drzwi cal Jak wybrać drzwi wejściowe ? #1.1 - Podcast Drzwi-cal
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

#1.1 Jak wybrać drzwi wejściowe?

22 czerwca 2020
Udostępnij wpis

Wybór drzwi wejściowych to bardzo ważna decyzja. Jak ważna?

❗️ Przed rozpoczęciem słuchania pamiętaj ❗️

? SUBSKRYBUJ kanał >> YouTube <<  ?

Drewniane drzwi zewnętrzne

Odkryj nas na >> Spotify <<

Odkryj nas na >> Google Podcasts <<

Odkryj nas na >> Apple Podcasts <<

 

Z pierwszego odcinka podcastu dowiesz się: 

Ile razy w życiu zmieniałeś samochód, ile razy telewizor, komórkę… żonę… męża, a ile razy… drzwi?

Jak zatem znaleźć najlepsze drzwi? Posłuchaj!

 

 

Marka CAL prawdziwe drzwi zaprasza na kolejne odcinki. Czekając na nie możesz zajrzeć na  Blog 

Razem z CAL zaprasza Krzysztof Szubzda 

#PodcastBudujący #PrawdziweDrzwi #DrzwiCAL #BudowaDomu #DrzwiZewnętrzne #BudujemyCALpoCALu #DrzwiDrewniane #DrewanianeDrzwiZewnętrzne #DlaczegoDrzwiPrzemarzają 

 

Transkrypcja podcastu: Jak wybrać drzwi wejściowe?

 

Budowa własnego domu może być prawdziwą gehenną, ale też fantastyczną zabawą. Jeśli wybierasz to drugie podejście, ten podcast jest dla Ciebie.
A jeśli to pierwsze – to tym bardziej!

Wybór drzwi wejściowych to bardzo ważna decyzja. Jak ważna?

No to pomyśl. Ile razy w życiu zmieniałeś samochód, ile razy telewizor, komórkę… żonę… męża, a ile razy… drzwi. To daje pewne wyobrażenie przed jaką decyzją stoisz. No to teraz przypomnijmy sobie, ale tak szczerze, ile czasu poświęciliśmy na wybór wymarzonego samochodu, najlepszego telewizora, super komórki, idealnej żony i wymarzonego męża. A ile czasu zamierzasz poświęcić na szukanie idealnych drzwi? Ja wiem, że drzwi nie mają tylu funkcji co samochód i tylu zastosowań, co komórka. Nie porównując już drzwi z żoną czy mężem. To fakt Drzwi mają właściwie dwie funkcje – otwierają się i zamykają, a zastosowanie mają tylko jedno – drzwi jedynie zabezpieczać i strzec – Twego samochód, telewizora, komórki, żony i męża. Jedna zastosowanie, ale jakie!

Jak zatem znaleźć najlepsze drzwi. Można uszeregować ofertę od najniższej ceny i wybrać numer jeden takiego rankingu. Mój kumpel tak kupił sobie samochód, a potem przy pomocy tego samego klucza wybrał sobie żonę. Ożenił się z tą, która zamawiała na randkach najtańsze pozycje z karty. Z samochodem rozstał się już po roku, a z żoną po dwóch.

Możecie sobie pomyśleć, że drzwi nie są tak skomplikowane jak auto, ani wredne, jak baba, albo uparte jak facet. Nie są? Drzwi mają wszystkie ludzkie wady, a nawet więcej. Jęczą, skrzypią, marudzą. Czasem trzeba je potraktować z kolana, żeby się wreszcie zamknęły, czasem wyginają się jak głupie, albo są kompletnie wypaczone. Może nie bywają bezczelne, ale bywają nieszczelne.
Więc jeśli chciałbyś się poużerać się z drzwiami, bo na przykład czujesz, że Twoje życie jest zbyt beztroskie, to najtańsze oferty drzwi mogą Ci dostarczyć sporo nowych zawirowań, ale jeśli wolisz w życiu inne emocje to drzwi wejściowe wybierz według klucza jakość.

Ale co to znaczy jakość?

No właśnie. Czy solidne drzwi wejściowe muszą być metalowe? Niekoniecznie.  W Opactwie Westminsterskim drzwi wejściowych nie zmieniano o prawie tysiąca lat i wciąż służą. Gwoli przypomnienia. Nie wykonano ich ze stali, ale z dębu. A kilka lat temu szwajcarscy archeolodzy wykopali drzwi, wykonane z topoli. Te już straciły swoje walory użytkowe, ale mają pond 5 tys. lat.

Nawet najbardziej optymistyczni specjaliści nie zakładają, że ziemia pociągnie tak długo, więc inwestując w porządne drzwi możesz być pewien, że posłużą ci co najmniej do końca świata.
Ale trwałość i bezpieczeństwo drzwi nie ogranicza się do jego skrzydła. W tym momencie do gry wchodzi zamek i najwymyślniejsze systemy antywłamaniowe. Po wyczynach bandy Profesora z serialu Dom z Papieru trudno sobie wyobrazić drzwi zupełnie nie zdobycia, ale jeśli nie trzymasz w domu takiej gotówki jak hiszpańska mennica , drzwi klasy RC2 lub wyższe w zupełnością wystarczą.

No i najważniejsza rzecz. Kupując drzwi nie możesz polegać na tym, co mówią ulotki, reklamy i przypadkowi sprzedawcy w markecie, którzy polecają wszystko jak leci. Ich opinia o własnych produktach, niewiele odbiega od opinii super babci o swoim wnuczku i osiedlowego koksa o swojej beemce. Komu zatem zaufać?

Hm… Józef Wissarionowicz Stalin jest dość szpetną kreaturą historii, ale nawet takim udało się powiedzieć coś mądrego. Wszystkim ufać, ale każdego sprawdzać! I to jedyna myśl tego wodza, którą warto zapamiętać. Ufaj tylko sprawdzonym sprzedawcom, tym ,którzy naprawdę się znają.

No dobra, ale jak rozpoznać tych, którzy się znają?

O tym i nie tylko o tym w następnym odcinku.

Marka CAL prawdziwe drzwi dziękuje za uwagę i zaprasza na kolejne odcinki. Czekając na ciąg dalszy sprawdź blog www.prawdziwedrzwi.pl.

PODOBAŁA CI SIĘ AUDYCJA?

Zapisz się na newsletter, a zawsze wyślę Ci e-mail, gdy ukaże się kolejny odcinek Podcastu Budującego.

Sylwia Ciszewska Szefowa CAL
Klauzula informacyjna
Z newsletteru będziesz mógł w każdej chwili zrezygnować. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Z.S.B. CAL Z. Cywiński i wspólnicy Sp. J., ul. Piaskowa 5, 16-400 Suwałki (ado@drzwi-cal.pl). Twoje dane będą mogły zostać przekazane podmiotom pomagającym Nam w działaniach związanych z marketingiem Naszych produktów oraz innym podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązującego prawa. Więcej informacji o newsletterze i przetwarzanych w ramach niego danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Dodaj komentarz

UE