Systemy przesuwne w drzwiach CAL - sprawdź ofertę - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Systemy przesuwne w drzwiach CAL

3 stycznia 2019
Udostępnij wpis

Drzwi przesuwne to przede wszystkim bardzo ergonomiczne i użyteczne, a także niezwykle estetyczne rozwiązanie do domowej przestrzeni. Pozwoli oszczędzić wiele miejsca w mniejszych mieszkaniach, ale może stać się również piękną ozdobą dużych domów. Każde z nich idealnie wtapiają się w przestrzeń i nie zaburzają harmonii.

Producenci drzwi wykorzystują mechanizmy przesuwne już od wielu lat. Najczęściej drzwi przesuwne dzieli się na te z systemem naściennym i wewnątrzściennym. Jednak drzwi przesuwne firmy CAL to również systemy przesuwne Ergon oraz Magic. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Zapraszamy do lektury.

Systemy przesuwne

Systemy przesuwne naścienne

Ten system drzwi przesuwnych posiada drewnianą zabudowę, która jest widoczna, lecz mimo tego nie zajmuje przestrzeni użytkowej. Mechanizm wygląda estetycznie i jest bardzo wygodny w użytku, a do tego podkreśla indywidualny styl wnętrza. System pojedynczy składa się z jednego skrzydła drzwiowego, które przy otwieraniu zachodzi na powierzchnię ściany, gdzie zamontowany jest mechanizm. Natomiast system podwójny umożliwia zamontowanie dwóch skrzydeł, które rozsuwane są w dwie przeciwne strony i w sposób analogiczny do mechanizmu pojedynczego zachodzą na ściany.

Systemy przesuwne wewnątrzścienne

Pozwala na znaczną oszczędność przestrzeni użytkowej. Cały mechanizm oraz drzwi ukryty jest wewnątrz ściany, co pozwala na zagospodarowanie miejsca obok nich. Jeśli posiadasz niewielkie mieszkanie i chcesz optymalnie wykorzystać jego przestrzeń, to rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie. Jest dyskretne i nie zaburza harmonii pokoju. Chcesz zaaranżować swoją przestrzeń bez zamartwiania się o każdy centymetr wolnej przestrzeni, zdecyduj się na system wewnątrzścienny. System podwójny różni się od systemu pojedynczego tym, że ma rozsuwane dwa skrzydła, które chowają się w kasetach, umieszczonych po dwóch stronach. Firma CAL oferuje również system teleskopowy, umożliwiający umieszczanie w jednym otworze ścianki dwóch równoległych skrzydeł.

System Ergon

Jednym z mechanizmów oferowanych przez firmę CAL jest również system przesuwno-obrotowy Ergon. Najczęściej stosuje się go w pomieszczeniach, w których ścianki działowe są umieszczone względem siebie pod kątem innym niż 90° albo przy wąskich przejściach. Pozwala on oszczędzić sporo miejsca – nie tylko w pomieszczeniu, ale i na korytarzu. Drzwi w tym mechanizmie otwierają się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy otwieraniu skrzydło chowa się częściowo do wewnątrz, co nieco zwęża przejście, ale znacznie zwiększa przestrzeń w obu pomieszczeniach. Co ważne, nie odbiega estetyką i ciekawym wzornictwem od tradycyjnych drzwi. W ofercie drzwi wewnętrznych CAL znajdziesz wiele nowoczesnych i bardzo ciekawych modeli.

Drzwi przesuwno-obrotowe

System Magic

System Magic polubi każdy pasjonat nowoczesnych wnętrz oraz miłośnik estetyki i funkcjonalności. Dlaczego? Bowiem otwór w ścianie jest zakryty wyłącznie skrzydłem, co jest największą zaletą tego mechanizmu. Tor ślizgowy jest niewidoczny zarówno wtedy, gdy drzwi są otwarte, jak i zamknięte. Natomiast dzięki znakomitym amortyzatorom ruch drzwi jest niezwykle płynny. To naprawdę znakomity i innowacyjny system ciągle rozwijającego się rynku drzwi przesuwnych. Niezwykle estetyczny, a do tego optycznie powiększający pomieszczenie system Magic sprawdzi się, w każdym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

UE