drzwi cal Design - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
O domu, o drzwiach, o Twoim wejściu i wyjściu. To audycje które zapadną Ci w pamięć dzięki konwencji zupełnie nieszablonowej. Co dwa tygodnie mamy dla Ciebie nowy odcinek, bo budowa domu może być fantastyczną zabawą... a z nami będzie jeszcze lepsza.

#1.20 Jakie okna wybrać do domu?

2 marca 2021
Autor: Paweł Krzemiński
Kategorie: Design

Ten ideał burzył tylko jeden problem - w moim mieszkaniu nie było okna. Niby nic. No przecież można wrócić do paryskiej sutereny, położę się spać i nawet nie zauważyć, że coś jest nie w porządku. A jednak tak się nie da. Dopiero, gdy zabrakło mi w życiu okna, zrozumiałem, jak jest ważne.

#1.19 Drewniane drzwi zewnętrzne – dlaczego warto je wybrać?

15 lutego 2021
Autor: Paweł Krzemiński
Kategorie: Ekologia, Design

Zima jak wiadomo jest piękna, ale tylko do pewnego stopnia. Poniżej pewnego stopnia staje się bezlitosna dla ludzi, zwierząt, dla samochodów, a nawet dla drzwi. Jedne przemarzają, inne zamarzają, jeszcze inne skraplają się po wewnętrznej stronie futryny, co nie jest zbyt przyjemne w użytkowaniu, a na dodatek kiepsko wygląda. Wybierz drewniane drzwi zewnętrzne, aby uniknąć problemów...

#1.18 Trendy w oświetleniu

1 lutego 2021
Autor: Paweł Krzemiński
Kategorie: Design

Pierwszym trendem oświetleniowym - licząc od początków historii ludzkości – było… ognisko. Potem jakiś paleodizajner wpadł na genialny pomysł, żeby wyjąć z ognia pojedynczą żagiew i wetknąć w szparę ściany. Tak powstał prapraprzodek kinkietu - łuczywo.

#1.17 Kolor roku Pantone 2021

18 stycznia 2021
Autor: Paweł Krzemiński
Kategorie: Design

Podsumowanie: jakie kolory są modne w 2021 roku? Sprawdź kolor roku!

Mężczyźni jak stereotypowo wiadomo rozróżniają pięć kolorów, kobiety – około pięciu tysięcy – samych barw podstawowych. Żeby zasypać tę kolosalną przepaść, dzisiejszy podcast będzie o kolorach i dedykuję go w szczególności panom, ale panie też mają co najmniej dwa powody, by z nami zostać...

#1.14 Drzwi loftowe – prawdziwie loftowe

16 listopada 2020
Autor: Paweł Krzemiński
Kategorie: Design

Podsumowanie: czy drzwi loftowe muszą być metalowe? Nie. Mogą być naturalnie piękne.

Jeszcze 30 lat temu w pofabrycznych halach spali głównie bezdomni, ludzie z problemami alkoholowymi i dzicy lokatorzy z kryminalną przeszłością, ale z czasem pojawiły się tam młodzieżowe subkultury, zadomowili się skłotersi, industrialne wnętrza ozdobili kolorowym grafitti i wypełnili je awangardową dekoracją. To było miejsce ich pracy, życia, kontestacji, twórczości i rozrywki. Dowiedz się więcej o loftach!

#1.9 Wyrzuć klucz do domu! Smart Door

7 września 2020
Autor: Paweł Krzemiński
Kategorie: Design

Podsumowanie: Dom inteligentny do inteligentne otwieranie czyli drzwi.

Jaka będzie zatem rzecz, z którą będziemy musieli się rozstać, a może nawet już się powoli rozstajemy? Wszystko wskazuje na to, że to będzie… klucz.

#1.0 Prolog

17 czerwca 2020
Autor: Piotr Złotorzyński
Kategorie: Design

Budowa własnego domu może być prawdziwą gehenną, ale też fantastyczną zabawą, jeśli wybierasz to drugie podejście ten podcast jest właśnie dla Ciebie, a jeśli to pierwsze to tym bardziej!

Z KIM I DLACZEGO ROBIMY PODCAST

Krzysztof Szubzda z wykształcenia prawnik, z doświadczenia kabareciarz (Widelec i Hrabi) i dziennikarz: radiowy, prasowy i telewizyjny (PR Trójka, Kurier Poranny, Charaktery, TVP), ale przede wszystkim konferansjer z coraz dłuższym stażem.

Ostatnio scenarzysta i reżyser filmowy (Czarna Dama) i sceniczny (teatralizowane gale i wydarzenia w Operze i Filharmonii Podlaskiej). No i wreszcie autor książek. („O życiu ze śmiertelnie poważnym humorem”, „Legendy białostockie” itd…)

Śledź #PrawdziweDrzwi u architektów i na budowach

UE