrzydło drzwi zawadza przy wejściu. Czy jest jakiś sposób, by sobie z tym poradzić? Oczywiście! Producenci drzwi oferują praktyczne rozwiązanie, które zachwycą każdego posiadacza małego mieszkanka. To systemy przesuwne. Firma CAL oferuje aż cztery funkcjonalne rozwiązania:

  • system Ergon (przesuwno-obrotowy) – pozwoli zaoszczędzić miejsce zarówno w kuchni, jak i na korytarzu, ponieważ drzwi otwierają się na zewnątrz, jak i do wewnątrz (skrzydło chowa się częściowo do wewnątrz),
  • system Magic – idealne drzwi dla fanów minimalistycznych rozwiązań, ponieważ otwór w ścianie zakryty jest tylko skrzydłem, a tor ślizgowy pozostaje niewidoczny,
  • system naścienny – posiada mechanizm, po którym przesuwają się drzwi, zachodząc na powierzchnię ściany,
  • system wewnątrzścienny – w tym przypadku mechanizm jest ukryty w ścianie, gdzie chowają się drzwi po otwarciu.

Drzwi z przeszkleniami – dodadzą wnętrzu światła

Jeśli Twoja kuchnia ma niewielki dopływ światła dziennego, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie w niej drzwi z przeszkleniami. Dzięki temu do wnętrza pomieszczenia napłynie wiele światła z zewnątrz, a samym skrzydłom szkło doda lekkości. Od Ciebie zależy, jak duża część ma być z niego wykonana. Może to być kilka poziomych elementów, które znakomicie doświetlą kuchnię. Jednak, kiedy jest to pomieszczenie naprawdę ciemne, może nie obyć się bez dużego, prostokątnego przeszklenia. Pamiętaj o tym, by było to szkło bezpieczne, czyli hartowane.

Kolor drzwi zgodny z aranżacją pomieszczenia

Dość ważnym aspektem przy wyborze drzwi kuchennych jest ich kolor. Najczęściej to łącznik z przedpokojem, dlatego warto, by miały one stonowany odcień. Choć od lat najpopularniejsze są brązy i beże, coraz odważniej sięga się dziś również po biel, która jest neutralna, klasyczna i idealnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Połączenie tego koloru ze szklanymi elementami wygląda naprawdę elegancko. Jeśli więc Twoja kuchnia jest utrzymana w jasnej kolorystyce, dopasuj do niej drzwi w podobnym odcieniu, które będą pięknie komponowały się z meblami, ścianami oraz podłogą.

Drzwi odporne na wilgoć, zmiany temperatury i zabrudzenia

Po pierwsze, wybierając drzwi do kuchni zdecyduj się na takie, które będą miały gładką powierzchnię. Dzięki temu unikniesz trudnych do wyczyszczenia zakamarków. Płaska, jednolita tafla jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Dodatkowo drzwi kuchenne powinny być odporne na wilgoć i zmiany temperatury, o które nie jest trudno podczas gotowania. Jeśli zdecydujesz się na skrzydło wykonane z drewna, sprawdź, czy jest ono odpowiednio zabezpieczone. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pod wpływem niekorzystnych warunków drzwi nie ulegną deformacji.

Drzwi do kuchni – nie pozostawiaj wyboru przypadkowi

Powyższe aspekty potwierdzają, jak ważną sprawą jest dobór odpowiednich drzwi kuchennych. Jeśli szukasz trwałych i solidnych skrzydeł, nie możesz poprzestać na tanich rozwiązaniach, ponieważ nie przetrwają one próby czasu. Funkcjonalne, a zarazem estetyczne drzwi do kuchni znajdziesz w ofercie drzwi wewnętrznych CAL. Sprawdź ją już teraz!

Dodaj komentarz

UE