drzwi cal #1.17 Kolor roku Pantone 2021 - wybierz w nim swoje drzwi!
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

#1.17 Kolor roku Pantone 2021

18 stycznia 2021
Udostępnij wpis

Podsumowanie: jakie kolory są modne w 2021 roku? Sprawdź kolor roku!

Mężczyźni jak stereotypowo wiadomo rozróżniają pięć kolorów, kobiety – około pięciu tysięcy – samych barw podstawowych. Żeby zasypać tę kolosalną przepaść, dzisiejszy podcast będzie o kolorach i dedykuję go w szczególności panom, ale panie też mają co najmniej dwa powody, by z nami zostać...

Dowiedz się jaki kolor jest kolorem roku 2021. ❗️ Przed rozpoczęciem słuchania pamiętaj ❗️

? SUBSKRYBUJ kanał >> YouTube <<  ?

Odkryj nas na >> Spotify <<  >> Google Podcasts <<  >> Apple Podcasts

;

Z siedemnastego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Ile kolorów rozróżniają kobiety?
  • Jakie są najmodniejsze kolory roku 2021?
  • Jak wygląda brave ground (moc ziemi)?

Jaki kolor kolorem roku ogłosili specjaliści z Dulux?
Jaki kolor kolorem roku ogłosili specjaliści z Pantone?

 

Marka CAL prawdziwe drzwi zaprasza na kolejne odcinki. Czekając na nie możesz zajrzeć na >> blog <<

Razem z CAL zaprasza Krzysztof Szubzda

#PodcastBudujący #PrawdziweDrzwi #DrzwiCAL #BudowaDomu #DrzwiWewnętrzne #DrzwiZewnętrzne #BudujemyCALpoCALu #KolorRoku #Pantone2021

Transkrypcja podcastu o kolorach roku Pantone i Dulux

Mężczyźni jak stereotypowo wiadomo rozróżniają pięć kolorów, kobiety – około pięciu tysięcy – samych barw podstawowych. Żeby zasypać tę kolosalną przepaść, dzisiejszy podcast będzie o kolorach i dedykuję go w szczególności panom. Jednak panie też mają co najmniej dwa powody, by z nami zostać: po pierwsze słuchanie faceta wymądrzającego się na temat kolorów jest już samo w sobie bezcenne. A po drugie podczas tego podcastu zdradzę wam najmodniejszy kolor roku 2021 i to nie moim zdaniem, ale zdaniem specjalistów z Duluxa.

I teraz powinienem budować napięcie i odwlekać tę najważniejszą informację aż do samego końca podcastu, doprowadzając was przy okazji do szału. Nie zrobię tego i od razu informuję, że kolorem roku 2021 został brave ground. Brzmi to trochę jak tytuł amerykańskiego filmu wojennego, więc przetłumaczmy tę nazwę na polski:  Moc ziemi. Tłumaczenie oczywiście niczego nam mężczyznom nie wyjaśnia, a panie z pewnością wizualizują już w swojej nowej sypialni: popielata odmiana brązu lekko wpadająca w ziemisty odcień beżu. No więc wyjaśnienie dla panów, moc ziemi wygląda jak kawa tak idealnie pół na pół z mlekiem. W uzasadnieniu jury uznało, że właśnie ten kolor ma w sobie potęgę natury, jest dyskretny, koi zmysły, odświeża, przywraca równowagę i jednoczy nas z ziemią.

