drzwi cal Styl nowoczesny we wnętrzach. Dowiedz się jakie CALe wybrać?
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Styl nowoczesny we wnętrzach – charakterystyka, rodzaje i aranżacje

11 stycznia 2023
Udostępnij wpis

Styl nowoczesny to bardzo lubiany i popularny styl we wnętrzach, także w tym roku (2023). Jest również bardzo uniwersalny - przy odrobienie dobrej chęci można go łatwo połączyć z każdym innym stylem wnętrzarskim. Sprawdź, jak wprowadzić go do swojego domu/mieszkania!

Styl nowoczesny – charakterystyczne elementy

W nowoczesnych wnętrzach zakocha się każdy, kto uwielbia proste formy i funkcjonalne przestrzenie. Nie ma w nich miejsca na zbędne gadżety i dodatki. Tu króluje prostota, harmonia i spójność: kolorystyczna i materiałowa. Urządzając wnętrze nowoczesne łączymy ze sobą dosłownie kilka kolorów i materiałów. Pstrokacizna i przepych nie są wskazane, a kolorystyka powinna być raczej stonowana. Postaw na biele, beże, szarości i czernie. To kolory, które wprowadzają ład i harmonię i łatwo je ze sobą  połączyć w spójną całość.

W nowoczesnych wnętrzach ważna jest również przestronność, a w małych pomieszczeniach umiejętne jej wprowadzenie. Jak to zrobić? Im więcej światła tym lepiej, postaw więc na duże przeszklenia, czyli panoramiczne okna i przeszklone drzwi wewnętrzne i zewnętrzne (znajdziesz je tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/). Dobrze sprawdzą się również ściany w jasnych barwach oraz duże płaszczyzny lustrzane.

Trzecią cechą stylu nowoczesnego jest funkcjonalność. W nowocześnie urządzonym domu powinniśmy czuć przede wszystkim komfortowo. Nasza wygoda jest na piedestale. Kanapa nie musi być duża, ale koniecznie z funkcją spania i z materiału łatwego w utrzymaniu czystości. Meble najlepiej jak będą wielofunkcyjne i modułowe. Z kolei wybierając drzwi wewnętrzne nie bój się łączyć ze sobą różnych ich form, np. klasycznie rozwieranych i przesuwnych naściennych lub w kasecie. Grunt to łączyć różne konstrukcje z głową. Jak to zrobić przeczytasz w oddzielnym wpisie: https://www.drzwi-cal.pl/blog/typowe-wymiary-drzwi-wewnetrznych/.

 

 

Stylowe duety w nowoczesnym stylu

Styl nowoczesny jest bardzo uniwersalny w zastosowaniu. Czerpie z minimalizmu, a proste, geometryczne formy idealnie wpisują się w wiele całkowicie różnych od siebie styli wnętrzarskich. Sprawdź, jak połączyć go z najpopularniejszymi z nich.

Styl skandynawski nowoczesny

Gdyby porównać oba te style: skandynawski i nowoczesny, dopatrzylibyśmy się naprawdę wielu podobieństw. Oba łączą w sobie minimalizm, prostotę i funkcjonalne rozwiązania. Cechą wyróżniającą stylu skandynawskiego jest jego przytulność oraz nawiązywanie do natury, stąd we wnętrzach skandynawskich znajdziecie dużo drewna, głównie w wykończeniu białym i naturalnym. Drewniane mogą być podłogi, meble, a także drzwi wewnętrzne (koniecznie sprawdź kolekcję La Linea od CAL z subtelnymi, geometrycznymi frezami: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/la-linea/). Ważne jest, aby stawiając na drewno w stylu skandynawskim nowoczesnym pozostać przy jednym jego gatunku, czyli łączyć dębowe drzwi z dębową podłogą i meblami.

 

Włoskie drzwi wewnętrzne, czyli nowa kolekcja La Linea styl nowoczesny
nowoczesny styl
charakterystyka stylu nowoczesnego

 

Styl rustykalny nowoczesny

Styl rustykalny jest bardzo lubiany w ostatnich latach, a to wszystko dzięki nawiązaniu do natury i sielskości, za którą tęskni wiele osób, a zwłaszcza mieszkańcy dużych miast. We wnętrzach rustykalnych pierwsze skrzypce gra drewno. Najlepiej w swojej najbardziej naturalnej, surowej wersji. Na drzwiach wewnętrznych efekt ten można osiągnąć wybierając sękatą okleinę w olejowanym wykończeniu, które pięknie podkreśli naturalne usłojenie drewna. Sprawdź naszą kolekcję bazową drzwi wewnętrznych Nova 3.1 (https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/nova-3-1/), która w wersji sękatej wygląda wprost obłędnie!

Styl nowojorski nowoczesny

Styl nowojorski nie jest tak popularny jak dwa wyżej wymienione, jednak jest nie mniej ciekawy. Wnętrza w stylu nowojorskim można by nazwać luksusowymi. Znajdziemy w nich stonowane kolory o chłodnych odcieniach, przełamane kontrastowymi dodatkami, a także odrobinę glamouru w postaci błyszczących elementów. Wszystko to wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tutaj nie ma miejsca na kicz i taniość. Do wnętrz w stylu nowojorskim świetnie wkomponuje się kolekcja drzwi wewnętrznych CAL Geometria. Kolekcja ta to połączenie drewna i eleganckiego szkła lakobel, którego kolor możesz wybrać i dopasować do swojego wnętrza, a nawet wymienić go na lustro, które idealnie wpasowuje się w klimat nowojorskiego blichtru. Znajdziesz ją tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/geometria/.

 

styl nowczesny

 

Drzwi zewnętrzne w nowoczesnym stylu

Dom w stylu nowoczesnym musi mieć drzwi zewnętrzne odpowiadające jego designowi, ale także warunkom środowiskowym i klimatycznym. Jakie powinny być nowoczesne drzwi zewnętrzne? Przede wszystkim ciepłe, dzięki czemu zminimalizują straty ciepła, a tym samym przyczynią się do oszczędności w domowym budżecie. Warto też by wyciszały hałas z zewnątrz i były bezpieczne (minimum klasa antywłamaniowości RC2). Wszystkie te cechy mają w sobie nowoczesne drzwi zewnętrzne drewniane od CAL. Posłuchaj co jeszcze mogą Ci zaoferować: drzwi-cal.pl/podcast/drewniane-drzwi-zewnetrzne-dlaczego-warto-je-wybrac/.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwych drzwi

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE