drzwi cal Wszystko na temat przeszkleń w drzwiach CAL - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Wszystko na temat przeszkleń w drzwiach CAL

20 lutego 2019
Udostępnij wpis

Szklane aplikacje stały się jednymi z najchętniej stosowanych elementów dekoracyjnych w drzwiach. W przypadku drzwi zewnętrznych to m.in. od standardu wykonanej szyby zależy, czy będą wciąż tak samo ciepłe i energooszczędne. Drzwi wewnętrzne potrafią za to zyskać na urodzie dzięki ciekawym przeszkleniom. Z tych powodów w ofercie drzwi CAL znajdziecie mnóstwo ciekawych rozwiązań z wykorzystaniem szkła.

szyby w drzwiach

Szyby w drzwiach zewnętrznych CAL

Aplikacje szklane w drzwiach zewnętrznych potrafią być ich największym atutem estetycznym. Ponadto mocny, kilkuwarstwowy pakiet szybowy zamontowany w drzwiach zewnętrznych potrafi podnieść ich klasę antywłamaniowości i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu nasz dom staje się bezpiecznym miejscem.

Drzwi zewnętrzne CAL (Kolekcja Alutherm, Rycerska, Kamienna, Arktyczna, Luksusowa, Klasyczna) posiadają w standardzie (bez dopłaty) pakiety szklane klasy P4.  Szyba P4 składa się z dwóch tafli szkła o grubości 4mm, połączonych ze sobą czterema foliami PVB o grubości 0,38 mm. Dzięki temu jest odporna na przebicie i rozbicie tępym lub ostrym narzędziem. Szyby tej klasy mogą zastępować kraty o oczku 150 mm wykonane z drutu stalowego o średnicy 10 mm.

A co z izolacją? O to także zadbaliśmy. Aplikacje szklane nie obniżają deklarowanych właściwości termoizolacyjnych drzwi CAL.W ten sposób wszystkie modele z wyżej wymienionych kolekcji spełniają normy dotyczące budownictwa energooszczędnego, a w przypadku kolekcji Arktycznej – budownictwa pasywnego. Z kolei każdy model drzwi z Kolekcji Lekka Jazda zawierający aplikacje szklane wyposażyliśmy w dwukomorowy pakiet szybowy z dwiema powłokami termofloat. Są to szyby wykonane z tzw. szkła niskoemisyjnego o niskim współczynniku przenikania ciepła. W efekcie drzwi z aplikacjami wykonanymi ze szkła termofloat znacząco przyczyniają się do energooszczędności i pomagają redukować emisję CO2.

LUSTRA WENECKIE

Ciekawym rozwiązaniem w zakresie dostępnych w CAL aplikacji szklanych w drzwiach są lustra weneckie – szyby pokryte cienką warstwą metalu. Zazwyczaj umieszczone między dwoma przestrzeniami – jedna z nich jest przyciemniona – to wnętrze domu, a druga jasno oświetlona na zewnątrz. Osoby znajdujące się na podwórzu widzą własne odbicie. Światło z ciemnego wiatrołapu również do niego przechodzi, ale oko ludzkie widząc znacznie jaśniejsze odbicie od podwórka, nie dostrzega tego światła. Natomiast w ciemnym wnętrzu domu światło przechodzące przez lustro ma znacznie większe natężenie niż odbite od lustra, więc osoby znajdujące się w nim mogą swobodnie obserwować jaśniejsze pomieszczenie jak przez szybę.

Należy pamiętać o tym, że gdy na zewnątrz jest ciemno, a w środku domu zapalimy światło, to efekt lustra będzie widoczny od wewnątrz, zaś obserwator zewnętrzny będzie widział obraz taki, jak przez normalną szybę. Warto zwrócić uwagę także na naszą Kolekcję Filmową, w zewnętrzna, szersza szyba, jest malowana na czarno, co wraz z fazowanymi brzegami  stanowi aplikację ozdobną, zaś przezierny pakiet szybowy umieszczony w środku daje możliwość obserwacji otoczenia przez drzwi i dodatkowo doświetla wiatrołap.

Naświetla w drzwiach zewnętrznych

alutherm

Drzwi zewnętrzne z kolekcji Alutherm marki CAL posiadają aplikację szklaną wykonaną ze szkła w klasie P4 o właściwościach antywłamaniowych i energooszczędnych. W tej aranżacji dodatkową ozdobą jest naświetle, dzięki któremu w ciągu dnia do pomieszczenia wpada więcej naturalnego światła.

Oddzielnym typem rozwiązania są naświetla, czyli dodatkowe elementy zawierające tafle szkła tworzące wraz z drzwiami cały zespół drzwiowy. Większość drzwi zewnętrznych CAL może zostać wyprodukowana w zespole z naświetlami – zarówno bocznymi, jak i naświetlem górnym. Takie rozwiązanie nie tylko zachwyca eleganckim wyglądem, ale wpuszcza do domu, szczególnie do przedpokoju czy wiatrołapu dodatkową, mocną dawkę dziennego światła. Jest to także sposób na zabudowanie nietypowo wysokich lub nietypowo szerokich otworów drzwiowych, z którymi możemy spotkać się szczególnie w starszych budynkach jak np. kamienice. W CAL możemy tą techniką wykonać drzwi zewnętrzne do dowolnych otworów o szerokości od 900 do 2950 mm i wysokości od 2000 do aż 3000 mm. Zestawy naświetli z drzwiami CAL są wyjątkowe, ponieważ posiadają klasę antywłamaniowości RC2. Kupując drzwi  z naświetlami warto więc zwrócić uwagę, jaką klasą oznaczony jest cały komplet, a nie jak u większości producentów same drzwi.

Szyby w drzwiach wewnętrznych

drzwi jaczno, kolor fuksja, kolekcja nova 3.1

W przypadku drzwi wewnętrznych szyby pozornie pełnią funkcję czysto estetyczną. W związku z tym możemy zaoferować Wam aż 9 rodzajów przeszkleń o różnym stopniu przejrzystości, dzięki czemu mogą być to całkowicie mleczne szyby idealne jako ozdoba drzwi łazienkowych, gdzie liczy się prywatność, jak i całkowicie przejrzyste szyby, które pięknie prezentują się jako dekoracja drzwi do jadalni czy salonu.

rodzaje przeszkleń

  • Szyba bezpieczna Decormat gładki
  • Szyba bezpieczna Okienna
  • Szyba bezpieczna Kryształek
  • Szyba fazowana Decormat
  • Szyba fazowana Refleks brąz
  • Szyba bezpieczna Mleczna
  • Szyba hartowana Decormat
  • Szyba fazowana Okienna
  • Szyba fazowana Refleks grafit

Dodatkowo umożliwiamy wzbogacenie estetyki drzwi o aplikacje ze szkła lacobel. Jest to ozdobne szkło kolorowe przeznaczone do wewnątrz, chętnie stosowane w formie paneli dekoracyjnych np. nad blatem w kuchni. Aplikację ze szkła lacobel (nieprzeźroczystą) w drzwiach wewnętrznych możemy wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL. Takie aplikacje sprawiają, że drzwi wyglądają niezwykle efektownie, a do listy plusów trzeba dodać fakt łatwego utrzymania tego typu szkła w czystości.

Dodaj komentarz

UE