Oprócz fachowców z Duluxa swój kolor roku wybrał też Instytut Pantone Color. I ten news też wam zdradzę bez zbędnej zwłoki. Otóż kolorem roku 2021 są dwa kolory ex aequo ultimate grey i illuminating yellow. Wybór duetu barw na kolor roku zdarza się niezwykle rzadko, ale w 2021 właśnie tak jest. Wdocznie specjaliści uznali, że po ostatnim roku, który kojarzyć będziemy głównie z czernią, potrzebujemy specjalnego kolorystycznego doładowania, a konkretnie: optymizmu soczystej, wibrującej żółci oraz bezpieczeństwa i hartu ducha, który niesie łagodna szarość nadmorskich kamieni. Połączenie tych dwóch kolorów, zdaniem specjalistów, to idealny zastrzyk energii i nadziei na lepszy czasy. Co ciekawe ostatni raz żółć pojawiła się jako kolor roku po kryzysie w 2008, kiedy też potrzebowaliśmy trochę więcej optymizmu. No więc wyjaśnienie dla panów. Ultimate gray to kolor betonu, a illuminating yellow chyba najbardziej kojarzy się ze cytryną. A zatem cytryna na betonie – tak opisałbym panom zwycięski duet.

Kolor roku 2021?

No i teraz uzbrojeni w wiedzę o najmodniejszych kolorach, możemy ruszyć do boju. Moc Ziemi kawa pół na pół z mlekiem sprawdzi się idealnie jako tło, czyli kolor naszych ścian, który możemy skomponować z drzwiami w odcieniu Ultimate Grey czyli beton.

Jeśli ktoś lubi odważniejsze kontrasty może zestawić moc ziemi jako kolor ścian z cytrynową żółcią Illuminating Yellow, jako kolor drzwi. Problemem ze śmiałymi kolorystycznie drzwiami może być to, że barwna wyrazistość robi świetną robotę od strony korytarza, ale kiepsko sprawdza się wewnątrz pokoju, albo odwrotnie. Jednak w ofercie CAL Prawdziwe Drzwi znajdziecie skrzydła dwukolorowe: z jednej strony beton z drugiej – cytryna i problem z głowy.

Innym sposobem na rozwiązanie problemu dwustronnego dopasowania drzwi jest wybór bieli lub barw natury. Takie drzwi będą pasowały do większości zestawień kolorystycznych z tymi najmodniejszymi włącznie. A barwy natury przynosiły ukojenie, odświeżenie i równowagę zanim jeszcze specjaliści wynaleźli kolor Brave Ground.

Modne kolory we wnętrzach

Drzwi wewnętrzne muszą oczywiście pasować nie tylko do ścian, ale również do podłogi. Tu najlepiej postawić na zestawienie podobnych barw i faktur. Dębowa podłoga najlepiej będzie się komponowała z dębowymi drzwiami, zwłaszcza wykończonymi transparentnymi lakierami lub olejowoskami w naturalnych odcieniach brązu, które pięknie podkreślają rysunek drewna. No i jest jeszcze pewien bardzo ważny drobiazg, który często nam umyka: listwy przypodłogowe. One również powinny współgrać z drzwiami, podłogą i ścianami zarówno materiałowo jak i kolorystycznie.

A zatem podsumowując: potęga drzewa, moc ziemi, odwieczny spokój nadmorskich kamieni i plasterek optymistycznej cytryny. To przepis na kolorystyczny drink roku 2021.

A dla tych, którzy chcieliby się wyrwać poza najmodniejsze kolory, polecam koło barw i całą paletę RAL lub NCS. Dobierając barwy odmienne od siebie o jeden-dwa tony, ale o podobnym nasyceniu i temperaturze możemy tworzyć własne, ciekawe kompozycje, o których się specjalistom od kolorów nie śniło.

PODOBAŁA CI SIĘ AUDYCJA?

Zapisz się na newsletter, a zawsze wyślę Ci e-mail, gdy ukaże się kolejny odcinek Podcastu Budującego.

Sylwia Ciszewska Szefowa CAL
Klauzula informacyjna
Z newsletteru będziesz mógł w każdej chwili zrezygnować. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Z.S.B. CAL Z. Cywiński i wspólnicy Sp. J., ul. Piaskowa 5, 16-400 Suwałki (ado@drzwi-cal.pl). Twoje dane będą mogły zostać przekazane podmiotom pomagającym Nam w działaniach związanych z marketingiem Naszych produktów oraz innym podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązującego prawa. Więcej informacji o newsletterze i przetwarzanych w ramach niego danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Dodaj komentarz

UE