drzwi cal Trendy wnętrzarskie na 2022 rok - sprawdź je!
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok

18 stycznia 2022
Udostępnij wpis

Koniec roku to prawdziwa gratka dla miłośników dobrego designu i pięknych przedmiotów. Nowe trendy wnętrzarskie to temat, którym żyją już co najmniej miesiąc przed zakończeniem roku. Wraz ze zmieniającą się kolorystyką wnętrz, oświetleniem i meblami idzie stolarka otworowa, czyli drzwi wewnętrzne. Sprawdź, jak dopasować drzwi pokojowe do stylu pomieszczenia i jakie trendy wnętrzarskie będą obowiązywały w nadchodzącym 2022 roku.

Nowoczesne wnętrza, nowoczesne drzwi wewnętrzne

Styl angielski, skandynawski, boho czy glamour – każdy z nich charakteryzuje się elementami i dodatkami, które muszą znaleźć się w pomieszczeniach, aby nadać im charakterystyczny wygląd i klimat. Jeśli natomiast znajdziecie się we wnętrzu, które jest stonowane, poukładane i trochę jakby pustawe, to z dużą dozą pewności jesteście we wnętrzu nowoczesnym. Charakteryzuje się ono jasnymi, otwartymi przestrzeniami i dominującymi prostymi formami. Czego nie znajdziemy w nowoczesnych wnętrzach? Przepychu, ozdób, kolorowych dekoracji, wzorzystych i zdobionych przedmiotów. Ten styl to totalne przeciwstawieństwo przepychu i glamour’u. Tutaj rządzi prostota i funkcjonalność, dlatego wybór drzwi wewnętrznych nie jest zbyt duży. We wnętrzach nowoczesnych królują naturalne drewno i standardowe, skrzydła drzwiowe. W trend ten idealnie wpisują się proste w formie modele z kolekcji Nova 3.1 od Drzwi CAL.

 

drzwi we wnętrzu

 

Klimat nowoczesnych, industrialnych wnętrz

Styl industrialny, zwany też potocznie loftowym to od kilku lat wiodący styl w aranżacji wnętrz. Otwarta przestrzeń, naturalne materiały i surowe wykończenie. Tutaj nie musisz martwić się dopasowaniem kolorów, faktur i materiałów. Postaw na gołe tynki, cegłę, niemalowane drewno, szkło i nie martw się chowaniem kabli w ścianach. Jeśli twoje mieszkanie zacznie przypominać zamieszkaną przez artystę, opuszczoną fabrykę z lat 50. to znaczy, że jesteś na dobrej drodze, aby mieć wnętrze w stylu industrialnym. Drzwi wewnętrzne w pomieszczeniach urządzonych w stylu loftowym to połączenie drewna i szkła w najlepiej surowym lub czarnym wydaniu (sprawdź kolekcję Loft od Drzwi CAL).

Modne drzwi wewnętrzne w stylu minimalistycznym

Pomieszczeń i wnętrz minimalistycznych chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wystarczy powiedzieć, że kierują się one twardą zasadą, że mniej znaczy więcej. Panują tu harmonia i porządek oraz przestrzeń uwolniona od nadmiaru przedmiotów, podobnie jak w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym. Różnica jest taka, że minimalizm to nie tylko styl wnętrzarski, ale cała filozofia, którą wyznające go osoby kierują się na co dzień.

Tutaj kolor drzwi również nie gra głównej roli, dlatego wybierz nowoczesne drzwi w kolorze białym lub podobnym odcieniu do ścian. Natomiast jeśli zależy Ci na oszczędzeniu przestrzeni i funkcjonalności postaw na modne drzwi przesuwne o których zaletach przeczytasz na naszym blogu.

 

drzwi w stylu minimalistycznym

 

Trendy wnętrzarskie 2022 – białe drzwi wewnętrzne

O drzwiach w kolorze białym wspominaliśmy dziś już dwukrotnie, jednak cóż poradzić – to niewątpliwie najmodniejsze drzwi wewnętrzne na rynku. Ich popularność nie spada od lat, a może nawet i od dekad. Idealnie odnajdą się zarówno w przytulnym pomieszczeniu, pełnym dodatków i kolorów, jak i w nowoczesnym, surowym domu pełnym prostych form. Białe skrzydła drzwiowe to sztandarowy przykład tego jak powinny wyglądać modne drzwi wewnętrzne w domu. Są to zdecydowanie najczęściej wybierane modele drzwi pokojowych.

 

białe drzwi

 

Zagraj kolorem w dwukolor

W opozycji do klasycznych białych drzwi rozwija się trend drzwi dwukolorowych. Polega on, na jak sama nazwa wskazuje, pomalowaniu stolarki nie na jeden, a na dwa kolory.

Przykładowo wszystkie drzwi od strony korytarza mogą być jednakowo białe, natomiast od strony sypialni czy łazienki być w kolorze pasującym do ścian czy płytek. Rozwiązanie proste, a jakże praktyczne.

Drugim przykładem wykorzystania dwukoloru na drzwiach wewnętrznych jest pomalowanie skrzydła w innym kolorze niż ościeżnicy. Możemy dzięki temu nadać wnętrzu charakteru, a z drzwi wewnętrznych uczynić nie tylko przejście między pomieszczeniami, ale charakterystyczny i wyróżniający się element wystroju wnętrza.

 

 

Wysoka jakość na długie lata (trendy wnętrzarskie – podsumowanie)

Pamiętaj, że zmieniające się trendy to nie tylko style wnętrzarskie, dodatki i kolory, ale także materiały z jakich wykonywane są przedmioty, którymi otaczamy się na co dzień. Plastik i niskiej jakości produkty jednosezonowe już od kilku lat są totalnie foux pas.

We wnętrzach króluje trwała stal oraz naturalne i równie trwałe drewno, dlatego poszukując drzwi wewnętrznych postaw na prawdziwe drzwi od CAL – jedne z nielicznych już na rynku stolarki drzwi pokojowe wykonane w całości z drewna sosnowego lub dębowego. Piękne i ekologiczne drzwi na lata, przez które przechodzić będziesz Ty, Twoje dzieci i jeszcze co najmniej Twoje wnuki.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE