Kup wymarzone drzwi bez wychodzenia z domu #zostanwdomu - wyślij profesjonalne zapytanie ofertowe
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Kup wymarzone drzwi bez wychodzenia z domu #zostanwdomu – wyślij profesjonalne zapytanie ofertowe

26 marca 2020
Udostępnij wpis

Przebywasz w domu i masz nadmiar czasu? Nie chcesz wychodzić na zewnątrz w trosce o dobro i zdrowie swojej rodziny? Potrzebujesz drzwi? Jeśli chciałbyś zamknąć wejście do budowanego domu w terminie lub po prostu w końcu masz czas, by zając się poszukiwaniem i wymianą drzwi, sprawdź nasz poradnik jak kupić drzwi CAL bez wychodzenia z domu.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce wychodzenie z domu bez wyższej konieczności jest niezalecane, a nawet zabronione. Dlatego chcąc sprostać wymaganiom naszych klientów i rynku dajmy możliwość uzyskania wyceny bez wychodzenia z domu. Drzwi to jednak produkt dość skomplikowany i wiele czynników ma wpływ na jego cenę końcową. Aby wycena była jak najbardziej trafna i dopasowana do Waszych potrzeb, niezbędny jest konkretny zestaw informacji. O tym jakie to informacje, dowiesz się z tego wpisu.

Do kogo i gdzie wysłać zapytanie o wycenę drzwi?

Zapytanie ofertowe obejmujące drzwi zewnętrzne lub drzwi wewnętrzne CAL możesz przesłać mailem do naszych Regionalnych Kierowników Sprzedaży.

Zakup drzwi online – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do zakupu drzwi jest wybranie odpowiedniego modelu. Aktualne katalogi produktowe są dostępne online na stronie internetowej marki CAL. Doskonałym źródłem inspiracji są nasze wcześniejsze realizacje systematycznie uzupełniane na stronie www w kategoriach: zdjęcia produktowe drzwi zewnętrznych, realizacje drzwi zewnętrznych, zdjęcia produktowe drzwi wewnętrznych, realizacje drzwi wewnętrznych. Lubimy również wyzwania, dlatego inspiracji możesz poszukać w Internecie i przesłać nam zdjęcie modelu spoza naszej oferty lub wprowadzić swoje poprawki do modelu z naszego katalogu – z chęcią wykonamy dla Ciebie drzwi według indywidualnego projektu.

Co powinno zawierać zapytanie o drzwi zewnętrzne CAL?

Jeśli wybrałeś już swój wymarzony model drzwi zewnętrznych, kolejnym krokiem jest wybranie ich odpowiedniego standardu. W CAL mamy 5 standardów drzwi: Termo (skrzydło płytowe gr.78 mm), Arctic (skrzydło płytowe gr.90 mm), Presenta (skrzydło płytowe gr.90 mm obustronnie zlicowane z ościeżnicą, niewidoczne zawiasy), standard CPH Component (drzwi gr. 90 mm dedykowane do domów pasywnych z kompletem badań niemieckiego instytutu w Darmstadt) oraz Komfort (skrzydło klasycznej ramowo-płycinowej konstrukcji, gr. 65 mm). Główną różnicą między poszczególnymi standardami jest współczynnik przenikania ciepła (im grubsze skrzydło, tym współczynnik jest lepszy). Jest on ważny zwłaszcza dla osób budujących domy pasywne i energooszczędne. Wszystkie drzwi zewnętrzne standardu Termo, Arctic, Presenta, CPH Component i większość standardowych modeli z linii Komfort spełniają wymagania programu Czyste Powietrze.

Kolejnymi ważnymi informacjami, jakie powinno zawierać zapytanie, a które mają znaczący wpływ na cenę są: wymiar otworu w murze, materiał z którego mają być wykonane drzwi (dąb, sosna, sosna w okleinie dębowej) oraz konstrukcja (drzwi pojedyncze, podwójne, z naświetlami). Te informacje w zapytaniu ofertowym powinny znaleźć się koniecznie.

W mniejszym stopniu na cenę mogą wpłynąć jeszcze takie czynniki jak: kolor drzwi, szklenie czy rodzaj zamka.

Strona otwierania skrzydła nie wpływa na cenę, ale jest istotna ze względu na funkcjonalność strefy wejściowej, dlatego warto się nad nią zastanowić już na początku drogi do zakupu drzwi. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem: Lewe czy prawe?

W zapytaniu możesz również doprecyzować okucia drzwiowe i akcesoria dodatkowe tj. klamki, antaby, zamki elektryczne, sterowanie biometryczne, czy za pomocą smartfonu, wizjer, Termiczną Osłonę Podproża (TOP®) oraz produkty do ciepłego montażu. Jeśli tego nie zrobisz otrzymasz ofertę ze standardowym zestawem okuć, w którego skład wchodzą: klamka, wkładka z gałką oraz nasadki na zawiasy.

Co powinno zawierać zapytanie o drzwi wewnętrzne CAL?

Drzwi wewnętrzne składają się z dwóch podstawowych elementów wpływających na cenę ostateczną: skrzydła i ościeżnicy. Oba te elementy są kluczowe dla wyceny i możesz je wybrać na podstawie katalogu lub podobnie jak w przypadku drzwi zewnętrznych przesłać nam zdjęcie inspiracji z Internetu. Zwróć szczególną uwagę na ościeżnice, gdyż tutaj wybór jest dużo większy niż w przypadku drzwi zewnętrznych. Spójrz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/drzwi-wewnetrzne-z-oscieznica/.

Zamiast standardu drzwi podaj ich konstrukcję: drzwi przylgowe, bezprzylgowe z widocznymi/ukrytymi zawiasami, rewersyjne. Doprecyzuj również czy mają być jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, z naświetlami, a może przesuwne naścienne lub w kasecie? To tylko część z tego co możemy zaoferować.

W zapytaniu koniecznie zawrzyj wymiar otworu w murze (wysokość i szerokość otworu, grubość muru) oraz wykończenie drzwi: soft (gładkie bez widocznej struktury drewna) czy dębowe (z widoczną strukturą) oraz kolor drzwi. W modelach szklonych możesz doprecyzować rodzaj szklenia.

Warto również podać stronę otwierania drzwi, zwrócić uwagę na zamki (zamek na klucz, patentowy, z zamknięciem WC, bez klucza) oraz elementy takie jak np. podcięcie wentylacyjne w drzwiach do łazienki.

Otrzymałem/am wycenę drzwi – co dalej?

Z oczywistych względów zdalnie nie jesteśmy przewidzieć wszystkich czynników, które są konieczne do precyzyjnej wyceny. Ta wymaga często wizyty na budowie, porównania kolorów na postawie wzornika, czy uwzględnienia innych nieprzewidzianych sytuacji i wymagań. Dlatego otrzymana od nas wycena jest szacunkowa i nie uwzględnia montażu, ale daje obraz ile drzwi mogą w przybliżeniu kosztować oraz wiedzę i ukierunkowanie w rozmowach z wybranym Partnerem Handlowym drzwi CAL.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE