drzwi cal Izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych a ocieplenie klimatu
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Ciepło, ciepło, coraz cieplej – izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych, a ocieplenie klimatu

16 października 2019
Udostępnij wpis

Dom energooszczędny, pasywny, a może zeroenergetyczny? Izolacyjność termiczna, współczynniki przenikania ciepła, mostki termiczne… To wszystko bardzo ważne i aktualne terminy, z którymi wiąże się bezpośrednio m.in. zakup drzwi zewnętrznych. Czy jednak w dobie ocieplenia klimatu ciepłe drzwi zewnętrzne nadal są potrzebne?

Czy wiecie czym tak naprawdę jest dom energooszczędny? To nie tylko ciepły dom, ale przede wszystkim mający zmniejszone zapotrzebowanie na energię cieplną. Zastanawiacie się po co inwestować w tego typu budownictwo, skoro Ziemia „się podgrzewa”, a zima jest coraz krótsza i cieplejsza? Odpowiedź brzmi: komfort, ekologia i ekonomiczność. A ekologiczny dom potrzebuje ciepłych, naturalnych, drewnianych drzwi zewnętrznych.

Ciepłe drzwi zewnętrzne to drzwi z certyfikatem

Aby budynek zyskał certyfikat domu niskoenergetycznego musi spełnić szereg restrykcyjnych warunków, w tym być wyposażony w odpowiedniej jakości przegrody zewnętrzne – drzwi i okna, które muszą posiadać niski współczynnik przenikania ciepła. Im niższy tym lepszy, ponieważ oznacza to, że przez daną przegrodę przenika mniej ciepła.

Wysokiej klasy drzwi zewnętrzne powinny mieć izolacyjność termiczną potwierdzoną certyfikatem niezależnego laboratorium badawczego. W CAL kupisz drzwi zewnętrzne w czterech standardach: Termo, Arctic, CPH Component i zlicowane z ukrytymi zawiasami Presenta – wszystkie ciepłe i przebadane w certyfikowanym, niezależnym laboratorium. Nasze najcieplejsze drzwi z standardzie Arctic mają współczynnik przenikania ciepła od 0,58 W/m2K, dzięki czemu mogą być stosowane w domach pasywnych.

Nasze najpopularniejsze drzwi zewnętrzne Jagienka Arctic mają – także w wersji Maxglass z ogromnym przeszkleniem! – dodatkowo komplet badań zrealizowanych w Instytucie Techniki Budowlanej w specjalistycznej komorze klimatycznej. Potwierdziły one szczelność i stabilność naszego sztandarowego modelu w zmiennych warunkach klimatycznych. Obaliliśmy w praktyce mit o wypaczaniu się drzwi drewnianych i ich podatności na niesprzyjające warunki atmosferyczne osiągając najwyższą 3. klasę odporności na zwichrowanie i wygięcie w dwóch różnych klimatach. Kupując drewniane drzwi zewnętrzne od CAL możecie być pewni, że kupujecie sprawdzony produkt wysokiej klasy.

Ciepłe drzwi zewnętrzne wymagają ciepłego traktowania

Przez okna i drzwi „ucieka” z domu nawet 25 proc. ciepła[1]. Sporo, prawda? Duży procent z tych strat powodują tajemnicze „mostki termiczne”. Są to miejsca, przez które z naszego domu uchodzi w niekontrolowany sposób ciepło. Drzwi, nawet te najcieplejsze, również mają newralgiczne miejsca, które mogą spowodować straty ciepła. Jednym z takich miejsc jest np. przemarzający próg. CAL jako pierwsza firma na rynku pomyślała o zabezpieczeniu progu i opatentowała w całej UE autorskie rozwiązanie – Termiczną Osłonę Podproża.

Produkt, który w późniejszym czasie w różnych formach wprowadziły do swojej oferty wszystkie firmy na rynku. TOP składa się z twardego bloku polistyrenu, który izoluje i stabilizuje próg, dwóch poszerzeń łączących go ściśle z progiem oraz hydroizolacji. Dzięki temu, że warstwa termoizolacyjna znajduję się poniżej poziomu podłogi TOP skutecznie eliminuje mostki cieplne pod progiem.

Warto również pamiętać, że nawet najlepsze i najcieplejsze drzwi mogą okazać się nieszczelne, jeśli nie zadbamy o prawidłowy montaż. Rynek oferuje teraz oprócz standardowego montażu na piankę, tzw. ciepły montaż przy użyciu specjalnych taśm uszczelniających. Dzięki nim do wnętrza połączenia drzwi z murem nie przeniknie para z wnętrza mieszkania ani wilgoć z zewnątrz, a jednocześnie drzwi “będą oddychały”, dzięki czemu wewnątrz połączenia nie rozwinie się pleśń.

Każdy dobry producent na rynku drzwi dba również o to, aby wyszkolić specjalistów, którzy będą potrafili prawidłowo zamontować jego drzwi. Dlatego w CAL, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi szkolimy Autoryzowane Grupy Montażowe z profesjonalnego montażu naszych konstrukcji drzwiowych. Dzięki ich usługom zyskujecie pewność, że otrzymujecie pełen pakiet korzyści: ciepłe, ekologiczne drzwi zewnętrzne, profesjonalny montaż i nawet 5 lat gwarancji.

Ciepłe drzwi zewnętrzne na… ciepły klimat!

Klimat się ociepla zatem… potrzebne są ciepłe drzwi zewnętrzne! Nie tylko zatrzymują one ciepło wewnątrz zimą, ale też nie pozwalają letnim upałom dostać się do środka. Niezależnie zatem od klimatu spełniają swoją funkcję po dwakroć.

Budując lub remontując dom zdecydowanie warto zainwestować w produkty, dzięki którym nasz dom będzie energooszczędny. To realna korzyść finansowa i prawdziwa troska o środowisko. Dlatego zadbaj o to, aby Twój dom chroniły ciepłe, przebadane, ekologiczne drzwi wejściowe. Wydatek szybko zwróci się w postaci znaczących oszczędności na ogrzewaniu oraz spokoju ducha.

[1] https://www.greenhomegnome.com/energy-loss-homes-insulation/

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL

Dodaj komentarz

UE