drzwi cal Drzwi zewnętrzne z lustrem weneckim
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi zewnętrzne z lustrem weneckim

3 kwietnia 2023
Udostępnij wpis

Czy coś dyskretnego może być jednocześnie zjawiskowe i designerskie? Wydaje się, że nie. Jest jednak jedna taka rzecz, która ma w sobie obie te, jakby się wydawało, sprzeczne cechy. Mowa o lustrze weneckim, które zastosowane w drzwiach zapewni zarówno dyskrecję, jak i ozdobi dom. Sprawdź jakie są jego zalety i wady.

Jak działa lustro weneckie?

Każdy z nas kojarzy amerykańskie filmy kryminalne, w których sala przesłuchań jest oddzielona od pokoju znajdującego się obok dużą taflą szkła. W sali przesłuchań znajduje się podejrzany, a osoby postronne, których nie powinien on widzieć, w pokoju obok. Jak jednak to możliwe, że osoby nie widzą się wzajemnie, mimo że oddziela je wielka tafla szkła? Ta magiczna tafla to właśnie lustro weneckie (fenickie), a zasada jego działania jest bardzo prosta – Ty widzisz wszystko, Ciebie nikt. Aby szklenie to spełniało swoją funkcję bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie z obu jego stron. Przestrzeń „ukryta” dla oczu musi być mniej oświetlona. Jest to warunek konieczny do prawidłowego działania lustra weneckiego. Tak więc, aby drzwi zewnętrzne z lustrem weneckim spełniały swoją funkcję, w przedpokoju musi być ciemniej niż na zewnątrz.

 

 

Drzwi zewnętrzne do domu z lustrem weneckim – zalety

Osoby kupujące drzwi wejściowe szklone mogą wybierać z wielu dostępnych na rynku szyb. W CAL w standardowej ofercie znajdziecie między innymi szklenia: okienne, refleksyjne, mleczne, decormat, dark grey oraz właśnie lustro weneckie. Dla osób poszukujących indywidualnego stylu oferujemy również szyby piaskowane z wzorem, ornamenty czy fantazyjne witraże. Wszystkie nasze pakiety są trzyszybowe, dwukomorowe z szybą bezpieczną P4 w standardzie, bez dopłaty. Lustro fenickie może być zastosowane zarówno w skrzydle, jak również w naświetlach bocznych i górnym, tworząc spójną lustrzaną całość. W nowoczesnych drzwiach zlicowanych (bezprzylgowych) w ostatnich latach hitem jest lustro weneckie w konstrukcji stepowej. Jest to zewnętrzna płaszczyzna lustra weneckiego z doklejonym od wewnątrz mniejszym pakietem szybowym zapewniającym przezierność. Szyby step pokrywają całą płaszczyznę dostawki, bez widocznej ramy konstrukcyjnej w około.

Wady szyb weneckich

Oprócz swoich niezwykłych właściwości ukrycia nas przed ciekawskimi oczami i wyjątkowym designem, lustro weneckie ma również swoje wady. Jedną z najpoważniejszych jest możliwość zniekształcania odbijanego w nim obrazu. Efekt ten nie występuje zawsze, ale może się pojawić, zwłaszcza na dużych powierzchniach. Wybierając je musimy być również świadomi, że nie jest to szyba bezpieczna, a do prawidłowego działania i uzyskania lustrzanego efektu musi być w zestawie szybowym zamontowana jako pierwsza od zewnątrz. Duże szyby lustrzane w drzwiach będą więc szczególnie narażone na przypadkowe rozbicie, a wymiana pakietu nie zawsze jest możliwa (dopytaj o tę kwestię kupując drzwi!).

Pamiętać należy również, że do prawidłowego działania lustro fenickie wymaga odpowiedniego oświetlenia po obu stronach. Jeśli wieczorem lub nocą zapalimy w przedsionku światło, szklenie nie będzie spełniało swojej roli, a więc będziemy widoczni dla przechodniów i sąsiadów. Do wad zaliczyć można również cenę. W przypadku drzwi zewnętrznych z lustrem weneckim cena będzie co najmniej kilkaset złotych wyższa, niż przy szybach okiennych czy refleksyjnych.

 

drzwi zewnętrzne z lustrem weneckim
lustro weneckie

 

Czy drzwi wejściowe z lustrem weneckim są bezpieczne?

Wspomniałam wyżej, że lustro weneckie nie jest szybą bezpieczną. Nie ma możliwości jego zahartowania lub zalaminowania. Czy więc wybierając je do swoich drzwi obniżamy ich antywłamaniowość i zapraszamy złodziei do domu? W przypadku drzwi CAL nie. W naszych pakietach szybowych zawsze, ale to zawsze, występuje co najmniej jedna szyba bezpieczna P4 (w przypadku zestawu lustrzanego jest umieszczona ona od wnętrza mieszkania). Dzięki temu kupując nasze drzwi masz pewność uzyskania klasy antywłamaniowości RC2. I to zarówno dla drzwi pojedynczych, jak i w zestawie z naświetlami (za dopłatą). Bezpieczeństwo Twojej rodziny jest dla nas najwyższa wartością.

Drzwi zewnętrzne drewniane z lustrem weneckim

Oprócz bezpieczeństwa i designu warto wziąć pod uwagę również Matkę Naturę. Jeśli dbanie o nią i jej przyszłość nie są Ci obojętne, to naturalnym wyborem powinny być dla Ciebie ekologiczne drzwi drewniane. Zapewniają one doskonałe właściwości termoizolacyjne. W CAL drzwi szkolne mają współczynnik Ud od 0,76 W/m2K, dzięki czemu nadają się zarówno do domów energooszczędnych, jak i pasywnych. Zalet drewna jako materiału najbardziej naturalnego z dostępnych na rynku stolarki raczej nie musimy przedstawiać. Jest to jedyny, w pełni naturalny surowiec produkcyjny. Dodatkowo daje ogromne możliwości projektowe, dzięki czemu możemy stworzyć drzwi dopasowane idealnie do Twojej wizji i potrzeb. Wszystkie elementy jakie składają się na dobre drzwi wejściowe znajdziesz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/dobre-drzwi-zewnetrzne-co-sie-sklada-na-nie/, a same drzwi zamówisz tu: https://www.drzwi-cal.pl/gdzie-kupic/.

 

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

 

Dodaj komentarz

UE