drzwi cal Drzwiczki dla zwierzaka do drzwi zewnętrznych | Drzwi-Cal.pl
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwiczki dla zwierzaka do drzwi zewnętrznych

18 maja 2022
Udostępnij wpis

Nasi czworonożni przyjaciele, podobnie jak kreskówkowy Garfield, uwielbiają chadzać swoimi ścieżkami. Najlepiej w samotności, bez obecności nadwrażliwych i ograniczających opiekunów. Odrobinę wolności mogą im zapewnić drzwiczki dla zwierzaka w drzwiach wejściowych. Kiedy warto w nie zainwestować i jak wybrać odpowiednie?

Drzwiczki dla kota lub psa – wady i zalety

Naszych futrzastych pupili podzielić możemy na dwa rodzaje: wielbicieli pieszych wycieczek i ułożonych kanapowców. Ci drudzy nie sprawiają nam zbyt wielu problemów. Ci pierwsi bywają nieznośni i wymagają szczególnej uwagi, mającej na celu przede wszystkim zapewnienie im bezpieczeństwa.

Klapka do drzwi dla kota lub psa może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla nas, jak i naszych wychodzących podopiecznych. Dzięki niej nasz zwierzak może wychodzić o każdej porze dania i nocy (lub tylko w porach przez nas dozwolonych), zażywać wolności i nie psocić nam w domu. Jednak nie oznacza to, że wszędzie można zastosować drzwiczki dla kota lub psa. W trosce o ich bezpieczeństwo wyjście powinno obejmować dokładnie ogrodzony teren (zazwyczaj nasz ogród). Dzięki temu unikniemy wpadnięcia pupila pod przejeżdżające auto, jego kradzieży czy po prostu ucieczki.

Montując najtańsze klapki musimy liczyć się także z tym, że przejść przez nie i buszować po naszym domu może również przypadkowy zwierzak, który dostanie się na nasze podwórko.

 

 

Jak dobrać klapkę dla zwierzaka do drzwi zewnętrznych?

Drzwiczki dla kota w drzwiach wejściowych (lub psa) nie powinny przede wszystkim powodować dla zwierzaka dodatkowego niebezpieczeństwa. Powinny być dopasowane do niego wielkością, tak aby mógł przez nie swobodnie przechodzić. Kupując je w trakcie kiedy pupil nie osiągnął jeszcze swojej prawidłowej, dorosłej masy i wielkości powinniśmy to uwzględnić i kupić odpowiednio większe drzwiczki.

Każda klapka posiada mechanizm blokujący, dzięki któremu możemy między innymi decydować kiedy nasz podopieczny może swobodnie wychodzić. Najprostsze i zarazem najtańsze klapki otwierają się pod naciskiem głowy zwierzaka, a ich blokowanie odbywa się manualnie. Droższe i nowocześniejsze są sparowane z czipem zwierzaka (wszczepianym przez weterynarza) lub czujnikiem umieszczonym w obroży. Dzięki temu mamy pewność, że tylko nasz pupil będzie korzystał z wejścia. Dają one również większe możliwości blokady. Możemy ją ustawić nie tylko na konkretny czas, ale także np. aby wieczorem zwierzak mógł wejść do domu, ale nie mógł już wyjść.

 

 

Drzwi z wejściem dla kota lub psa, a certyfikaty

Każde drzwi zewnętrzne dopuszczone do sprzedaży na rynku posiadają stosowne certyfikaty. Potwierdzają one ich właściwości cieplne (współczynnik Ud), akustyczne (RW) czy antywłamaniowe (RC). Badania są jednak przeprowadzane dla konkretnych konstrukcji i każda większa ingerencja w nią powoduje ich utratę. Nie inaczej jest z zamontowaniem w drzwiach wejściowych klapki dla zwierzaka. Niestety, ale powoduje to utratę przez drzwi wszelkich deklarowanych właściwości, a może powodować także ich pogorszenie, w tym utratę szczelności i ucieczkę ciepła.

Rozwiązaniem, które pozwala utrzymać deklarowane właściwości drzwi jest zamontowanie klapki na ścianie obok nich lub w dowolnym innym jej miejscu.

 

Kolorowe drzwi zewnętrzne

 

Jak zamontować drzwiczki dla zwierzaka?

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami drewnianych drzwi zewnętrznych (sprawdź dlaczego warto: https://www.drzwi-cal.pl/blog/drewniane-drzwi-zewnetrzne-natura-w-twoim-domu/) montaż drzwiczek dla zwierzaka możecie przy odrobinie umiejętności przeprowadzić samodzielnie. W przypadku innych rodzajów drzwi nie jest to już takie proste i wymaga specjalistycznej pomocy.

Gdzie kupić

O klapce w drzwiach wejściowych warto pomyśleć podczas ich wymiany na nowe, a wykonanie otworu pod nią i jej ewentualny montaż zlecić fabryce produkującej drzwi. Zakres prac jaki jest możliwy do wykonania zależy od producenta. Jedni tylko wycinają otwór pod drzwiczki, inni również je kupują i montują. W CAL jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do potrzeb klienta, aby Wasze wymarzone drzwi były takie jak chcecie.

 

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE