drzwi cal Dom w stylu rustykalnym – jakie drzwi zewnętrzne wybrać? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Dom w stylu rustykalnym – jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

7 maja 2019
Udostępnij wpis

Ciepło domowego ogniska, natura, prostota – z tym najczęściej kojarzy się styl rustykalny. Nic dziwnego, w końcu pochodzi od słowa „rustic”, które w języku polskim oznacza „swojski” lub „wiejski”. Cechy tego stylu sprawiają, że jest on ponadczasowy i bardzo charakterystyczny, dzięki czemu wyróżnia się na tle nowoczesnych wnętrz.

W stylu rustykalnym ważne są zarówno wnętrza, jak i to, co znajduje się na zewnątrz domu, czyli cała elewacja, a przede wszystkim efektowne drzwi wejściowe. To one są zapowiedzią tego, co czeka nas po przekroczeniu progu. Jak zatem dobrać odpowiednie skrzydła, które będą korespondowały ze stylistyką rustykalną? Jest na to kilka sposobów. Zapraszamy do lektury.

Ponadczasowa biel

Drzwi w kolorze białym to najczęstszy wybór do domów w stylu rustykalnym. Pięknie współgrają z innymi elementami aranżacji – pasują zarówno do białej, jak i drewnianej elewacji. Z pewnością przypadną do gustu wszystkim zwolennikom prostych, naturalnych rozwiązań. Jeśli jednak szukasz nieszablonowego modelu, wybierz skrzydła z wyrzeźbionymi zdobieniami oraz ornamentami. Takie oryginalne drzwi z pewnością przykują uwagę każdego gościa, a co najważniejsze – szybko nie wyjdą z mody, ponieważ ich ponadczasowy kolor i klasyczna forma sprawiają, że jest to świetny wybór na wiele lat. W rustykalną stylistykę świetnie wpisują się chociażby modele z kolekcji Vintage.

drzwi zewnętrzne rustykalne

Piękno i prostota drewna

Styl rustykalny wielu z nas z pewnością kojarzy się także ze szlacheckimi dworkami. Wejście do nich zawsze zdobiły tradycyjne, drewniane drzwi. Piękno naturalnego materiału idealnie wpisuje się w tę stylistykę. Co więcej, świetnie współgra z aranżacją ogrodu rustykalnego, czyli ceramiką, kwiatami, drewnianymi meblami ogrodowymi, plecionymi koszami, czy też żeliwnymi garnkami. Jak widać, tradycyjne rzemiosło oraz postarzane meble doskonale wpisują się w styl rustykalny i korespondują z naturalnością drewnianych drzwi. Bez względu na to, czy Twój domek znajduje się na wsi, czy w mieście, prostota i tradycyjny wygląd w połączeniu z efektownymi dodatkami to hit ostatnich kilku sezonów. Ciepła, swojska aranżacja podwórka zachwyca i przywołuje przyjemne wspomnienia wakacji spędzanych na wsi.

drzwi zewnętrzne z witrażem

Rustykalne przeszklenia i witraże

Styl rustykalny to nie tylko połączenie bieli i naturalnego drewna. Swojskie, naturalne aranżacje uwzględniają również elementy kolorystyczne. Oczywiście, by nie popaść w przesyt, warto stosować kolory z umiarem i wprowadzać je ostrożnie. Świetnie sprawdzą się jako barwne witraże w drzwiach. Dadzą ciekawy efekt oraz rozświetlą wejście do domu. Proste, drewniane lub białe skrzydła w połączeniu z przeszkleniami wypełnionymi kolorowymi szkiełkami będą pięknie współgrały z pozostałymi elementami stylu rustykalnego. A jeśli chcesz pozostać przy zupełnie naturalnej aranżacji, jednak szukasz rozwiązanie, które nieco odmieni zewnętrzny wygląd Twojego domu, zdecyduj się na subtelne przeszklenia, które latem pozwolą delikatnym promieniom słońca przedostać się do środka i rozjaśnić wnętrza rustykalnego domu oraz wprowadzić do nich przytulny nastrój.

Dodaj komentarz

UE