drzwi cal Drzwi w rozmiarach nietypowych – czy trzeba za nie dopłacać? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi w rozmiarach nietypowych – czy trzeba za nie dopłacać?

17 października 2018
Udostępnij wpis

Urządzanie nowego mieszkania to nie lada wyczyn. Wymaga dużej uwagi i poświęcenia czasu. Kiedy wszystko idzie tak, jak zaplanowaliśmy, jesteśmy zadowoleni z naszych działań. Jeśli jednak napotykamy jakieś problemy, często szybko się załamujemy i poddajemy. Głowa do góry! Z każdej sytuacji można znaleźć wyjście.

Gniazdka okazały się być w mało użytecznych miejscach? Wezwij elektryka. Nie wiesz, jaki kolor ścian wybrać? Możesz kupić próbki różnych farb. A co w przypadku, gdy okaże się, że drzwi wewnętrzne w twoim mieszkaniu muszą mieć nietypowe wymiary? Na to też znajdzie się rozwiązanie. Zaprojektuj drzwi wewnętrzne o jakich marzysz. Jeśli myślisz, że będzie to kosztowało fortunę, bardzo się mylisz.

Z czego składają się drzwi?

Aby dobrze wybrać drzwi wewnętrzne do swojego mieszkania, warto najpierw zaznajomić się z ich budową, by wiedzieć chociażby, co możemy w nich zmienić. Otóż drzwi składają się z trzech podstawowych elementów, czyli

 • ze skrzydła (element ruchomy),
 • z ościeżnicy zamontowanej w murze,
 • z listew opaskowych maskujących zamocowanie ościeżnicy w murze.

Zaprojektuj drzwi w swoim mieszkaniu – drzwi wewnętrzne nietypowe wymiary

Nie ma dziś na rynku wielu polskich firm, które oferują możliwość zaprojektowania drzwi wewnętrznych online. Jednak firma CAL, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, stworzyła na swojej stronie taką funkcjonalność. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możesz sporządzić projekt swoich wymarzonych drzwi, nawet o bardzo nietypowych rozmiarach. Przy czym producent zapewnia, że przy zamówieniu drzwi wewnętrznych do wysokości 2,2 m nie dopłacisz za nie ani złotówki.

Specjalny program, który jest niezwykle prosty w obsłudze poprowadzi cię krok po kroku przez proces zamawiania drzwi. Dzięki temu w spokoju i zaciszu własnego domu sprawdzisz, jakie drzwi są ci potrzebne i wybierzesz te, które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom. Gwarantujemy, że cały proces nie zajmie Ci wiele czasu. Oto, jak pokrótce powinieneś postępować:

 1. Rozpocznij od ustalenia wymiarów otworów w murze (wysokości i szerokości).
 2. Wybierz rodzaj ościeżnicy (ościeżnica regulowana –  z widocznymi lub niewidocznymi zawiasami lub ościeżnica stała).
 3. Program liczy wymiary skrzydła (uwzględniając luzy montażowe).
 4. Jeśli wymiary mieszczą się w granicach wysokości od 1915 mm do 2200 mm i szerokości od 820 mm do 1035 mm, nie zostaną naliczone żadne dopłaty.
 5. Pamiętaj, by wszystkie drzwi w twoim domu miały jednakową wysokość.

Do drzwi możesz dobrać również elementy, takie jak szyby, listwy stalowe, a także rodzaj ościeżnicy, np. z listwą ozdobną, koroną, z panelem górnym, z cokołami i wiele innych. Na koniec wystarczy, że zapiszesz projekt, a otrzymasz informację ze wszelkimi niezbędnymi szczegółami.

Drzwi wewnętrzne nietypowe wymiary w kilku krokach

Choć wielu osobom na pewno wydaje się, że drzwi w nietypowych rozmiarach wymagają dopłaty, która mogłaby przewyższyć budżet przewidywany na remont, wcale nie musi tak być. Producenci drzwi rozumieją zarówno możliwości, jak i potrzeby swoich klientów, dlatego wychodzą im naprzeciw, tworząc niedrogie rozwiązania szyte na miarę. Firma CAL oferuje większość drzwi wewnętrznych bez dopłat (do wysokości 2,2m), co wyróżnia ją na tle konkurencji.
Podsumowując, drzwi możesz zamówić w trzech prostych krokach:

 • Wybierz rodzaj ościeżnicy.
 • Stwórz własny projekt drzwi, program wyliczy ich cenę. Teraz zapisz projekt.
 • Gotowe! Na tym etapie otrzymujesz szczegóły dotyczące konfiguracji.

 

Skoro to takie proste, nie ma na co czekać! Zamów drzwi wewnętrzne na wymiar, o których marzysz. Zrób to już dziś!

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE