drzwi cal Jaki współczynnik przenikania ciepła w drzwiach zewnętrznych - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jaki współczynnik przenikania ciepła w drzwiach zewnętrznych

22 kwietnia 2020
Udostępnij wpis

Drewniane drzwi zewnętrzne to najlepsza inwestycja dla osób szukających produktów spełniających wyśrubowane normy termoizolacyjności.

Drewniane drzwi zewnętrzne to najlepsza inwestycja dla osób szukających produktów spełniających wyśrubowane normy termoizolacyjności. Nasze produkty posiadają jeden z najlepszych współczynników przenikania ciepła na rynku, dzięki czemu można otrzymać na nie dopłaty od rządu. Przede wszystkim jednak pomagają oszczędzać na ogrzewaniu. Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem drzwi do domu pasywnego?

Popularność dopłat do budownictwa energooszczędnego i pasywnego wciąż rośnie. Głównie dzięki większej wiedzy na temat programu Czyste Powietrze. Coraz więcej osób decyduje się więc zmodernizować swój stary dom lub zbudować nowy w oparciu o normy dla budynków niskoemisyjnych. Jeśli przy okazji złożą z sukcesem wniosek o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze, mogą otrzymać zwrot sporej części poniesionych kosztów. Kompleksowa termomodernizacja domu zawiera różne elementy, które muszą spełniać normy dla budownictwa energooszczędnego lub pasywnego. Będzie to zatem:

  • niskoemisyjne źródło ciepła, takie jak energooszczędny piec na paliwa stałe lub ciekłe,
  • stolarka okienna i drzwi zewnętrzne pasywne lub energooszczędne o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła,
  • odpowiednio ocieplone ściany zewnętrzne budynku,
  • odpowiednio ocieplony dach i poddasze,
  • zastosowanie alternatywnych źródeł ciepła np. paneli fotowoltaicznych.

Współczynnik przenikania ciepła: drzwi zewnętrzne pasywne

Jako firma specjalizująca się w produkcji drzwi już od lat oferujemy naszych klientom pasywne drzwi zewnętrzne. Są to modele spełniające wyśrubowane normy w zakresie termoizolacji. Co świadczy o tym, że produkt można określić jako drzwi pasywne? To zachowanie odpowiednich standardów termoizolacyjnych. Konkretnie chodzi o współczynnik przenikania ciepła wyliczany dla różnego rodzaju przegród w budynku (ścian, drzwi, okien, dachu). W przypadku drzwi współczynnik termoizolacyjności określony jest jako Ud.

Im mniejszy jest współczynnik przenikania ciepła Ud, tym lepsza izolacyjność cieplna przegrody. Dla drzwi pasywnych jest on najbardziej restrykcyjny. Ud nie może być wówczas większy niż 0,8 W/m2K. Dla produktów określonych jako drzwi energooszczędne Ud nie może być zaś większy niż 1,3 W/m2K.

Pasywne drzwi zewnętrzne CAL – jaki współczynnik przenikania ciepła?

Natomiast o czym warto wiedzieć? Drzwi zewnętrzne drewniane firmy CAL nie dość, że spełniają obie te normy, to jeszcze znacznie je przewyższają. Nasze drzwi pasywne mają współczynnik termoizolacyjności na poziomie 0,58 W/m2K. Jest to wynik, którego nie osiąga większość firm w Polsce. Co to oznacza dla klienta? Nasze drewniane drzwi zewnętrzne o wiele lepiej utrzymują ciepło w budynku, dzięki czemu można zmniejszać nakłady na ogrzewanie. W konsekwencji nie dość, że drzwi pasywne CAL umożliwiają ubieganie się o dopłatę w ramach programów rządowych, to jeszcze przyczyniają się do późniejszej redukcji kosztów ogrzewania.

współczynnik przenikania ciepła

Drzwi pasywne i nasze propozycje

W ofercie firmy Drzwi CAL znajdziecie ogromny wybór modeli drzwi dla domów pasywnych. Oznaczyliśmy je jako standardy: CPH Component oraz Arctic. Aby kupić drewniane drzwi zewnętrzne do domu pasywnego, podczas składania zamówienia należy oznaczyć odpowiedni standard cieplny. Kolekcje, które oferują pasywne drzwi zewnętrzne to m.in.:

Co czyni je tak ciepłymi? Np. skrzydło o grubości od 90 mm do aż 102 mm (w kolekcji Arbo), a także trzy uszczelki. Ponadto nasze drzwi zewnętrzne drewniane posiadają mrozoodporny próg. Dzięki temu wszystkie drzwi drewniane CAL zamówione w standardzie Arctic są zgodne z wymaganiami programu Czyste Powietrze.

Na koniec chcemy rozwiać pewną wątpliwość, z którą niekiedy zgłaszają się do nas klienci. Czy drzwi zewnętrzne z szybami są pasywne? Odpowiedź brzmi tak, o ile w drzwiach zastosowano pakiet szybowy w odpowiedniej klasie termoizolacyjności i zostało to potwierdzone badaniami.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE