drzwi cal 1.21 Termomodernizacja Twojego domu - podejmij dobre decyzje!
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

1.21 Termomodernizacja Twojego domu

6 kwietnia 2021
Udostępnij wpis

Oprocentowanie lokat bankowych spadło do setnych części procenta, sytuacja na giełdzie jest bardziej rozchwiana niż kiedykolwiek, żeby uzyskać 2% zysku na obligacjach skarbowych trzeba zamrozić pieniądze na 12 lat, a wiadomo, że przy 4-procentowej inflacji, taki zysk to wciąż strata. Pojawia się więc pytanie: czy w tak niepewnych czasach możemy liczyć na jakieś pewne inwestycje?

Termomodernizacja Twojego domu – Podcast Budujący ? CAL prawdziwe drzwi – Odcinek 21

❗️ Przed rozpoczęciem słuchania pamiętaj ❗️

? SUBSKRYBUJ kanał >> YouTube <<  ?

 

Drewniane drzwi zewnętrzne znajdziesz >> tutaj << 

 

Odkryj nas na >> Spotify <<   >> Google Podcasts <<   >> Apple Podcasts <<

 

Z 21 odcinka podcastu „Termomodernizacja Twojego domu – Podcast Budujący ? CAL prawdziwe drzwi” dowiesz się:

Czy termomodernizacja Twojego domu to inwestycja?

  • Jak inwestować w niepewnych czasach?
  • Którędy ucieka z naszego domu ciepło?
  • Jak zaoszczędzić na rachunkach?
  • Czy inwestycja w ściany to dobry pomysł na lokatę kapitału?
  • Czy warto inwestować w energooszczędne drzwi i okna?
  • Jakie są metody chałupniczej termomodernizacji drzwi i okien?
  • Jak wyregulować drzwi?
  • Czy warto wymienić drzwi na nowe z Termiczną Osłoną Podproża (TOP®)?
  • Jakie jest ryzyko inwestycji w termomodernizację?
  • Na czym polega program „Czyste powietrze”?

 

 

Marka CAL prawdziwe drzwi zaprasza na kolejne odcinki. Czekając na nie możesz zajrzeć na blog www.prawdziwedrzwi.pl.

Razem z CAL zaprasza Krzysztof Szubzda

#PodcastBudujący #PrawdziweDrzwi #DrzwiCAL #BudowaDomu #DrzwiZewnętrzne #BudujemyCALpoCALu #DrzwiDrewniane #DrewanianeDrzwiZewnętrzne #DrewanianeDrzwiWewnętrzne #Termomodernizacja #CiepłyDom

 

Transkrypcja – Termomodernizacja Twojego domu

Oprocentowanie lokat bankowych spadło już do setnych części procenta, sytuacja na giełdzie jest bardziej rozchwiana niż kiedykolwiek. Żeby uzyskać 2%-owy zysk na obligacjach skarbowych trzeba zamrozić pieniądze na 12 lat, a wiadomo, że przy 4-centowej inflacji, taki zysk to wciąż strata. Czy w tak niepewnych czasach możemy liczyć na jakieś pewne inwestycje?
Okazuje się, że tak. Można zainwestować w termomodernizację swojego domu? Jeśli nigdy o tym nie myśleliście, to policzymy. A właściwie zróbmy audyt, bo tak się fachowo nazywa zestawienie strat ciepła w naszym domu i kosztów różnych działań, by je zminimalizować.

Każdy dom ma oczywiście swoją specyfikę, więc moja obliczenia mogą się mieć zupełnie nijak do waszego domu, ale ogólne założenia i przedstawione tu wnioski są na pewno uniwersalne. Możemy na przykład zupełnie bezpiecznie założyć, że ciepło ucieka z naszego domu głównie przez wentylację. Najostrożniejsze dane mówią tu o 30 procentowym udziale wentylacji w ogólnych stratach ciepła, ale są też odważne wyliczenia mówiące o 60 %. Prawda o naszym domu pewnie leży gdzieś po środku.

Oczywiście wkład początkowy w wymianę lub modernizację wentylacji może być naprawdę spory a czas zwrotu dość długi, ale oszczędności na rachunkach mogą sięgnąć nawet 20%. Czy stosunek wkładu do zysku jest przyzwoity? Decyzję pozostawiam każdemu z was, ale jeśli ktoś kręci nosem, niech posłucha dalej: mam jeszcze lepszy pomysł na lokatę kapitału: inwestycja w…. ściany.

Termomodernizacja – inwestycja w komfort

Wiem, że to nie brzmi tak sexi jak inwestycja w złoto, kryptowaluty czy sztuczną inteligencję, ale zastanówmy się, czy aby nie warto. Ściany to winowajca numer dwa w procesie trwonienia ciepła. Łatwo to sobie wyobrazić. Ich powierzchnia jest bardzo duża, więc procentowy udział ścian w ogólnej stracie ciepła też musi być bardzo duży. Jaki? Ostrożni specjaliści przebąkują o 15 a brawurowi fachowcy mówią głośno o 30% w ogólnych stratach. A jakie oszczędności przyniesie nam termomodernizacja ścian?

Pytałem o to znajomych, którzy są już po ociepleniu oraz pewnego warszawskiego doktora inżyniera zajmującego się tymi sprawami naukowo. Średnia z ich odpowiedzi oscyluje wokół 20% – w porównaniu ze stanem przed termomodernizacją. Kiedy ich pytałem, po jakim czasie taka inwestycja się zwraca, najczęściej padały odpowiedzi: trudno powiedzieć, to zależy i nie wiadomo, ale ci, którym było wiadomo, podawali liczby z zakresu od 8 do 13 lat. Krakowskim targiem przyjmijmy więc, że będzie to 10 lat, a to oznacza, że w jedenastym roku zysk z naszej inwestycji w ciepłą ścianę wyniesie – 10 procent. Takiego zwrotu na próżno szukać w banku, a i na giełdzie chyba nie będzie łatwo.

Termomodernizacja – ciepłe drzwi i okna

Jeśli was przekonałem i jeśli zostały wam jeszcze jakieś wolne środki, mam kolejny pomysł na super bezpieczną inwestycję z rewelacyjnym zyskiem, od którego nie płaci się podatku Belki. To inwestycja w energooszczędne drzwi i okna.

Jedna piąta, a zdaniem niektórych fachowców nawet jedna czwarta ciepła ucieka nam drzwiami i oknami. Można więc uznać, że drzwi i okna znajdują się w naszym rankingu ex ekwo na miejscu trzecim razem z dachem. Ale w odróżnieniu od dachu, którego nikt z nas za darmo nie załata, termomdernizację drzwi i okien można rozpocząć metodami chałupniczymi i to zupełnie bezpłatnymi – wystarczy na początek sięgnąć po klucz imbusowy i dokręcić lub odkręcić wkręty regulacyjne w zawiasach na odpowiednią głębokość. Na przykład drzwi CAL wyposażone są w 4 zawiasy regulowane w 3 płaszczyznach i przy pomocy jednego klucza. Bez konieczności demontażu skrzydła możecie sprawnie i bezpłatnie termomodernizować wasze drzwi i wygenerować natychmiastowy zysk w postaci oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. W podobnie w prosty sposób możecie wyregulować zaczepy zamka zamontowane w ościeżnicy.

Jeśli jednak po naszych regulacjach drzwi nadal będą nieszczelne lub co gorsza będą przemarzać, dobrą inwestycją będzie wymiana ich na nowe. Najlepiej wraz z Termiczną Osłoną Podproża TOP od CAL – taka całościowa inwestycja w okna, drzwi i podproże może obniżyć nasze rachunki o kilka procent i za jakiś czas zacząć przynosić realny zysk.

Termomodernizacja – właściwe ogrzewanie

To co, inwestujemy dalej? Kolejne miejsca w naszym rankingu strat ciepła zajmuje piwnica, podłoga na gruncie i mostki termiczne. No i jest jeszcze piec. Przez piec ciepło nie ucieka, ale inwestycja w piec to prawdziwa szansa na czysty zysk. Czysty w podwójnym tego słowa znaczeniu, bo nowy piec oznacza niższą emisję szkodliwych substancji do atmosfery, ale też czysty zysk w postaci zaoszczędzonych pieniędzy na ogrzewaniu.

Wymiana samego kotła to z punktu widzenia spodziewanych oszczędności i okresu zwrotu, inwestycja bardzo podobna do ocieplenia ścian.  Kompleksowa modernizacja instalacji grzewczej może się zwrócić nawet po pięciu-sześciu latach, a wprowadzenie automatyki w kotłowni, nawet po 3. Taki inwestycje powinny chyba zaspokoić ambicje przeciętnego gracza giełdowego, a może nawet walutowego spekulanta; nie mówiąc już o tym, że ryzyko inwestycji w termomodernizację jest nawet mniejsze niż przy lokacie bankowej.
Mało tego w odróżnieniu od lokaty bankowej, pieniądze na inwestycję w termomodernizację, możesz dostać za darmo! Nie żartuję.

Trzy lata temu ruszył rządowy program Czyste Powietrze, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez… termomodernizację właśnie. W ramach tego programu możesz dostać nawet 37 000 zł na przeprowadzenie ocieplenie domu. W przypadku wymiany drzwi na pasywne lub energooszczędne musisz mieć tylko 40% wkładu własnego, 60% brakującego kapitału dostajesz za darmo. 100% zysków z inwestycji w cieplejsze drzwi możesz zacząć sobie wypłacać już za kilka lat.

A jeśli ktoś uważa prognozowane przeze mnie zyski za zbyt optymistyczne, a może nawet hurraoptymistyczne, niech podzieli ja na dwa, a nawet na sto. I tak termomodernizacja będzie dziś sto razy intartniejszą lokatą kapitału niż trzymanie pieniędzy w banku.

PODOBAŁA CI SIĘ AUDYCJA?

Zapisz się na newsletter, a zawsze wyślę Ci e-mail, gdy ukaże się kolejny odcinek Podcastu Budującego.

Sylwia Ciszewska Szefowa CAL
Klauzula informacyjna
Z newsletteru będziesz mógł w każdej chwili zrezygnować. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Z.S.B. CAL Z. Cywiński i wspólnicy Sp. J., ul. Piaskowa 5, 16-400 Suwałki (ado@drzwi-cal.pl). Twoje dane będą mogły zostać przekazane podmiotom pomagającym Nam w działaniach związanych z marketingiem Naszych produktów oraz innym podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązującego prawa. Więcej informacji o newsletterze i przetwarzanych w ramach niego danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Dodaj komentarz

UE