drzwi cal Montaż drzwi zewnętrznych - skorzystaj z pomocy specjalisów - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Montaż drzwi zewnętrznych – dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

30 kwietnia 2019
Udostępnij wpis

Wybór drzwi, nawet tych najbardziej solidnych, bezpiecznych i trwałych to jedno, jednak odpowiedni montaż to sprawa równie istotna. Bez niego nawet najlepsze skrzydła nie będą działały prawidłowo. Aby uniknąć usterek, uchybień i wielu innych niedopatrzeń, warto oddać to zadanie w ręce specjalistów z firmy CAL.

Autoryzowana Grupa Montażowa CAL to zespół profesjonalistów, którzy zostali przeszkoleni i wykonują fachowy montaż drzwi. Wiedzą o nim wszystko, dzięki czemu są w stanie uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Poza tym dobrze znają produkty marki, które nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Chcesz poznać więcej powodów, dla których warto im zaufać? Zapraszamy do lektury.

Profesjonalne podejście w każdym CAL-u

AGM zapewnia nie tylko fachowy montaż drzwi, ale dba również o to, by transport, odbiór oraz składowanie drzwi odbywało się w sposób prawidłowy. Przekłada się to na późniejszą komfortową i bezpieczną eksploatację skrzydeł, a także pozwala uniknąć uszkodzeń. Montażyści przestrzegają trzech głównych zasad, które wpływają na jakość drzwi zewnętrznych:

  1. Drzwi powinny być transportowane i przechowywane zgodnie z oznaczeniami na kartonach. Najlepiej robić to używając oryginalnej palety producenta. Po zdjęciu z palety powinny być magazynowane w suchych pomieszczeniach w pozycji pionowej progiem do dołu lub na dłuższym boku uwzględniając strzałki na kartonach. UWAGA: w żadnym wypadku nie można składować i transportować drzwi spiętrowanych na płasko, może to doprowadzić do ich uszkodzenia.
  2. W przypadku gdy drzwi muszą z jakichś powodów być przechowane na zewnątrz, najlepiej robić tu na oryginalnej palecie i zabezpieczyć przed oddziaływaniem opadów.
  3. Przechowując drzwi na palecie, zapewnia się im optymalną przestrzeń, by powietrze mogło przepływać swobodnie wokół nich.

Zalecenia dotyczące montażu drzwi zewnętrznych

To właśnie firma CAL, jako pierwszy producent drzwi, wprowadziła kompleksowy, ciepły montaż drzwi oraz powołała do życia Autoryzowaną Grupę Montażową, która dba o prawidłowy przebieg wszelkich procesów związanych z przechowywaniem, transportem oraz montażem drzwi.

Wyróżnia się trzy główne zalecenia, które należy spełnić, aby wszystkie procesy zostały przeprowadzone w najlepszych warunkach. Wymagane jest m.in. odpowiednie zadaszenie. Ponieważ zarówno deszcz i śnieg, jak i promienie słoneczne działają niekorzystnie na drewno, zaleca się zabezpieczenie przed nimi drzwi zewnętrznych. Ciemne kolory na powierzchni drzwi mogą pod wpływem promieniowania słonecznego rozgrzać się nawet do 80-90 stopni Celsjusza, co w dłuższym czasie może doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Dlatego, gdy będą zamontowane od w warunkach mocnej ekspozycji słońca lepiej dobrać jaśniejsze wybarwienie drzwi i zapewnić ich zacienienie. Wstawienie ich we wnękę,  odpowiednie zadaszenie lub zapewnienie naturalnego cienia od przydomowych roślin będzie najlepszym rozwiązaniem. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na odległość grzejnika od drzwi zewnętrznych. Dobrze, by źródło ciepła było oddalone od nich o minimum 150 cm.

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia to czas montażu drzwi. Montaż należy przeprowadzić bezwzględnie dopiero po zakończeniu mokrych prac budowlanych (tynkowanie oraz wykonanie i osuszenie posadzek) na zewnątrz budynku. Woda parująca z posadzki i tynków, a także migrująca prze mokre ściany może uszkodzić nie tylko ościeżnicę i skrzydło, lecz także spoinę między ościeżem i drzwiami, która przestanie spełniać swoje funkcje izolacyjne.   Podczas budowy należy okresowo przynajmniej raz dziennie otwierać drzwi, żeby zapewnić wietrzenie i wysuszenie nadmiaru wody. Szczelne zabezpieczenie folią w dłuższym czasie może doprowadzić do zgromadzenia wody i odparzenia farby, dlatego robimy to na krótko, tylko wtedy, gdy prowadzone są prace mogące uszkodzić drzwi i z użyciem profesjonalnych, przeznaczonych do tego taśm, które nie łączą się trwale z powłoką.

Profesjonalny montaż drzwi zewnętrznych

Profesjonalny montaż drzwi zewnętrznych

Profesjonalny montaż drzwi – czy to się opłaca?

Z CAL z całą pewnością tak! Dlaczego? Odpowiadamy na przykładzie. Decydując się na wsparcie AGM przy montażu drzwi podatek VAT obniża się z 23% do jedynie 8%. Oznacza to, że kupując drzwi o wartości 5000 zł ze standardowym opodatkowaniem zapłaciłbyś 6150 zł, natomiast przy obniżonej kwocie do 8% będzie to 5400 zł. Montaż drzwi kosztuje 500 zł, co oznacza, że w efekcie oszczędzasz aż 250 zł i zyskujesz profesjonalne zamontowane drzwi!

Powierzając montaż drzwi zewnętrznych Autoryzowanym Montażystom firmy CAL zyskujesz jednak znacznie więcej – otrzymasz dodatkowy rok gwarancji. Oznacza to, że na zakupione skrzydła będziesz mieć nie 24, ale aż 36 miesięcy gwarancji! Natomiast wybierając drzwi wejściowe dębowe albo sosnowe w okleinie dębowej może być to nawet 5 lat. To gra warta świeczki! A dodatkowo – zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

UE