drzwi cal Dla czego warto wybrać drewniane drzwi zewnetrzne?#1.19 - Podcast Drzwi-Cal
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

#1.19 Drewniane drzwi zewnętrzne – dlaczego warto je wybrać?

15 lutego 2021
Udostępnij wpis

Zima jak wiadomo jest piękna, ale tylko do pewnego stopnia. Poniżej pewnego stopnia staje się bezlitosna dla ludzi, zwierząt, dla samochodów, a nawet dla drzwi. Jedne przemarzają, inne zamarzają, jeszcze inne skraplają się po wewnętrznej stronie futryny, co nie jest zbyt przyjemne w użytkowaniu, a na dodatek kiepsko wygląda. Wybierz drewniane drzwi zewnętrzne, aby uniknąć problemów...

Wow! Drewniane drzwi zewnętrzne – Podcast Budujący ? CAL prawdziwe drzwi – Odcinek 19 

❗️ Przed rozpoczęciem słuchania pamiętaj ❗️

? SUBSKRYBUJ kanał >> YouTube <<  ?

 

Drewniane drzwi zewnętrzne znajdziesz >> tutaj << 

 

Odkryj nas na >> Spotify <<

Odkryj nas na >> Google Podcasts <<

Odkryj nas na >> Apple Podcasts <<

 

Z dziewiętnastego odcinka podcastu dowiesz się: 

  • Jak piękna może być zima? 
  • Jak działa argument ad venitatem? 
  • Jak działa argument ad crumenam? 
  • Jakie drzwi zewnętrzne mają tendencję do przemarzania? 

Jakie przewagi mają zewnętrzne drzwi drewniane? 

  • Gdzie można kupić prawdzie drzwi z drewna? 
  • Jak działa program „Czyste powietrze”? 
  • Jak działa argument ad mentum? 
  • Czy drewno to materiał w 100 proc. naturalny? 

 

 

Marka CAL prawdziwe drzwi zaprasza na kolejne odcinki. Czekając na nie możesz zajrzeć na bloga Drzwi-Cal.

Razem z CAL zaprasza Krzysztof Szubzda 

#PodcastBudujący #PrawdziweDrzwi #DrzwiCAL #BudowaDomu #DrzwiZewnętrzne #BudujemyCALpoCALu #DrzwiDrewniane #DrewanianeDrzwiZewnętrzne #DlaczegoDrzwiPrzemarzają  

 

Drewniane drzwi zewnętrzne – Transkrypcja 

No i zrobiła nam się zima. Zima jak wiadomo jest piękna, ale tylko do pewnego stopnia. Poniżej pewnego stopnia staje się bezlitosna dla ludzi, zwierząt, dla samochodów, a nawet dla drzwi. Jedne przemarzają, inne zamarzają, jeszcze inne skraplają się po wewnętrznej stronie futryny, co nie jest zbyt przyjemne w użytkowaniu, a na dodatek kiepsko wygląda. A przecież drzwi wejściowe świadczą o domu, niczym buty o człowieku, a jeśli ktoś odwiedza nas po raz pierwszy to właśnie drzwi robią pierwsze wrażenie, które – jak sama nazwa wskazuje – można zrobić tylko raz. I jeśli wypadnie słabo, trzeba się sporo napracować, by je naprawić. 

Dlatego wybierając drzwi wejściowe, warto postawić na prawdziwe drewno, które zawsze robi świetne wrażenie… (prywatnie) To był, tak zwany argument ad venitatem czyli chwyt retoryczny odwołujący się do waszej próżności. Nie jest to argument bardzo merytoryczny, ale działa – i nic na to nie poradzimy. Poza tym próżność – w umiarze – nigdy nikomu nie zaszkodziła. 

No ale dobrze są też inne argumenty. Drewniane drzwi zewnętrzne są nie tylko piękne i reprezentacyjne, ale i trwałe. Dbając o okresowe konserwacje możesz sprawić, że przez te same drzwi będziesz wchodził do domu nie tylko Ty, ale nawet Twój wnuk, a to oznacza ogromne, transpokoleniowe oszczędności. Mam nadzieję, że to już poważniejszy argument. (prywatnie) Fachowo nazywa się to argumentum ad crumenam, czyli odwołanie się do trzosu, do pieniędzy. Pieniądze to coś bardziej konkretnego niż próżność, ale powiedzmy sobie szczerze kierowanie się w życiu tylko względami finansowymi spłyca to życie i pozbawia wielu pozamaterialnych uroków. Więc argument finansowy, choć ważny, nie dla wszystkich może być najistotniejszy. 

No dobrze, do trzech razy sztuka.

Zalety drzwi drewnianych

Wszystkie badania zgodnie potwierdzają, że to właśnie drzwi drewniane najskuteczniej zapewnią ciepło waszemu domowi. Drzwi wykonane ze stali mają tendencję do przemarzania, albo skrapla się na nich woda, drzwi plastikowe lub aluminiowe ogrzać nieco łatwiej, ale w tym celu trzeba je nafaszerować…. drewnem. Co jest raczej bez sensu, bo możemy kupić drzwi z prawdziwego drewna, które będą ciepłe same z siebie, nie będą przewodziły zimna i pozostaną przyjemne w dotyku nawet, gdy na zewnątrz rozpęta się siarczysty mróz. Parametry cieplne drzwi drewnianych mogą zaspokoić nawet wyśrubowane normy domów pasywnych lub zeroenergetycznych, czyli takich które mają ambicje ogrzewać się same bez comiesięcznych kosztów. Takie drzwi znajdziesz w firmie CAL, która – jako jedyna w Polsce – posiada dla drzwi zewnętrznych certyfikat CPH Component, a to oznacza najmniejsze możliwe straty ciepła. Teraz wystarczy już tylko dołożyć opatentowaną Termiczną Osłonę Podproża i możecie być pewni, że macie wyjątkowy produkt i wyjątkowo dużo ciepła w domu. 

Dofinansowanie do na termomodernizacje

A jeśli kupiliście już inne drzwi i właśnie zaczęliście tego żałować, nic straconego. 3 lata temu ruszył w Polsce program „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na termomodernizację domów jednorodzinnych. A termomodernizacja to nie tylko wymiana „kopciucha”, to także zwiększenie efektywności energetycznej poprzez ocieplenie ścian, wymianę okien lub wstawienie energooszczędnych drzwi zewnętrznych. No dobrze, ale ktoś z was może zapytać, dlaczego mówisz nam o tym właśnie teraz, kiedy mroźny wiatr obladza nasze skrzydła z PVC i pocą się nasze pancerne drzwi ze stali. Przyznaję, to był argument trochę ad mentum, czyli apel do waszego strachu. Ostrzegałem, że jeśli zbyt mocno oszczędzicie na drzwiach, to mogą one zimy, tak mroźnej, jak ta, zwyczajnie nie przetrwać. Straszyłem, ale nie zełgałem ani słowem. Ale, jeśli uważacie, że strasznie nie jest do końca fair, to dajcie mi naprawdę ostatnią szansę. Postaram się, by moja argumentacja była tym razem krystalicznie czysta. Będę się odwoływał tylko do najwyższych instynktów i najszczytniejszych wartości. A zatem: drewno to materiał w stu procentach naturalny, który – jak dobrze wiecie –podlega zgodnej z prawami przyrody biodegradacji. Nie zalega w przyrodzie przez tysiąclecia jak plastik i nie pozostanie z nami na zawsze jak metal. Gdy przyjedzie kiedyś pora na Twoje drewniane drzwi, zbutwieją na łonie natury niczym prastary dąb w puszczańskiej ściółce, dając początek kolejnemu cyklowi życia. 

Decydując się na drzwi drewniane, wykonujesz nie tylko piękny gest wobec Matki Natury, ale dajesz przykład najbardziej chyba altruistycznej postawy – odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i za losy świata, gdy ciebie już na nim będzie. 

A zatem drzwi drewniane to nie tylko przejaw gustu i świetny efekt, to nie tylko dowód rozsądku i oszczędności, to nie tylko przejaw dalekowzroczności i przezorności, ale przede wszystkim świadectwo twojej wielkości. I właśnie z tego powodu warto mieć drzwi z prawdziwego drewna. 

 

 

PODOBAŁA CI SIĘ AUDYCJA?

Zapisz się na newsletter, a zawsze wyślę Ci e-mail, gdy ukaże się kolejny odcinek Podcastu Budującego.

Sylwia Ciszewska Szefowa CAL
Klauzula informacyjna
Z newsletteru będziesz mógł w każdej chwili zrezygnować. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Z.S.B. CAL Z. Cywiński i wspólnicy Sp. J., ul. Piaskowa 5, 16-400 Suwałki (ado@drzwi-cal.pl). Twoje dane będą mogły zostać przekazane podmiotom pomagającym Nam w działaniach związanych z marketingiem Naszych produktów oraz innym podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązującego prawa. Więcej informacji o newsletterze i przetwarzanych w ramach niego danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Dodaj komentarz

UE