drzwi cal Dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Dźwiękoszczelne drzwi zewnętrzne

8 grudnia 2021
Udostępnij wpis

Czy zauważyliście na jak wiele hałasu jesteście narażeni każdego dnia? Dzwoniące telefony w pracy, odgłosy aut stojących w korku kiedy wracamy do domu, muzyka i reklamy lecące z głośników w supermarkecie i wiele, wiele innych, które stały się dla nas codziennością. Często w połowie dnia jesteśmy już zmęczeni tymi wszystkimi bodźcami i jedyne o czym marzymy to odrobina błogiej ciszy. W domowym zaciszu zapewnią ci ją drewniane drzwi dźwiękoszczelne.

Kiedy wymienić stare drzwi wejściowe na nowe i ciche?

Dom zazwyczaj budujemy poza miastem lub na jego obrzeżach, więc nie przejmujemy się zbytnio hałasem. Zdarza się jednak, że znajduje się on w pobliżu drogi, która kiedyś spokojna i mało uczęszczana, z upływem lat stała się ruchliwa i głośna. Wracamy z miasta do naszej jak by się mogło zdawać odosobnionej oazy spokoju, a przez cały dzień słyszymy świst przejeżdżających aut. Zdecydowanie nie o takich odgłosach marzyliście kupując czy budując własny dom. Rozwiązaniem tego problemu mogą być specjalistyczne drzwi akustyczne, które zapewnią Wam spokój i komfort mieszkania.

Na drzwi dźwiękoszczelne postawić powinni również wszyscy mieszkający w blokach z lat 70., 80. czy nawet początku 90, w których mieszkaniach drzwi nie zostały jeszcze wymienione. W tamtym okresie nie przywiązywano wagi do właściwości drzwi, a już na pewno nie do tego by tłumiły jakiekolwiek hałasy z klatki schodowej. Jeśli jedząc obiad czy oglądając telewizję słyszycie sąsiada rozmawiającego na klatce schodowej przez telefon czy sąsiadkę wychodzącą codziennie o 6 rano do pracy to możecie być pewni, że jesteście posiadaczami starych, metalowych drzwi wejściowych, które warto szybko wymienić na nowe i ciche.

 

 

Izolacja akustyczna, czyli ile decybeli mogą zatrzymać specjalistyczne drzwi akustyczne?

Zanim wybierzemy się do salonu sprzedaży po nowe, dźwiękoszczelne drzwi wejściowe warto wiedzieć czym jest izolacyjność akustyczna i współczynnik Rw. Wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw wyrażany w decybelach (dB) jest miarą skuteczności przegrody, np. drzwi, w wygłuszaniu hałasu. Co to oznacza w rzeczywistości? Jeżeli na zewnątrz będzie panował hałas o natężeniu 80 dB (trąbienie, ruch uliczny) to drzwi wejściowe o Rw=42 dB zredukują ten dźwięk o dokładnie 42 dB, czyli do 38 dB (poziomu normalnej rozmowy).

Drzwi dźwiękoszczelne – tylko z certyfikatem

Kupując produkty, które mają charakteryzować się szczególnymi właściwościami warto sprawdzić czy posiadają certyfikat potwierdzający ich właściwości oraz przez jaką jednostkę badawczą został on wystawiony. W przypadku drzwi wejściowych warto spytać o certyfikat zwłaszcza kupując drzwi antywłamaniowe lub właśnie akustyczne. Pamiętaj, że tylko certyfikat z niezależnej jednostki badawczej jest potwierdzeniem, że produkt faktycznie przeszedł pozytywnie stosowne, wymagające badania.

 

 

Pragniesz ciszy? Postaw na drzwi zewnętrzne drewniane

Drewno to materiał budowlany przyszłości nie tylko ze względu na dostępność, odnawialność i biodegradowalność, ale także ze względu na swoje naturalne właściwości tj. twardość, wytrzymałość, bardzo dobre właściwości cieplne i tłumienia dźwięków. Połączenie naturalnych właściwości drewna z termicznym i akustycznym wypełnieniem skrzydła, uszczelkami renomowanych producentów i odpowiednio opracowana konstrukcja drzwi to przepis na sukces i profesjonalne wygłuszenie wnętrza. Dodatkowo wzmocnione aluminiowymi wstawkami skrzydło i antywłamaniowe okucia to zabezpieczenie twojego domu i mieszkania przed włamaniem.

CAL – prawdziwie ciche i bezpieczne drzwi zewnętrzne

Wsłuchując się w potrzeby klientów przebadaliśmy swoje wyroby pod każdym kątem. Nasze produkty to nie tylko doskonała izolacyjność termiczna (z naszymi drzwiami wejściowymi dostaniesz dofinansowanie z programu Czyste Powietrze- Ud poniżej 1,0 W/m2K – więcej dowiesz się tutaj, izolacyjność akustyczna 34dB (a więc błoga cisza w Twoim wnętrzu), ale także antywłamaniowość w klasie RC2 (bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich i dobytku). A to wszystko w standardzie, bez dodatkowych dopłat.

Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy dwa, specjalnie opracowane pakiety: Safe dla poszukujących zwiększonego bezpieczeństwa i Silent dla pragnących po ciężkim dniu spokoju i ciszy.

W pakiecie Safe otrzymujecie dębowe drzwi zewnętrzne w klasie antywłamaniowości aż RC3! Oznacza to, że zatrzymają one włamywacza uzbrojonego m.in. w łom przez minimum 5 minut. Wydaje się, że to niewiele, ale uwierzcie nam, że większość włamywaczy zrezygnuje ze swoich niecnych zamiarów dużo szybciej, bojąc się zauważenia przez sąsiadów lub przechodniów. Wzmocnione podwójnym, stalowym płaszczem skrzydło, opatentowany wręg francuski, wzmocniona aluminiowymi wstawkami ościeżnica i wysokiej jakości antywłamaniowe okucia – wszystko to dostępne tylko w Pakiecie Safe. Dodatkowo otrzymujecie ekstremalne wyciszenie – nawet 44 dB. Gwarantujemy, że tak skonstruowane skrzydła drzwiowe zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, ale także z łatwością zredukują poziom hałasu w Waszym domu do akceptowalnego szmeru.

W Pakiecie Silent do wyboru macie drzwi wejściowe sosnowe lub dębowe o bardzo dobrych właściwościach akustycznych i solidnej antywłamaniowości. Modele dębowe mają wyższą izolacyjność akustyczną – nawet 43 dB, natomiast modele sosnowe niewiele mniej, bo 41 dB. Obie wersje posiadają potwierdzoną badaniami w niezależnych laboratoriach klasę antywłamaniowości RC2, dzięki której powstrzymają włamywacza uzbrojonego, np. w śrubokręt lub szczypce przez minimum 3 minuty. Konstrukcja drzwi obejmuje wzmocnione aluminiowymi listwami skrzydło, szklenie w klasie P4, a także dźwiękoszczelne wypełnienie z korka.

Wybierając Drzwi CAL macie pewność otrzymania certyfikatu na wybrany model, potwierdzającego właściwości drzwi oraz to, że zostały przebadane w niezależnym, profesjonalnym laboratorium, według wytycznych zgodnych z wyśrubowanymi europejskimi normami. Macie również pewność, że kupujecie produkt dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Drzwi na wymiar, w nietypowym kolorze czy według własnego projektu to dla nas chleb powszedni. Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje i przekonaj się na własne oczy jak niepowtarzalne drzwi potrafimy wyprodukować.

O pakietach Safe i Silent posłuchacie również w naszym podcaście.

 

 

Dobry montaż – gwarancja zachowania właściwości drzwi

Nawet najlepsza konstrukcja, renoma producenta czy najdroższy model drzwi nie zagwarantują Ci, że będą one prawidłowo działały i spełniały swoje zadania, jeśli nie zadbasz o tak zdaje się prozaiczną rzecz jak osadzenie drzwi w murze. Zazwyczaj nie robimy tego sami, a zlecamy to profesjonaliście z salonu sprzedaży czy znalezionemu w Internecie. Jednak nawet profesjonalista, a już na pewno niesprawdzona osoba z Internetu popełnia błędy. Błędy, które w tym przypadku mogą bardzo dużo kosztować lub być nie do naprawienia.

Dlaczego warto zadbać, aby nasze drzwi montowała ekipa do tego przeszkolona? Ponieważ źle osadzona ościeżnica może powodować nie tylko nieprawidłowe działanie wyrobu, ale także utratę gwarantowanych właściwości tj. współczynnik przenikania ciepła, wygłuszenie czy nawet antywłamaniowość. Pamiętaj, że montaż drzwi jest bardzo ważny i absolutnie nie wolno na nim oszczędzać. Najlepiej powierzyć go specjalistom przeszkolonym w montowaniu wyrobów danego producenta, takim jak Autoryzowane Grupy Montażowe specjalizujące się w produktach marki CAL. Jesteśmy profesjonalistami i dbamy o nasze wyroby w każdym calu – od projektu, przez zakup, aż po montaż, konserwację i renowację.

Podsumowując, jeśli po ciężkim dniu marzysz o chwili relaksu w ciszy i nie chcesz, aby do Twego wnętrza dobiegał dźwięk aut z zewnątrz czy standardowe odgłosy bloku, koniecznie zainwestuj w dobre, drewniane drzwi wejściowe. Do tego zadbaj o ich prawidłowy montaż i ciesz się spokojem przez długie lata.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE