drzwi cal Inteligentny dom – jakie drzwi zewnętrzne będą najlepsze? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Inteligentny dom – jakie drzwi zewnętrzne będą najlepsze?

23 kwietnia 2019
Udostępnij wpis

Bezpieczny dom to spokój i komfort całej rodziny. Nowoczesne technologie z zakresu smart home pozwalają dzisiaj lepiej niż kiedykolwiek zadbać o tę sferę. W inteligentnych domach nic nie liczy się tak, jak solidne drzwi zewnętrzne.

Aby zapewnić sobie oraz reszcie domowników bezpieczeństwo już od progu, warto zastanowić się nad wyborem inteligentnych drzwi , które posiadają szereg fantastycznych funkcjonalności. Jak pokazują badania, włamywacze najczęściej dostają się do domów właśnie przez nie, dlatego system, taki jak inteligentny dom, który poinformuje o niezaryglowanym zamku lub niezamkniętych drzwiach może oszczędzić Ci wielu przykrych sytuacji.

Drzwi zewnętrzne a systemy zabezpieczające inteligentny dom

Oprócz standardowych rozwiązań antywłamaniowych (hakowe zamki, stalowe wzmocnienia, systemy antywyważeniowe), w które wyposażone są drzwi zewnętrzne CAL, dostępne są również systemy inteligentne. Posiadają one szereg rozwiązań stanowiących solidne zabezpieczenie domu i jego mieszkańców. Mogą być zamontowane w każdym modelu drzwi, dzięki czemu z łatwością dopasujesz model drzwi do stylistyki swojego domu. Zaimplementowane systemy nie zaburzą aranżacji i jej harmonii, ponieważ są one sprytnie ukryte, dzięki profesjonalnemu montażowi.

Systemy w inteligentnych drzwiach

Firma CAL oferuje szeroki wybór sterowników do drzwi zewnętrznych, które są w pełni kompatybilne i doskonale współpracują z inteligentnymi domami. W ofercie znajduje się m.in.:

  • Czytnik linii papilarnych – pozwala na otwarcie drzwi dowolnym palcem.
  • Klawiatura numeryczna z kodem – umożliwia wprowadzenie indywidualnego kodu dostępu.
  • RFID – otwieranie drzwi kartami i brelokami – dzięki niemu w prosty i szybki sposób dodasz nawet 150 użytkowników, kart oraz breloków. Czytnik kart zbliżeniowych jest idealny do rezydencji prywatnych, a także biur.
  • Bluetooth & Code – otwieranie drzwi kodem i telefonem komórkowym. Klawiatura numeryczna z funkcją Bluetooth pozwala na otwieranie drzwi kodem składającym się z 6-8 cyfr.
  • Czujnik rygla – informuje o zaryglowaniu drzwi za pomocą klucza.
  • Zamek automatyczny z napędem elektrycznym – rygluje się przy zatrzaśnięciu drzwi i otwiera elektrycznie. Zamknięcie kluczem blokuje funkcje elektryczne. Współpracuje z czytnikiem kart.
  • Przełącznik do antaby – montowany w antabie, współpracuje z zamkiem z napędem elektrycznym.
  • Kontaktron – czujnik otwarcia skrzydła do instalacji alarmowej
  • Czujnik funkcji dziennej – poinformuje, czy aktywna jest funkcja dzień/noc, co oznacza, że drzwi są tylko zatrzaśnięte i każdy może wejść bez użycia klucza, czy elektronicznych systemów dostępu.

Zalety inteligentnych drzwi zewnętrznych

Firma CAL stworzyła własne rozwiązanie technologiczne stosowane przez  inteligentne drzwi wejsciowe, czyli CAL CONNECT. Jest to system umożliwiający zarówno nadzór, jak również sterowanie drzwiami z wizualizacją na smartfonie. Oznacza to, że jeśli tylko posiadasz dostęp do Internetu w swoim telefonie, możesz w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie otworzyć drzwi do swojego domu. Jest on także połączony z domofonem lub wideodomofonem oraz alarmem. Specjalne połączenia mogą współdziałać z instalacjami domu inteligentnego. Drzwi mogą przesyłać do systemu informacje  który z domowników właśnie powrócił i realizować zaprogramowane wcześniej scenariusze: od otwarcia rolet, poprzez włączenie ulubionej muzyki, do bardziej wyrafinowanych i tu ograniczeniem jest tylko wyobraźnia gospodarzy. Drzwi mogą również poinformować rodziców o powrocie dziecka do domu, wysyłając im powiadomienie na smartfon.

Inteligentny zamek do drzwi CAL posiadają również szereg innych właściwości zabezpieczających przed włamaniem. To m.in.: automatyczne ryglowanie drzwi, blokada systemu, która umożliwia awaryjne otwieranie kluczem, monitoring otwarcia drzwi w smartfonie, monitorowanie stanów otwarcia i zamknięcia drzwi za pomocą przeglądarki internetowej albo ze smartfona, możliwość powiadamiania o otwarciu drzwi przez konkretnego użytkownika, otwieranie czytnikiem linii papilarnych lub przyciskiem w antabie, pełna administracja z poziomu przeglądarki internetowej i telefonu. Odpowiednio zaprogramowane drzwi mogą także wysyłać tzw. „cichy alarm” do firmy ochroniarskiej, gdy odkodujemy je w ustalony wcześniej sposób.

 

Jedna zmiana – wiele możliwości

Na pewno każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć kluczy do domu. Teraz nie będzie to już problemem. Posiadając inteligentne drzwi otworzysz je palcem lub za pomocą smartfona. Jeśli zechcesz, możesz również połączyć je z innymi elementami smart home. W ten sposób zaraz po otwarciu odsłonią się rolety, wyłączy alarm, włączy się ogrzewanie lub radio. Jeśli jesteś rodzicem, na pewno spodoba Ci się funkcja, dzięki której przy każdym wejściu dziecka do domu otrzymasz powiadomienie na swój smartfon. To tylko kilka z szeregu funkcjonalności, jakie udostępnia usługa inteligentnego domu oraz inteligentnych drzwi zewnętrznych. Chcesz poznać pozostałe? Zajrzyj na: https://www.drzwi-cal.pl/biometryczna-kontrola-dostepu/.

Dodaj komentarz

UE